Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szülés után, szopiztatás...

A szülés után, szopiztatás után, érdemes/kell az előtejet is fejegetni?

Figyelt kérdés

sziasztok!


tudom h az nem nagy mennyiség,és nem is raknám el neki,de a rendes tej szempontjából,hasznos ha már a kórházban fejek akkor is ha nincs még rendes tejem?


2009. júl. 9. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenféleképp érdemes. Nálunk odaadták a babának azt is.

2009. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasznos, mert serkenti a tejet, azonkívül, nálunk a kórházban amit az anya lefej és hűtőbe teszi (erre a célra van külön hűtő) és a nevet ráírja, akkor éjszaka odaadják a babának!!!! Dél-pestiben

De , amikor bedurran a cicid és kő kemény akkor muszáj fejned, hogy ne gyulladjon be!!!!

2009. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia nekem hasznos volt. Vettem is mellszívót a kórházban. Három hete szültem.

Arra is jó, hogy amíg nagyon pici és belealszik a szopiba, akkor oda tudod neki adni azt a keveset, és legalább megnyugszol, ha látod az elfogyasztott mennyiséget :)

2009. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szia!


akkor a kis aventes tejespohárba amit bekészítettem és belefejem,adjam is oda ha kevés és épp abbahagyta a szopizást akkor is?


egyébként kórházban lehet kérni sterilizálást? pl a pohár

2009. júl. 9. 13:57
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor tejgyüjtő tasit is viszek,az szuper,nem tudtam..meg nem is mondták..


köszi nektek!

2009. júl. 9. 13:59
 6/11 A kérdező kommentje:
vigyek akkor 1 kis cumisüveget is? vagy ott adnak ha kérek?
2009. júl. 9. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Inkább vigyél mindent.

Persze, lefejheted, ha lesz mit és azért érdemes, mert a babának nagyon nagy szüksége van rá, az előtejben egy csomó értékes cucc van, ami megvédi őt itt a külvilágban! Szóval ki ne öntsd, minden cseppje kincs!

A későbbi termelés szempontjából talán nincs akkora jelentősége, inkább a babának adás miatt van jelentősége szerintem.

2009. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pontosan a későbbi szoptatást is segíti.

Cumisüveget ne vigyél, mert azt nem szabad!

Adnak poharat, nálunk sterilizálták a mellszívót is, ha kértük, mert pl új volt.

2009. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6 hetes korág fejtem kézzel(de nem minden nap és éjjel sosem), de a kórházban még nem.

Inkább mindig cicire raktam a babát.

Most 4 hónapos, csak szopik, tele a fagyasztó tejjel, szerintem nem is kellet volna fejnem, a baba a legjobb tejserkentő.

Lehet mire kelleni fog a lefagyasztott tej, már kidobhatom.

2009. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha 24 órás rooming-in rendszer van, és folyamatosan veled lehet a baba, akkor én semmiképp nem fejnék, hanem sokszor cicire tenném a babát - miért is fejnéd, és adnád mesterségesen pohárból ha közvetlenül kiszívhatja a ciciből? a szopi ráadásul sokkal hatékonyabb és jobban serkenti a tejtermelést, és az első pár nap-hét a legfontosabb, hogy megtanulja a baba, hogyan kell szopizni, és hogy a tejért meg kell dolgoznia
2009. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!