Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetseges az hogy eggyik...

Lehetseges az hogy eggyik naprol a masikra elmegy a tejem?

Figyelt kérdés

4 hetes mult a kislanyom.Eddig orrba szajba volt tejem.Ha nem evett 3 orankent akkor folyt es tiszta tej lettem.Angliaban vagyunk igy az elso 3 hetig itt volt anyum segiteni.Mikor elment felefigyeltem hogy mar nem olyan feszesek a melleim de kicsi orultem is neki hogy nem azik at a felsom.Eddig minden etetesnel megvolt a 100-120ml.Tegnap reggel a 2 cicbol osszesen 10ml jott delutan 50ml.Ma megint csak 30ml.

Igaz egyedul vagyok hasfajos kislanyommal de igyekszem nem idegeskedni.De olykor elofordul foleg ha sir.Idom az keves van evesre de mindig megoldom valahogy.Most meleg is van de pont ezert sokat iszok.Mit tegyek?Van a fagyasztoba tej lefejve kivegyem es kezdjem el azt adni?Vegyek tapszert?Vagy lehet hogy csak ideiglenes?Szeretnem meg szoptatni kislanyomat.Ha esetleg elmenne a tejem nem lesz gond ha tapszert adok neki?Nem szeretnem hogy beteges,fel fujt baba legyen.Tapasztalatok?


2009. júl. 2. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tejed megy el, hanem a tested alkalmazkodik a baba igényeihez. A szoptató anyukának nem kell tejgyárnak lennie, és állandóan csorgatni a drága anyatejet. Pont annyinak kell termelődni amit a kicsi elfogyaszt. Ha igény szerint szoptatsz vagyis mindig mellre teszed a kicsidet amikor csak kéri ( akár nyűgös, álmos, éhes, szomjas, fáj a pocakja...stb )akkor ponosan elegendő tejed fog termelődni.

A fejés nem mérvadó!!!! A baba sokkal több tejet szopik ki, mint amennyit te ki tudsz fejni.

Szülés után belövell a tej, borzasztó túlkínálat jelentkezik aztán szépen elpuhulnak a mellek, és kialakul a kereslet-kínálat egyensúlya. Nem a tej fogy el amikor megpuhulnak a mellek, csak megszokják a feladatikat, beáll az egyensúly.

Ne ilyedj meg. Egyél igyál és pihenjél rendesen, szoptass igény szerint, és a babát elég heti 1x pucéran mérni hogy lásd hogy gyarapodik-e.


14 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én többször voltam ilyen helyzetben. Én akkor sűrűbben szoptattam és minden szoptatás után kifejtem. Átmenetileg úgy tűnik kevesebb van, alig marad, de 4-5 nap múlva sokkal több lesz. Van a LLL-liga, biztosan ismered, hozzájuk lehet fordulni. Én is tőlük kaptam tanácsot.

2009. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!