Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak ilyen vízszerű...

Miért csak ilyen vízszerű átlátszó még a tejcsim?

Figyelt kérdés
1hetesek vagyunk. Szoktam látni fehéret is,de inkább ez a mérvadó.

2012. júl. 11. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

mert ez igy normális . az elején ürül a vizes tej ami a szomját oltja és a szoptatás végén a laktatóbb sürübb tej.


mint amikor Ebédelsz ..leves főétel.

2012. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én azt értem,de mikor lesz több,fehér,sűrű,laktató tejem??
2012. júl. 11. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
akkor amikor a babád már nem lesz aluszékony és alaposan kiszívja a cicit jóllakik ez időben nem köthető határolható be. ezért mondják írják mindig hogy nem szabad ez alapján értékelni. nincs rossz anyatej . ha a baba gyarapodik vidám és van elég kaka pisi a pelusban akkor mindenhez hozzájut. ha nem hidd el hogy " kisírja " magának . ha nem lakik jól vissza kéri a cicit.
2012. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
most néztem 2ciciből csak 30ml-t tud szopizni :((((
2012. júl. 11. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy egy hetes babának simán elég lehet a 30 ml egyszeri szopira. Hiszen elfárad a nagy munkában, és bealszik. Ezért fontos olyan gyakran mellre tenni, amikor kéri. Ha esetleg alacsony súlyú volt, és be is sárgult, akkor két óránként ébresztheted is, ebben a nagy melegben fontos, hogy legyen elég folyadéka. És egy hetesen még az anyatej színe sem feltétlenül éri el a "végleges színét". Még friss az élményem, nem rég született a 3. babám, aki nagy súlyú, nagy étkű és nagyon erősen szopizó baba, és így is csak az 5-6. napon lett "fehér" az anyatej. (Magam is csodálkoztam, mert máshogy emlékeztem) Amúgy az első tej, ami a szopi elején jön, mindig hígabb, szomjoltó. És a nap folyamán is változik az összetétel, estére lesz kevesebb és sűrűbb.


A tejed mindig tökéletes a babádnak!


Amúgy a 30ml-t hogy mérted le, ha szopizta? Mert a gramm nem egyezik a milliliterrel...

És méregetni sem igazán érdemes szerintem. Meg lehet állni! Első babával még volt mérlegem két hétig, de csak naponta egyszer mértük este, abból látszott, hogy hízik, még ha lassan is. Neked is ezt ajánlom!

Hetente 100-150g hízás a minimum, havonta pedig 450g kell meglegyen.

Hidd el, hogy tudod táplálni a babád!

2012. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!