Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 4 hetes,2 hétig...

Kislányom 4 hetes,2 hétig semmi vész nem volt, de az utóbbi bő 1 hétben nagyon szenved, úgy gondolom a hasfájástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sír és sokat pukizik közben, ami láthatóan nagy szenvedést okoz neki. A szopizás is nehézkesen megy, pedig folyik a tej a mellemből. Valamikor nagyon sír és nem is fogadja úgy el a cicit. Kb átlagban 50-60g szopizik, a többi tápszer (kb 30-40g). Szpoizás közben is van mikor ordít. Szopizés után nem tud megnyugodni, egyfolytában cicin akar lenni, viszont nem szeretném túletetni sem. Most 3200g, a javasolt mennyiség etetésre 80g napi 6-7 evés mellett. Kap Infacol cseppet is. Valaki küzd hasonló problémával? Mit tanácsoltok, mit tegyek?
2009. júl. 1. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Tedd mellre, ha szeretné.

Babamasszázst tanuld meg(Shantala könyvéből)

Tornáztasd: biciklizzetek háton fekve a kis lábával.

Enyhe köményes teát főzz neki.

Vedd karba, táncolj vele, ringasd! Tegyél melegítőt a hasára! Végső esetben a fürdés is megnyugtat. Párologtass nyugtató hatású (valódi! ) illóolajat a zsobában.

(kamilla levendula citromfű ...)

Nem tudod túletetni. Szerintem nem a hasa fáj, hanem éhes, vagy ölelésre vágyik.

2009. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fájhat a tápszertől is, lehet hogy válatni kellene.

Ha túl sűrűn teszed cicre, attól meg pláne fájhat, 2 óra alá ne nagyon menj, nem mindenre megoldás a gyakori szopi sajnos.

Te nem eszel olyasmit amit nem kellene? paprika, tej, tojás, káposzta stb.


Nálunk is volt pocigörcs, infacol semmit sem használt. Az espumizan viszont jó volt, jót tett ha tornáztattam és nagyon jó volt a hasonfekvés (persze nappal)

2009. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Az én kisfiam is 4 hetes. Pontosan ugyanígy viselkedik szopizás közben, sír,néha visít, ha felveszem büfi pózba, akkor cuppog, hogy cici kell neki.

Próbáld meg tornáztatni, vagy az alkarodra fektetve hátát simogatni, paskold a popsiját, vedd a mellkasodra, úgy hogy leveszed a pólód, érezze az illatod és a bőröd. Evés után pedig addig ne tedd le, míg nem büfizett, mert annak a levegőnek valahol ki kell jönnie, és ha nem fölül, akkor alul fog és az végig megy a pocakban, azért szenved puki közben.

Nálunk tegnapelőtt volt nagy ordítás, mert lecsót ettem és nem gondoltam volna, de a paprikától úgy fájt a hasa, azt hittem nem éli túl. Végül 3-4 óra ringatás babusgatás után rajtam aludt el.

A tápi is lehet baj. Milyet adsz neki?

Nálunk az infacol nem vált be, én már espumisant adok neki, ettől könnyebb néha.

2009. júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és cici helyett próbálj meg neki felforralt és visszahűtött vizet adni. Lehet, nem éhes csak szomjas.
2009. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémákkal küzdök. tegnap délután egytől este hatig sírt az én drágám, mert én is lecsót ettem és mint kiderült nem bírta a kicsi pocija. de már nem tudom mi a fenét egyek, mert szinte mindentől fáj a pocakja. ráadásul nem igazán akar böfizni bár 3 hét böfi utáni könyörgést követően mostanában néha születik egy kis böff. :) az én kislányomnak alul jön ki nem felül.:( Hát a megoldás?! Vidd le a levegőre az nálunk bevállt, vagy a néha a "repülőfogás" is megoldást ad. Ringatás ezerrel aztán egyszer majd csak kijön a puki vagy egy hatalmas rotty. Én is kisérletezem. az én drágám 3 hét 4 napos
2009. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!