Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel törlöd le a cicidet...

Mivel törlöd le a cicidet szoptatás vagy fejés előtt? Aki tejleadó anyuka, az hogyan kezeli fejés előtt, hogy steril legyen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

én semmivel nem törlöm, újszülöttként, mikor a melledre teszik a 10 másodperces gyermeket sem törlik előtte a cicit, pedig akkor aztán van rajta izzadtság rendesen :)

nem kell semmivel sem letörölni, sem előtte, sem utána.


nem vagyok tejleadó,de szerintem nekik is csak vízzel max. tusfürdővel szabad

2012. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég tiszta vízzel letörölni! Nem kell semmilyen tusfürdő, szappan, kémiai vacak!
2012. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak!

Azt hittem, hogy erre is kell valami spéci lötyi, de nem találtam róla infót!

Még egyszer köszönöm, ment a zöld kéz!

2012. máj. 22. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tejleadó anyuka vagyok, és nem elég a víz meg a tusfürdő. Antibakteriális folyékony szappannal (amilyen a kórházakban van) kell derékig levetkőzve legalább 30 mp-ig mosni.

De szoptatás előtt le sem törlöm, csak amikor fejek. Ott steril üvegekbe kell, steril eszközökkel (naponta ki kell főzni), mondjuk én kézzel fejek.

Amúgy sima szoptatáshoz nem kell sterilizálni.

2012. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hol szerzel be ilyen fertőtlenítőt?

Mi a neve?

Köszönöm a választ, jeleztem, hogy hasznos!

2012. máj. 22. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban, zöld folyadék, Clarasept. De neked miért kell? Sima szoptatáshoz nem kell fertőtleníteni.
2012. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak érdeklődtem, ha esetleg lennék olyan szerencsés és én is tejleadó leszek.
2012. máj. 29. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!