Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató anyukák...

Igény szerint szoptató anyukák! 3 hós babátok kb hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Kezdek meginogni ebben az igény szerinti szopi dologban, mert a babám többnyire csak 1,5 órát bír két szoptatás között, aztán kéri újra. Nagy ritkaság, ha nap közben 2-3 órát bír, azt is csak akkor, ha alszik. Nem túl gyakori? Éjszaka szépen alszik, max 1x ébred enni, azt is csak néha. Nap közben viszont szinte folyton enne.
2009. júl. 4. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is igény szerint szopik,s ugyan ezt csinálja, éjszakát átalussza, s napközben 1-2 óránként cicizik. Most 4 hós, de 3 hete adok neki tápot, mert dálutánra már nincs sok tejem, s szopi után sír, így adok neki60 mili tápot délután, s este lefekvés előtt.

Most hogy már eszik tápot, jobban el tudok vele menni bárhová, mert azzal tovább bírja, s ha itthon szopik, oda érünk ott kap tápot, s akkor vásárolhatok 3 órát mert nem éhezik meg, sőt be is alszik tőle annyira laktatja, míg csak szopott 10-20 perceket aludt.

2009. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én két óránkét szoptatok.Két mellből,kb 25- 30perc.

Éjszakát át alszik, hajnal 3-4 között kell fel, és 7-tig alszik.

2009. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálluk már kialakult az,hogy nem esznek sokat,hiszen hamarosan ujra kapni fog.Mi is igy csináljuk,de ebben a melegben nem bánom.Az kisbabám 5kor ébred,akkor eszik sokáig szépen,majd ujra 8kor és olyan 11körül.Majd egésznap,szinte 1,5oránként,de ugy veszem észre keveset eszik.És este ujra egy komolyabb szopi,olyan 9körül.Szerintem igy jol csinálod,bár a hátrány az,hogy alig merek elindulni valahová,mert örökké szoptatok.
2009. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szeretem etetni, olyan édes, ahogy néz a nagy szemeivel rám, hangos kortyokban nyeli a tejet és közben a ruhámat markolássza meg simogatja a kezemet :) - csakhát nem nagyon tudok elmenni vele sehova, mert tuti, hogy pont akkor kezd sírni, hogy éhes, mikor sorban állok a boltban pl


tejem az van bőven, mikor befejezi a szopit, még spriccel, ahogy megnyomom

2009. júl. 4. 22:19
 5/10 A kérdező kommentje:

igen, ugyanaz van, mint a 22:18-asnak

én is úgy látom, hogy nem eszi tele magát, csak kényelmesen kortyolgat, aztán 1,5 óra múlva újra éhes

2009. júl. 4. 22:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon gyakoriak voltak a szoptatások, mikor a babám 3 hónapos volt, majd akkor már jobb lesz, mikor kaját vezetsz be, meglátod. Egyébként ez természetes és a nagy melegben majd még jobban kell rá számítani, hogy szopizni akar, hogy pótolja a folyadékot.
2009. júl. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Éjjel alszik f9-6-ig, napközben 5-6x eszik, melegtől, növéstől függően, de alapvetően 5x.
2009. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hónapos, általában 5x eszik egy nap, nagyjából 4 óránként. Éjjel kb 10-től 7ig elszik. Napközben szopik között kap teát ha szomjas, mert úgy tapasztaltam olyankor jobban elfogadja a teát, mint a cicit. Azt hiszem nekem kicsit erős a tejem, azért.
2009. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
próbáltam neki ebben a melegben vizet adni, de nem issza, csak vigyorogva folyatja ki oldalt, aztán ugyanúgy kéri a cicit :) megpróbálom akkor én is a teát, hátha azt szívesebben issza
2009. júl. 5. 21:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2,5 hós babám van. Nappal mi is 2-3 óránként eszünk, éjszaka pedig 3-4 óránként. Úgy másfél hónaposan beálltunk a 3 óránkéntira óramű pontossággal, de pár hete már nem megy, biztos a nagy melegtől.
2009. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!