Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóprobléma! Miért nem...

Bimbóprobléma! Miért nem tudok belőle fejni?

Figyelt kérdés

A bal mellem bimbóudvara állandóan megkeményedik,hiába fejem 3 óránként,a másikkal nincs gond,abból rendesen jön a tej,ebből viszont csak csöpög.Befelé forduló mind2 mellbimbóm, a jobból tudok szoptatni is,a bal viszont rémes...Csak kézzel tudom rendesen lefejni,ami időigényes és fárasztó is.Kivagyok!

Tanácsokat várnék.Valaki járt így?



2012. júl. 8. 14:25
 1/2 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hogy kisfiam még csak 6 napos,így nem tudja biztos olyan erővel szívni,ahogy kéne,és gyakran be is alszik rjta,de azért próbálkozok a szoptatással. A fejés meg a biztonság kedvéért kell,nem akarok tápszert adni!
2012. júl. 8. 14:27
 2/2 Zsigri Mariann válasza:
Először is legyél türelmes! Szerintem az a gond, hogy mivel a "rosszabbul" tejelő cicidre kevesebbet teszed a babát, így kevesebb tej termelődött benne. Ha nem teszed rá, akkor abban a cicidben nem lesz tej, elapad. A tej termelődése a babához igazodik. A fejést felejtsd el, bár minden védőnő ezt mondja...az csak akkor jó, ha el szeretnéd tenni a mélyhűtőbe. 3 gyermekes anyuka vagyok és mindhármat szoptattam. Lényeg: Tedd rá és erőltesd, hogy szívja. Persze gyengéden :) Ha már minden szoptatásnál 2-3-al többet kortyol belőle, már nagy esély van a tej beindulására. Ne fejd! Inkább a babát tedd rá gyakrabban. Általában 20pers a szoptatási idő, mondják az okosok...én volt hogy 40percig is rajta hagytam, hogy beinduljon a tejem és nem is maradt el a hatás! Befelé forduló mellbimbóra annyit tudok mondani, hogy vákumozni kell szoptatás előtt. Ezt úgy tudod, hogy szoptatás előtt kézi vagy gépi fejővel vákumba rakod, így kijön a mellbimbó, majd gyorsan a baba szájába.
2012. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!