Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Adnátok nekem tanácso...

Anyukák! Adnátok nekem tanácsot? Fontos!

Figyelt kérdés
11 hónapos múlt pár nappal a fiam. Eddig még szopizott este, de pár napja már csak szenvedés, + tejem sem nagyon van már. Amikor nem szopizik simán elalszik a cici nélkül, nem keresi, nem kéri, de ha odaadom neki, akkor elfogadja (viszont már csak az egyiket). Szerintetek hagyjam abba a szopit? Ne erőltessem már? Látszik, hogy már nem kell neki, nem eszik, szerintem abszolút csak megszokásból cicizik. Mit tegyek? Örülnék is ha vége lenne, meg nem is. De akkor mi legyen?
2012. máj. 21. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd
2012. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én akkor hagytam abba a szoptatást, amikor már egyáltalán nem igényelte a lányom. Láttam rajta, hogy nem kell neki, nem igazán érdekli, akkor már nem láttam értelmét úgymond erőltetni.

Ő 10 hónapig szopizott, és bár akkor bennem is voltak olyan kérdések mint benned, közben meg örültem, hogy legalább sikerült szoptatnom, addig minden jól ment, hurrá. :)

Helyedben én már nem erőltetném, most már úgyis lassan mindent enni fog, és ha nem is igényli a szopit, akkor lelkileg sem fogja már megviselni az elválás.

Ügyes vagy hogy eddig kitartó voltál, erre gondolj!

2012. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon örülök neki, hogy eddig tudtam szoptatni, mert se anyukám, se a mamám nem szoptatott, nem tudtak. Ha el is fogadja a cicit, akkor is 5 percig nyűglődik rajta, mire "rendesen" elkezd enni, gondolom akkor indul be a tejleadó reflex. De akkor szerintem ennyi volt. Nem erőltetem.
2012. máj. 21. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 4,5 hónaposan csinálta ugyan ezt.Egyszerűen ő úgy gondolta,hogy nem kell neki!:)Pedig szeretem volna tovább szoptatni.Ahogy dűtöttem a cicihez úgy ordított.Kicsit szipákolt utána kilökte.Nem kell erőltetni.A te fiad már elég nagyocska.:)Nem lesz itt gond.Át kell álni más ritmusra.
2012. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a lányom 9 hónapos korában következett be, én sem erőltettem tovább, abbahagytuk. Egyáltalán nem hiányzott neki.

Hagyjátok szerintem is, de arra azért figyelj, hogy a napi fél liter tejalapú ételt ezentúl is megkapja. Mi reggel és este tápszert adunk az elmaradt szopi helyett.

2012. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Figyelek a tejalapú étkezésre, minden nap legalább 1 joghurtot megeszik, de van hogy kettőt is, túrót is teszek a gyümibe, este pedig tejpépet kap vacsira. Sokszor tejfölt is rakok a főzijébe. HA minden kötél szakad, akkor tejet is tudok adni neki, mert már kapott pár napja, és semmi baja nem volt tőle.
2012. máj. 21. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
az én lányom 11 hónapos.reggel még az ágyban és este már az ágyban szopizik már3 hónapja!,de most,h itt a jó idő és kivágottabb ruhát hordok(mert még mindig nő vok :)) ha meglátja a dekoltázsom majd letépi rólam a ruhát!így napközben is szopizik!bhol bmikor ami már eléggé kellemetlen,de nekem nincs szivem elválasztani!szumma szummáról én örülnék neki ha ő nem kérne belőlem!
2012. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!