Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A csecsemöt minden egyes...

A csecsemöt minden egyes etetes /szopizas utan meg KELL majd mernem? Mindenki ilyen preciz?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem, mert ugyan kölcsönkaptunk egy "szaz eves" merleget, de ugy gondoltam, hogy ugysem lesz ra szükseg, hiszen ugy tervezem, hogy igeny szerint etetek, vagyis ha sir, akkor kap, es ugyis mindegy, hogy az most pl.

100 ml, vagy 120 volt ... Vagy mindenki precizen irja, meri, figyeli?


2009. júl. 1. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki, ne aggódj! Én is igény szerint szoptattam és csak havonta a védőnő mérte le a rendelőben. Szerintem felesleges a méricskélés, meg az aggódás, hogy jajistenem, 10 ml-vel kevesebbet evett!

A babámnak nem volt ebből hátránya, sőt! :)

2009. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az elején mértem, aztán mikor kevesebbet mutatott a mérleg evés után,mint evés előtt, akkor úgy gondoltam hogy nem idegesítem magam. Aztán áttértünk a heti egy mérésre, csak az én megnyugtatásom miatt.

2009. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem kicsit kényszeres, ha mindig méred. Nekünk az elején nem volt, aztán vettünk egyet, mert nem voltam benne biztos, hogy eleget eszik-e. Jól tettük, mert bimbóvédőt használtam, és azzal nem tudott rendesen enni, fogyott is szegénykém. De kb. 2 hétig mértem, rájöttem, hogy rendesen eszik, utána már nem kellett. Ha van elég tejed, és biztos vagy benne, hogy jól eszik, akkor felesleges.
2009. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos a babám, és minden este megmérem fürdetés előtt. Mivel már 9 kiló, nem mér pontosan a mérleg miliket, így az etetéseket teljesen feleslegesn méregetni, mert nem lenne pontos. De amíg 7 kiló körül volt, néha mértem, hogy mennyiket eszik, kiszúrtam napokat, és akkor minden evését mértem, de kb hetente egy nap. Nem voltam kényszeres, csak kíváncsi :) Főleg, a babám jó dundi, mindig jókedvű, tudtam, hogy nem lehet éhes egyáltalán.

Lehet más lenne egy sovány rosszul evő babánál, ahol esetleg pótlás is kell, ott nem árt méricskélni, de nem mindig, csak néha-néha. Úgyis hamar megismered majd a babádat, tudni fogod a jelzéseit, hogy mikor éhes, mikor unatkozik, stb, és ehhez nem kell mérleg, csak anyai ösztön :)

2009. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, viszont azt mindig felírom, hogy hánykor evett, és melyik mellemből, mert mindig elfelejtem. A születésétől fogva vezetem ezt a füzetet, majd egyszer megkapja a karszalagjával és a köldökcsonkjával és az első dolgaival együtt :)
2009. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én se mértem, mert megvolt a napi kaki, pisi adag, aztán egyszer elvittem leméretni, hogy mennyit hízott, hát kiderült, hogy szinte semmit,pedig nem gondoltam hogy baj lehet, mert nem sírt.Aztán kiderült hogy baktérium volt a vizeletébe és azért nem hízott, és azért mértem mert nem volt étvágya se, muszáj volt nézni,hogy mennyit evett mert akkor még adtam neki a másik ciciből is, pedig nem is kérte volna amúgy.
2009. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mérem, majd a védőnéninél megnézzük.

Rendesen van tejem, és első aggodalmaim ellenére elég a babámnak. Rendesen hízik, sőt, csak cicizéssel "rekordokat" döntöget, családon belül.

2009. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mérem, mert nekünk egy pici orvosi gond miatt mérni kell még, de remélem 1-2 hét múlva már elég, ha a védőnő csekkolja le.

Nem akartam mérni, de őszintén szólva jó látni, hogy mennyit eszik a gyerek, csak nem szabad mániákussá válni.

Én mérem, plusz felírom a szopi idejét, hogy emlékezzek, azt nem írom, melyik mellből evett, arra emlékezni szoktam. Plusz azt írom fel még, hogy "D", ha kapott D vitamint, így ezt is látom. Most már tudom, hogy jó az étvágya, úgyhogy szívesen elhagynám a mérleget. Remélem holnap a doki is jóváhagyja!

Amúgy 3 hetesek vagyunk.

2009. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én mérem. De nem KELL! Engem ez nyugtat meg. Ha tudom, hogy mikor mennyit evett. Könnyebben tudok következtetni arra, hogy ha 1 óra múlva sír, akkor mi lehet a baja. No meg a nagyobb gyermekemmel is könnyebben tudok programot szervezni. Mert tudom mennyit evett, nagyjából mikor lesz megint éhes stb. Engem ez nyugtat meg, de minden ember más. Ha Téged zavar a mérleg, felejtsd el. Az is elég, ha a védőnőnél/dokinál lemérik.
2009. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én minden vasárnap mérem a lányomat, 4 hónapos lesz (vasárnapi napon született), illetve pár evést lemértem.

De azt is csak akkor lehettet, ha nem ficánkolt, vagy nem ordított a mérlegen.

Amúgy nem méregetem.

2009. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!