Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hónapos a fiam, napi 3x...

14 hónapos a fiam, napi 3x még (alvás után-előtt) szopik és éjjel is 1x. Van még valaki rajtam kívül aki hasonlóan szoptat még ebben a korban?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok :) Köszönöm
2009. júl. 8. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem azzal van a gond, hogy ennyi idősen még szopik a kisfiad, hanem inkább azzal, hogy éjszaka is. Ő már ahhoz nagy, hogy éjjel is szopjon. Így reggelig nem ürül ki a gyomra, reggel nem éhes és megszokja, hogy nem akkor kell enni, amikor éhes. Biztos, hogy éjjel nem éhes,főleg, ha a korának megfelelően egyéb szilárd ételt is fogyaszt, hanem lehet hogy szomjas. Akkor pedig inkább cukormentes gyümölcsteát vagy vizet lehetne adni neki. A szoptatások mennyisége is túlzás szerintem. Elég lenne csak reggel, a reggeli után és este a vacsora után megkínálni anyatejjel. Ebben a korban legtöbbször már csak az anyával való intim rituálé miatt akarnak szopni a gyerekek és nem azért, mert az anyatejre szükségük lenne.
2009. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen mi is igy szopizunk még csak annyi a különbség h lányom van.

Az elözö kedves válaszoló leirta az elméletet kitünöen , de a gyakorlat néha mást kiván.

Amig neked igy jól esik ne foglalkozz mással.Semmi rosszat nem teszel vele a fiadnak!

2009. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

A fiam 20 hós és ő is cicibolond. Egy cseppet sem bánom. Sztem nincs nála kiegyensúlyozottabb, vidámabb gyerkőc. Ha bújik a foga és nagyon fáj (pl. most is), vagy hányt és hasmenése volt, sokkal megnyugtatóbb a gyermek számára, ha az anyjához bújik, mint bármelyik fájdalomcsillapító, vagy kórház, a kiszáradás miatt.Az anyaság sztem elsősorban a gyermek boldogságáról szól, aztán jövünk mi. Ne foglalkozz senki véleményével. Van baba, aki már nyolc hósan elutasítja a szopizást, a miénk még igényli. ja, és a fiam teljesen normálisan eszik, már van, hogy 6-kor kéri a reggelit.

2009. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak KÖSZÖNÖM, első végül neked is,de nem erre lettem volna kíváncsi.
2009. júl. 9. 08:24
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! nekem is 14 hos babám van, reggel, délbe elalváshoz, este elalváshoz, és éjjel még 1x szopik.
2010. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!