Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a technikája, illetve...

Mi a technikája, illetve hogyan lehet fájdalom mentesen kézzel fejni?

Figyelt kérdés
Holnap mennünk kell a védőnőhöz és a dokihoz is és bele esik egy etetés biztos. Már próbáltam kézzel fejni de fájt + lejött fél óra alatt 20ml ezért abba hagytam. Van gépünk de azzal sem boldogulok. :( Részletesen le tudná írni valaki hogyan kell fejni? köszönöm
2012. jún. 25. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a babával mentek, akkor miért nem szoptatod inkább meg ott? Látott már a védőnő olyat! Ha esetleg zavar hogy lát, kérd meg hogy mutasson egy privát helyet ahol megoldhatod. Dokinál szintén.
2012. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj biztos van a védőnéniknél olyan helyiség ahol meg tudod szoptatni, ők is tudják hogy milyen ez, nem te vagy az első akinél ez a probléma.

Én nem fejtem, mert nekem is nagyon fájt a fejés, de a babám ki is szívta úgyhogy nem volt mit fejnem....:)

2012. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Teljesen megértem a gondod, ugyanis nálunk sincs semmi privát helyiség a dokinál és a védőnőnél a szoptatás biztosítására. Így általában én is fejek, vagy ha kocsival megyek, akkor az autóban szoptatok addig, amig be nem jutunk. Szóval a kérdésedre a válasz: én úgy csinálom, hogy szopi után amíg a párom büfiztet, addig fejek, mert így többet és könnyebben tudok. Előredőlök, és fent és alul finoman az ujjaimmal megfogom a bimbóudvar szélét, és először hátra (magam fele) húzom és amikor előre, akkor össze is nyomom finoman, lényegében ahogy a baba szopna kb. Nehéz ezt így leírni. És ne siettesd, mert akkor annyi sem jön, ami jönne.Lassú folyamat. Ha nincs inger, akkor egy kis langyos vizzel újra"indítom". Remélem érthető, amit írok.
2012. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag max. a wc-ben tudnék szoptatni, vagy esetleg a váróban ha befordulnék az egyik sarok felé. Durván 5lépésszer 4 lépésnyi a váró a dokinál is és a védőnőnél is és ennyi. :(

Igen kedves utolsó, érthető volt ahogy írtad lényegében így kezdtem én el csak nem haladtam vele, és fél óra után már fájt a bimbóm :(

2012. jún. 25. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szoktam kézzel is fejni, de csak már a hozzátáplálásnál az étel hígítására. Kézzel sose tudtam egy evésre valót fejni. De létezik szoptatós kendő is. Én azt mindig magammal viszem bárhova megyek, így a városba a sétálóutca közepén simán szoptatok, vagy bárhol máshol. Egyébként védőnőnél csak anyukák vannak nem?! Én előttük nem vagyok szégyellős, amúgy viszont nagyon is az vagyok.


[link]

2012. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!