Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak valakinek tapasztalatai...

Vannak valakinek tapasztalatai a lassan 3 év körüli gyerekek szoptatásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
(Lassan közeledünk, és nem mutat hajlandóságot, hogy befejezné... kezdek aggódni)
2012. jún. 11. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
... válaszd el ...?
2012. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az enyém is lassan 3,és egyáltalán nem ugy néz ki,mint aki vissza akarja adni a cicit:)) :/
2012. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem írtátok hányszor szopik naponta. Az én fiam már csak egyszer este kérte, de az is inkább csak olyan érzelmi szükséglet volt.

Leszoktatni pedig úgy sikerült, hogy szépen megbeszéltem vele, hogy már kevés a ciciben a tejecske, ha elfogy akkor már nem lehet belőle szopizni. Pár percet hagytam azután mindig mondtam neki, hogy kész elfogyott, most már aludjunk. ott maradtam mellette és ha annyira akarta akkor rátehette a kezét a cicimre. Szépen elaludt. Aztán egyre rövidebb idő után fogyott el a tej, és egyszer csak már nem is kérte. Nem megy egyik napról a másikra, sok türelem kell hozzá, de kivitelezhető. A kis értelmükre kell már ilyenkor hatni.

2012. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
Mi is a kérdés? :)
2012. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hozzászólásokat!

Igazából nem is tudom, nincs pontos kérdés, csak hogy valaki járt-e már ilyen cipőben, és nem lesz-e később ebből valami "torzulása" vagy hátránya netán előnye, vagy nem is tudom... igen, én is jelenleg a rábeszéléssel hatok, és a cicipárna sokszor működik már, nap közben, és este sem igazán lényeges, hanem inkább ha felébred, és akkor még odabújva szundizik félálomban. Szóval nem vészes, de nagyon szereti, és bevallom, én is, szóval magamat is le kell szoktatni :)


Még egyszer köszi mindenkinek, ha van még valakinek valami hozzáfűznivalója, szívesen veszem persze! Szép estét, anyukák!

2012. jún. 12. 21:19
 6/7 xStefix ***** válasza:

Amikor mindketten megértek rá, hogy elhagyjátok, akkor el fogjátok hagyni. Ez tuti. ;)

Nem lesz tőle semelyikőtöknek semmi baja, HA valóban szükségletet elégítesz ki vele, nemcsak pl. unaloműzésként szolgál a szoptatás. Ha a gyerkőcödnek még kell az összebújás, és most még szopival együtt, akkor így a jó. Ha majd túljut ezen a korszakon, akkor pedig az lesz már a jó. Ne aggódj. :)

2012. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon megnyugtató, és titkon én is így gondolom... :) minden jót kívánok!
2012. jún. 16. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!