Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért olyan fontos az, hogy a...

Miért olyan fontos az, hogy a baba mindenképpen a ciciből egyen?

Figyelt kérdés
Ha csak a mellszívót használom (mert a babám nem tud szopni) akkor elapad a tejem? Van-e annak bármilyen hátrányos következménye, ha a baba nem ciciből eszik, hanem a lefejt tejet kapja meg?
2009. júl. 12. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem apad el dehogyis! Mindig fejj napi 6x! Nagyon fontos,hogy ezt ne csökkentsd! Semmi hátránya nincs! Ügyes legyél!
2009. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy fejéssel kevesebb ideig tartható fenn a tejtermelődés, mint szoptatással, de ha kitartó vagy, akkor sokáig kaphat anyatejet a babád.
2009. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
A természet úgy adta hogy ciciből a legkönnyebb ,leggyorsabb,legsterilebb a tejcsit kiszívni.Minek fejni?Sokkal több időt elvesz.
2009. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem fejném, ha a kisfiam ki tudná szopni a tejet, de NEM tudja, így a szoptatás után pótólni kell(ene) az adagot.


A dokinéni ugyan azt mondta, hogy ne pótóljak, mert akkor nem tanulja meg a tejcit kiszívni, de most akkor éheztessem???

2009. júl. 12. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem apad el a tejed, ne aggódj. Én lassan 11 hónapja etetem a babámat lefejt tejjel (mivel kis súllyal született, a kórházban tápszerezték cumiból 1-2 napig, és ez elég volt ahhoz, hogy utána csak cumiból legyen hajlandó enni). Fel is kellett vágni a nyelvét, mert le volt tapadva, nekem meg befelé forduló mellbimbóm volt, úgyhogy minden közbejött, ami csak lehetett. Még legalább 2-3 hónapig minden nap próbálkoztam a szoptatással bimbóvédővel, anélkül, mindenféle pózban, de szegényke csak igyekezett, de nem tudott rátalálni a megfelelő technikára, aztán végül feladtam (közben persze végig fejtem, és a próbálkozások után megkapta a lefejt tejet). Azóta lefejt tejet eszik cumiból, és már a 10 kilót közelíti, boldog, kiegyensúlyozott kisbaba. Én is jobban szerettem volna "hagyományosan" szoptatni, de így jött ki a lépés.

Egyébként semmi hátránya nincs, ha nem közvetlenül a ciciből eszik, mert a lényeg a babára szabott tápanyag és az a rengeteg immunanyag, ami a tejben van, és azt így is megkapja, és ha ölbe véve eteted, akkor a testi kontaktus is megvan. Csak rendesen sterilizálni kell a mellszívót és a cumisüvegeket, főleg az első időkben.

Én az elején napi 6x fejtem, aztán csak 5x, és most már csak 4x, de nem apadt el a tejem, fő a rendszeresség, hogy ne hagyj ki nagyon hosszú időt a fejések között.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utols válaszadó

Meddig fejtél napi 6x? és mennyi tejed volt eleinte 1-1 ciciben?

2009. júl. 12. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában hamarabb pad el a tej, ha csak feji valaki, mint ha a baba szopná ki, mivel a baba jóval többet ki tud préselni, mint egy mellszívó. A szerencsésebbeknek sikerülhet így is sokáig anyatejjel etetni a babaát, de sajnos nem ez a jellemző. Ajánlom, hogy keress fel egy Dévény-tornászt, ők tudnak segíteni a szopóreflex kialakításában.
2009. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20:40-es vagyok (utolsó válaszadó). Az első 2-3 hónapban 6x, aztán 5x, és kb. a 9. hónaptól 4x. A legelején, mielőtt beindult volna a tejtermelés, alig sikerült 30 g a 2 mellből összesen, de pár nap után napi 7-800 g lett (alkalmanként 100-130, ha 5 óra eltelt az előző óta, akkor 150 is), és kb. azóta is ennyi van. A "rekord" eddig 300 g egyszerre (akkor nem keltem fel éjszaka fejni, és sokáig aludtam:))) Vicces, hogy kezdettől fogva több tej jön a jobból, mint a balból, az elején 2x annyi, de most is van különbség:)))
2009. júl. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megint az előző vagyok:)) A 100-120 g két mellből van, nem mindig tudom megkülönböztetni, melyikből mennyi jön, mert ugyanabba a cumisüvegbe fejek, és sokszor felváltva. Ha csökken a tejtermelés, van az a módszer, aminek asszem 7-5-3-1 a neve: először 7 percig kell fejni az egyiket majd a másikat, majd 5 percig megint az elsőt és aztán a másikat, aztán 3 percig megint ugyanígy felváltva, stb. Állítólag ha ezt rendszeresen megcsinálja az ember napi 5-6x (még ha az utolsó 1 percben már nem jön semmi, akkor is), akkor 1-2 napon belül megint megemelkedik a tejtermelés. Nekem még nem volt rá szükségem, de ha van időm és energiám, akkor én is csinálok legalább 2 kört (bal-jobb-bal-jobb). Ja, és sokat kell inni, hogy legyen sok tej:)))
2009. júl. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!