Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptanít-ot használó anyukák...

Szoptanít-ot használó anyukák segítségét kérném, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Miért használjátok, mióta,hogyan működik,nehéz használni, a baba nem veszi észre, stb.?
2009. júl. 16. 07:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a baba 2 hetes kora óta használtam, mert nem jött meg a tejem és már nem fogadta el a cicit, csak a cumisüveget. Aztán, hogy jött a csőből a tápszer, már nem volt többé gond. Mi folyamatosan kb. a kislányom 4 hónapos koráig használtuk. Ma már (5 hós) csak este kell néha, mert akkor egyszerűen nincs türelme szívni a cicit és még kell egy 30ml tejcsi, ahhoz hogy bealudjon.

Az első héten ki akartam hajítani, mert szörnyen macerásnak tűnt és sehogy se akart működni. Aztán elkezdtem fekve szoptatni, magam mellé raktam a tartályt, egyik csövet a cici felső részéhez erősítettem a ragtapasszal és úgy már nem volt semmi gond. Én elég sok hibát elkövettem, és ha kicsit tájékozottabb vagyok a szoptatás terén (nem 3 óránként szoptatok, hanem igény szerint), akkor már régen abba lehetett volna hagyni és csak szopiznánk. :-(

Szerintem nagyon jó találmány és ha van kitartásod, akkor pár hét alatt a nulláról is fel tudod tornázni a tej mennyiségét, hogy elég legyen. (Nekem se a fejés, se a bogyók, teák, gyógyszerek nem váltak be.)

Ha jól helyezed fel a csövet, akkor elvileg nem "veszi észre" a baba, hogy ott van, csak azt, hogy jön a kaja. Bár az én kislányom elég rafkós és rájött, hogy a palack és a kaja között van összefüggés. Volt, hogy nem akart szopizni, felraktam a csövet a cicire még elzárt állapotban és már szopizott is, pedig nem jött a csőből semmi. :-)

Tudod állítani a folyás gyorsaságát a különböző (3 féle) csövek cserélgetésével. Mi nagyon sokáig a legkisebbet használtuk, de aztán ahogy nőtt, áttértünk a közepesre. Én kb. 60, max 90ml pótlást adtam mindig, azt 10 perc alatt megette, de mindig szünetekkel szopizott.

A tisztán tartása egy kicsit nehézkes, mert a csövet nem lehet takarítani, csak a palackot. A csövet én hetente kétszer kifőztem, illetve minden használat után forró vizet engedtem a palackba és átfolyattam rajta. De így is 1 hónap után már látszott a csőn a lerakódás (a tej zsírjába beletapad a tápszer). De ezzel se volt egyébként baj. Bármelyik szoptatási tanácsadóval beszéltem eddig, mindenki ajánlotta, mert így szopizik a baba, akár óránként mellre lehet rakni és annál jobb tejserkentő nincs. Ha van további kérdésed, akkor írj.

Boldog babázást!

2009. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!