Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyan mintha "beszorult"...

Olyan mintha "beszorult" volna a tej a mellembe. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Tegnap a kisfiam minden szopinál sokkal kevesebbet evett, mint szokott, gondolom a meleg miatt, de napközben egész egyszerűen nem vol időm, így csak este próbáltam meg kifejni a maradékot.

Próbáltam azzal a pici pumpással, nem ment, kézzel ahogy csináltam, úgy jött, de az a kemény rész nem szűnt meg. Kb 1 órán keresztül masszíroztam, jött is belőle, de még mingid kemény volt. Ma reggelre nem lett annyira tele, mint szokott.

Elmentem venni egy másikat, az is csak kézi, de kicsit nagyobb-jobb (Chicco pumpás-cumisüveges). Jönni jön, de a kemény rész még mindig ott van, kicsit kezd fájni.

Ötletek? Mit csináljak?


2009. júl. 16. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melegvizes borogatást és masszírozást tudok ajánlani. Lehet, hogy már a borogatás magában is segít. Egyébként a babád tudja legjobban kiüríteni, próbáld meg arra a cicidre rakni amelyikben a csomó van. Ha nem sikerül, mindenképp hívd fel a védőnőd, nehogy begyulladjon a melled, mert ennek súlyosabb szövődménye is lehet!
2009. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Állj be melegvizes zuhany alá, és közben maszírozd.
2009. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Este zuhanyzás közben is csináltam, több-kevesebb sikerrel, de a kemény rész megmaradt.

Megpróbálkozom a borogatással, hátha jobb mint a zuhany.

Köszi a válaszokat!

2009. júl. 16. 12:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jártam így, nem is egyszer.

Ilyenkor azt csináltam hogy engedtem egy kád jó meleg vizet (ez az én esetemben jobb volt, mert tél volt, nem pedig ilyen ... meleg). A melleimre tettem langyos vizes borogatást, jól átmasszíroztam (mondjuk egy kis tusfürdővel, mert az jól csúszik) és utána még a meleg vízben ülve fejtem le a tejcsit. Az első pár percben nagyon nehezen jött, de aztán megindult és szinte magától folyt!

Remélem segítettem, jobb ötletem sajnos nincs!

2009. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Majd ezt is kipróbálom! Köszi!!!
2009. júl. 16. 14:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Én bioptron lámpát használok erre. Pár perc melegítés és maszírozás után ömlik a tej a melleimből, csak javasolni tudom.


5 hetes ikrek anyukája

2009. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most néztem meg mi is ez a lámpa. Nekem sajna nem fér bele ennyiért. Marad a meleg víz és a masszírozás. Azért köszi!
2009. júl. 16. 17:34
 8/12 xStefix ***** válasza:

Szia!

Elzáródott egy tejcsatorna a melledben és megpang a tej, ezért érzed a csomót. Minél hamarabb ki kell onnan jönnie, mert tejmirigygyulladást okozhat, ami ugyan nem veszélyes, de igen kellemetlen élmény. Nekem 3x volt. :-S

A gyakori mellürítés most a lényeg, a melegvizes borogatás segíthet megindítani a tejet. Minél gyakrabban szoptass és fejj, hogy a tejleadó reflexekkel "kimosódjon" a csomó. Általában több szoptatás is kell, amíg teljesen eltűnik.

A jövőben úgy tudod ezt elkerülni, ha igény szerint szoptatsz (ilyenkor beáll a tejtermelés egyensúlya és felpuhul a mell) és nem várod meg, amíg a melled túltelítődik, bekeményedik.

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Sikerült könnyíteni a ciciken? :)

(3. voltam)

2009. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatok, nagyjából beálltunk 3,5-4 órára, csak éjszaka nincs szopi, reggelre szokott kicsit bekeményedni, de eddig mindig kiszívta teljesen csak most 2 napja eszik kevesebbet a meleg miatt. Most minden szopi előtt masszírozom kicsit, utána meg fejek amennyit tudok.

Kedves 3.! Köszi az érdeklődést! Este kipróbáltam a meleg vizes fürdést, egész jól jött belőle, igaz nem éreztem teljesen üresnek, de kevésbbé érzékeny.

Próbálok más pózban is szoptatni, hátha úgy máshogy ingerli a tejcsatornákat a babám.

Köszönöm a tanácsokat!

2009. júl. 17. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!