Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak minden 2. evésnél tudok...

Csak minden 2. evésnél tudok szoptatni, hogyan tudnám növelni a tejem?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiamnak csak minden 2. evésnél tudok anyatejet adni. A többi tápszer. Így is keveset eszik, de nem telítődik csak 6-7 óra altt a cicim.

Mit tudnék csinálni? Tudom, gyakori mellretétel, de nem igazán segít, mert csak cumizik rajta néha, és a cici után nem igazán tettszik neki a cumisüveg. csak 100 g-okat szopik alkalmanként.


2009. júl. 4. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az,hogy keveset eszik remélem nem a védőnő állapította meg!!:))

Mi is 3 hónaposak vagyunk .Megfigyeltem,hogy ha nem stresszelem magam rajt sokkal könnyebben termelődik.Mi is gyakran csak cumizunk ,nem gondolom,hogy ez baj lenne.Hozzáteszem,hogy szerintem mi sem eszünk többet alkalmanként,mégis szépen gyarapszik.Ha különösebben nincs gondja a kicsi fiúnak ,hagyd a csudába a méricskélést!!!Bele lehet bolondulni!!

2009. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak abból gondolom,hogy keveset eszik mert más ilyen korú babák majd a dupláját eszik, és a fiam is többet evett 4-5 hetesen mint most. De már ezen nem stresszelem magam,csak ne kellene pótlást adnom.
2009. júl. 4. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:

A cici után sír a kaja után?Milyen gyakran akar enni/inni?

Mikortól kellett pótlás?

/kaviár után én sem akarnék paprikás krumplit/

2009. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz más ilyen korú babákkal. de minden etetésnél tedd cicire a babát. mindig azzal kezd az etetést. ez 1részt erősíti a tejadó reflexet, másrészt a baba ott is talál tejcsit, ahol te nem is gondolod, h van. és ha már rángatja a cicit- akkor már tényleg nincs tej-, akkor adj tápszert. én ezt 1 hónapig csináltam, mire lett elég tejem, de megérte.
2009. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos szinte már azóta kell pótlás mióta hazajöttünk a kórházból,mert csak bimbóvédővel tudtam szoptatni,ezért hamar elfáradt és csak minimálisat evett, így esett vissza a súlya és a tejem is kevés volt. Azóta már tudunk bimbóvédő nélkül enni, de lecsökkent a tejem.
2009. júl. 4. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a már általam többször is említett szoptanítot vetném be és minden etetésnél szoptatnám a picit. Ilyen melegben hamar megszomjaznak, szóval akár óránként is kívánhatják a folyadékot. Ha egy kicsit is mutatja rakd cicire és ha nem jön neki elég, mert nyűgös, dobálja magát stb., akkor szoptaníttal egy kis tápot adsz neki. Ezzel kiszív még egy csomó tejcit is. A cumizás is jó, mert az is serkenti a tejtermelést, mert inger éri a mellet, ha azt kívánja és neked ez nem okoz gondot, akkor hagyd. Mi minden nap alszunk egyet délután, ilyenkor kb. 2 órán keresztül cumizik a cicin (fektetve szopizunk) és még pótlás sem kell, mert a cumizással kijön neki annyi, hogy elég. Hidd el megéri, nekem ez vált be igazán. Szopira fel!!! :-)
2009. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak.SZOPIRA FEL!!!!

Egy hét múlva szeretném olvasni,hogy: -képzeljétek ,azt se tudom már mi az a tápszer!Dolgozni kell vele ,az biztos ,de megéri!

2009. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást!!!!!minden tőlem telhetőt megteszék!MÉG TÖBBET!
2009. júl. 5. 06:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanebben a cipőben járok.Minden létező tejszaporítót kipróbáltam, de ennél több tejem akkor sincs ha megszakadok.Pont minden 2. etetésre elég, estefelé már a szopis etetésnél is kell pótolni néha. Azt mondta a védőnő, hogy mostmár ha úgy látom ez a max tejmennyiség akkor fogadjam el így,és ne idegeskedjek, mert ez a tej is elapad. A lényeg hogy a baba szépen fejlődjön.

Gyakori mellretétellel nekünk majdnem az egész tej elapadt, elkezdtem átállni a csak szopira, így mivel kevesebb volt a tej 2 óránként kérte a szokásos 3 óra helyett, aztán már szopi után fél órával is csak láttam rajta hogy éhes. Próba képp amikor szopi lett volna többször nem adtam neki oda a cicit hanem lefejtem a tejet, és kiderült hogy alig volt 20ml a kettőben!!! Na ekkor határoztam el, hogy lakjon inkább jól minden 2. evésnél ciciből, a másik etetésnél meg kapjon tápszert, mert így legaléább valamennyi anyatejhez hozzájut. Most így eszünk már lassan 2 hete, és egynelőre jó így nekünk.

Üdv

7 hetes baba anyukája

2009. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Írjál majd mi újság!!
2009. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!