Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztassatok anyukák, ugye nem...

Gyönyörűséges kérdése:

Biztassatok anyukák, ugye nem eszik keveset a kislányom?

Figyelt kérdés

3,5 hetes a kisbabám, és a szoptatások alkalmával állandóan méricskélem a mennyiséget (tudom, nem lenne szabad). Reggel 70-80 grammokat szopizik, délután viszont alig-alig 40-50-eket, igyekszek gyakran mellre tenni, de akkor se eszik. Van, hogy megkínálom tápszerrel (fel lett írva) cumisüvegből, amit nagyon ellenzek, és azt se kéri, akkor nem éhes?? 3,18 a súlya... szerintetek elég neki ez a mennyiség?

AZ egész éjszakát átalussza, este 11-től reggel 6-ig :)

Esténként a férjemmel Szoptanít segítségével adunk neki egy kis tápszert, 90 grammot, és meg is eszik plussz még ami a mellből jön...

Mi a véleményetek?

Hogyan álljam meg, hogy ne méricskéljem minden szopi után?

Köszönöm a támogató válaszokat :)

Kezdő, fiatal anyuka vagyok :)



2012. jún. 20. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, elsö babámnál, nem méricskéltem, minden okés volt szopizott amennyire igénye volt, de mikor pár hetes lett kölcsön kértem egy mérleget, és láttam, hogy pár szopizás alkalmával kevesebbet eszik és ezen görcsöltem, ugyhogy felhagytam a méréssel és szépen fejlödött. szoptassad igény szerinte és ha szépen gyarapodik a, akkor minden rendben lesz :)
2012. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki az elemet a mérlegből :)

Nem fogod tudni megállni, hogy ne mérd, én is végigcsináltam az összes gyerekemmel, jártunk orvoshoz is ezzel-azzal,idő és pénz ment rá, de egy a lényeg: még az összes életben van. És a te babád is megmarad, hidd el.

Bármit is fogunk írni neked itt, úgyis mérni fogsz, ilyen egy anya, aztán majd mikor fél év múlva bedobozolod a mérleget, nevetni fogsz magadon. És mikor szülöd a következőt, leporolod a dobozt, és megint indítasz egy ugyanilyen topikot :) így van ez.

2012. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem eszik keveset!

nekem a fiam 12hetesen is csak 70et evett 3óránként,de volt h csak 50et...igazábol nem is értem, h miért adsz neki tápszert, az ok h fel lett irva,nekem is itt itt a recept, de nem kell kiváltani. szerintem fleeslegesen tápozod még, főleg ha eröltetni kell kb belé. ezzel azt éred el hogy nagyon rövid időn belül vége lesz a szopinak, mert táppal potlod a növekvő igényét, rájön h üvegből jobba jön s nem akar majd szopizni. hidd el, a töpörtyűk tdják h mennyi kell nekik...én is van h hüledezve hallom ismerősöktől, hogy 150-200miliket eszik a babájuk,mig a kisfiam most 4hónaposan is csak 80-110eket, s 7,5kilós óriás, hizik mint egy kis dunda:)) van amelyikek kevesebb is elég, az enyém sem ette meg soha a tankönyv szerinti mennyiséget, mégis átlag heti 200-300g-ot gyarapszik még most is:)

tedd el a tápot!!!:) a mérleget én a mai napig használom, nem görcsösen,de ha itthon vagyunk kiváncsiságból ráteszem gyakran, szerintem semmi baj ha méred. de hidd el, hogy neki ez is elég! :)minden jót

2012. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ezt a kérdést ezelőtt 10 hónappal. Tedd el a mérlget!!!!!!! Elég, ha pl. hetente egyszer méred, de ez sem

fontos.

Reggel azért eszik kevesebbet, mert hígabb a tej, este sűrűbb, táplálóbb. Na meg mi sem eszünk mindig ugyanannyit!

Szerintem a tápszert is tedd el, mert ezzel egy ördögi körbe kerülsz. Ha neadjisten átmenetileg éhesebb a babád, lehet, hogy fejlődési ugrása van, szoptasd meg gyakrabban, hogy termelje ki magának a tejet. Ez is normális dolog.

De a legfőbb: nyugodj meg!!!!!

És olvasd el ezt: [link]


(Az én kislányom lassan 11 hónapos, túlnyomóan anyatejes, sokat szopizik, de elvan 100-140 grammokkal, pedig 10 kilós)

2012. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kiki01 ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ne adj neki tápszert, inkább cicizzen többet. Úgyis sír ha éhes lesz, tömni nem kell, mert azt ő tudja a legjobban hogy mennyi kaja kell neki. Mint ahogy te sem mindig ugyanannyit eszel. Ha akarod, méricskéld minden szopi után, csak egyet jegyezz meg: tök mindegy mennyit szopott, az a lényeg hogy szépen fejlődjön. Elvégre az egész hercehurca ezért van és semmi másért, nem???
2012. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ...

A tápszert nem üvegből adom neki, hanem Szoptanítot (SNS) használunk :) Szóval a mellemen van, szopzik és közben szopizza a tápot... egyébként a két héttel ezelőtt begyulladt mellemet nem fogadja el annyira, azzal valahogy nehezebben birkózik meg mint a másikkal :)


Most megnyugodtam, hogy más anyukák is jónak látják ezt a mennyiséget amit eszik és nagyobb babák sem esznek feltétlenül 120-150-eket! :)


Jó egészséget Mindenkinek!

2012. jún. 21. 09:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 12 hetes.Ezelőtt 3 héttel én is eljátszottam ugyan ezt mint te. Minden etetés előtt mértem és csak 40-50 ml.-t evett, de este megette a 100 ml., és a 40-50 ml.-el is aludt 2 órákat. Ne görcsölj!Én nem költögettem, volt, hogy 4 órákat is végig aludt. Ha éhes úgy is fogja jelezni. Szerintem csak akkor etesd, ha Ő kéri! Nekem este 21:30- kor elalszik és reggel 6-7 óráig alszik. Én már nem méregetem csak hetente 1x, hogy hízik e? Ha hízik, akkor nincs baj!Nekem is az első babám. Ne idegeskedj, próbáld meg csak hetente 1x-2x mérni! Kitartás.
2012. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nekem is elalszik 22:00-kor és reggel 6-kor ébred csak fel:) Most is épp 60ml-t evett, de nem érdekel, megbüfiztettem, hasra tettem és békésen szundizik :)

3 óra múlva tuti jelezni fog, mint most 9:30-kor, reggel pedig 6:30-kor volt szopi :) Szóval ez a nap jónak indult eddig, déltől szokott felfordulni az életünk :)


Köszönöm a választ :)

2012. jún. 21. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy mennyit gyarapszik hetente, illetve, hogy milyen súllyal született. Az én babám 3900-al született, 3800-al hoztuk haza, és két hét kellett, mire visszanyerte a születési súlyát. A tápszeres dolgot megbeszélted orvossal, vagy védőnővel? Vagy csak magad gondoltad úgy, hogy kell neki a pótlás? Úgy érzem neked is első baba, ahogy nekem is. Én is nagyon féltem az elején és ideges voltam, hogy elég-e neki a mennyiség, amit kap. Az első nap, amikor hazahoztuk én is adtam neki 2szer 30 mili tápszeres pótlást, mert annyira ideges voltam. Hála Istennek, azóta el van téve a tápszeres doboz. Mérlegeltem is folyamatosan, evés előtt és után, ami a babát is stresszelte és engem is. Ideges voltam, ha nem ette meg az előírt testsúlykilogrammonkénti 150 milit, ezt sosem ette meg, mégis remekül fejlődő baba. Aztán letettem a mérleget, ami nem volt könnyű, de letettem. Most hetente egyszer van mérés, adott napon, fürdés előtt. Mióta nem mérem, azóta gyarapszik a legtöbbet. Hidd el, nagyon megkönnyíti majd az életedet, ha ezt el tudod hagyni. Ne hasonlítsd a babát a többihez, mert mindegyik más és más. Valamelyik baba 1000 milit eszik naponta és annyit gyarapszik, mint, aki 500-at eszik meg. Próbálj lazítani és figyelni a babád jelzéseire. Azt tudnod kell, hogy a babák reggel és délelőtt eszik a legtöbbet és délután fokozatosan kevesebbet, viszont az a tej már sokkal táplálóbb, mint a híg reggeli tej. Én is meg voltam ijedve, mikor a babám este 40-50-et evett meg, és én is adtam neki anyatejes pótlást üvegből, mert féltem, hogy kevés neki. Mióta leálltam a mérlegeléssel, ezt nem teszem és semmi baja a babámnak, sőt, azóta is gyarapszik.:)Annak, hogy végig alussza az éjszakát, csak örülj. A gyerek nem éhes. Hidd el, hogy felébresztene. Én a helyedben a tápot is és a mérleget is elfelejteném és csak a babára koncentrálnék. Hidd el, eszik amennyi neki kell. Az én babám ilyen idős korában igaz, többet evett, de Ő nagy súllyal is született. Ha jól gondolom a Te babád, 3 kiló körüli súllyal született. Ne várd tőle, hogy annyit egyen, mint egy négy kilós baba. Bízz magadban és hidd el meg is lesz az eredménye!:)
2012. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kedves Utolsó!

A babám 3050 grammal született, 2800 grammal hoztam haza és 1 hét alatt felhízott 3180 grammra. Aztán jött egy 5 napos tejláz, nem tudtam 100%-osan figyelni a babámra, mert tiszta láz voltam. Ekkor szegénykém visszafogyott 3100 grammra. Itt kaptuk meg a tápszer receptet. Annyira imádok szoptatni, hogy még egy szoptanítot is beszereztem, hogy még véletlenül se kelljen cumisüveget használni. Állandóan mértem,egy nap 100szor :) Egy hét alatt hízott 3100-ról 3250-re, nagyon kevés tápszer pótlással, csak este adtunk neki 2-3szor 50-90ml-t. Már 4 napja nem mérem, ráadásul elutaztunk és a párom kivágta az autóból a mérleget :) most 1 hétig nincs mérés...még lehetőségem sincs rá :) Azóta relax van, figyelem a kislányom, etetem ciciből :) és a lelkem mélyén reménykedek, hogy minden ok :)

A reggeli vizes tejből tényleg sokat eszik, aztán délután már teljesen más a tejem, most már erre is jobban figyelek.

Még egy gondunk van, hogy nagyon nincs kaki? :(

Olvastam anyatejes babáknak ritkán van.

Lázmérőzés 2-szer volt, akkor volt kaki, híg volt.

Adok neki levolac szirupot csüt. óta, akkor 2szer kakilt tőle, azóta nincs kaki szirup mellett :(


Tanács?

Tapasztalat?

2012. jún. 24. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!