Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják sokszor, hogy...

Miért mondják sokszor, hogy inkább az anyatj mint a tãpszer? Miben jobb/másqbb az anyatej?

Figyelt kérdés

Ez nem vitatéma akar lenni, csak a mostani szitum miatt gondolkodtam el ezen. 8 hónapos kisfiam úgy döntött jobban bejön neki a tápszer mint az anyatej. Én ezt nagyon nehezen fogadom el rossz anyának érzem magam amiért nem tudtam megfelelő táplálékot nyújtani neki. 3 hónapos korától szenvedtem vele alig akart enni, sem ciciből sem üvegből, semmiből, alig nőtt a súlya volt, hogy csökkent. Persze voltak vizsgálatok de gondot nem találtak. 5 hósan így elkezdtük a hozzátáplálást és mostanra már teljesen lemondana a ciciről. És eddig annyiszor volt beteg, hogy oda is költözhetnénk lassan a dokihoz vele annyiszor megyünk. Akkor mire volt jó az én tejem? Nem hizlalta nem védte semmitől... Legutóbb múlt héten volt beteg kellett antibiotikum is, ez alatt nem akart kanalas dolgokat enni mert be volt gyulladva a torka. De a tejcsi a sok hercehurca miatt nem volt így már elég, így nagy nehezen adtam neki tápszert. Iszonyat boldogan benyomta a 250ml-t úgy hogy soha annyi anyatejet előtte nem ivott meg egyszerre. Itt döntöttem el, ha ő nem akarja akkor én feladom a szopizást, de annyira furdal a lelkiismeret. Reggel és este alig várja a tápszert :(( és ő a második babám az elsővel sokkal jobban alakultak a dolgok, de ő is beteges baba volt, de legalabb evett és hízott is rendesen.

Szóval csak úgy tudományos alapon érdekel mi a külömbség. Mert sok ismerősöm tápszeres babája boldogan éli világát és még nem

kellett nekik gyógyszer.


2012. máj. 27. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Az immunrendszere meg a lelki egyensúlya (a szoptatás fizikai közelsége) miatt jobb, ha minden összejön szoptatás terén, és minél tovább szopik.

Kisebb a valószínűsége akkor a későbbi életében az allergiának meg más immunrendszeri betegségnek, valamint az intimitás területén jelentkező gondoknak.

De sokszor nem jön össze minden, anyukamnak pl. 3 hónap után elfogyott a teje, másnak meg egyáltalán nincs, Nálatok meg a babának nem kellett több.:) Talán valamiben nem vagytok egymással kompatibilisek egymással, valami a kiisugárzásotokban más mostanra, vagy valami testi változásod van, ami miatt kevésbé ízlik neki, nem tudhatod, de ne okold Magad, kérlek! A fél év szoptatás az már úgyis bőven optimálisnak van kikiáltva, az pedig Nektek megvolt.

2012. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom kicsit figyelmesebben a tünetlistát... lehet a babának emésztési gondja? Laktózérzékenység? Nem fáj a pocija neki az anyatejtől? Simán lehet ettől más az ízérzékelése is, amitől jobban esik neki az az étel, ami nem árt az emésztésének. Pl. nekem nem állít elő a szervezetem egy enzimet, ami miatt nem tudom a gyümölcsöt emészteni, és nem is ízlik nekem a gyümölcs, és fáj is a hasam tőle, ha eszek.

Neki is lehet valami hiba pl. az anyagcseréjében, amit eddig nem sikerült felderítenetek.

2012. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Öcsémnek tejcukor érzékenysége volt,azért nem szopizott.Véres volt a kakija is.Elmentek dokihoz és kiderült mi a baj.Kapott gyógyszert,amit minden szopi előtt adni kellett neki,így 3éves koráig cicizett.Inkább nézesd meg a pici baját,mert nem hiszem,hogy az anyatej nem szeretetével lenne a gond.
2012. máj. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Az antigének miatt, és pont. A legtöbb pszichológusok és orvosok által végzett kutatás a karban, kezdetektől cumiban lévő tápszert és anyatejet szopizó babák pszichés fejlődése között semmilyen különbséget nem mutatott. Nyolc hónaposan pedig valójában már az sem gond, ha egyáltalán nem szopik többet.
2012. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Előzővel értek egyet!
2012. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!