Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon lesz majd tejcsi szülés...

Vajon lesz majd tejcsi szülés után?

Figyelt kérdés
Az első-második trimeszter környékén még érzékeny volt a bimbóm és olyan volt mintha féhér bevonat lenne rajta és szöszös.Egy idő után elmúlt mint a bimbóm érzékenysége. Pár napja megint érzékeny a bimbóm de mást nem vettem észre.Olvastam az oldalon , hogy valakinek 24 hetesen eléggé jelen volt az előtej.Nagyon szeretnék majd szoptatni , vajon lesz majd tejem?32 hetes km.
2009. júl. 16. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lesz!!!

Barátnőmnek nem volt előteje és most 5 hónapja szoptat.

Nekem volt előtejem én 6 hónapja szoptatok.

Ebből azt szűrtem le nincs összefüggés az előtej és a tej léte közt.


Boldog pocakosodást!

2009. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélem fogsz tudni szoptatni. Én tulajdonképpen mindig csak a szülésig gondolkodtam. Hogy utána mi lesz az végképp eszembe sem jutott. Amikor megszületett a kisfiam mellre kellett rakni, szépen szopizott, nagyon új volt a dolog. Aztán talán 2 nap múlva éjszaka a kórházban arra ébredtem, hogy kőkemények a cicik és folyik rólam a víz. Azóta is szopizik :) pedig már 15 hónapos :D Csak ne izgulj és légy türelmes, jönni fog az a tejci. Ja és nekem sem volt előtejem..
2009. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a terhesség alatt semmi előtejem nem volt.A mellem mérete,formája sem változott.4hónapos a kislányom és még csak anyatejet kapott.
2009. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Szia!

A szülés előtti előtej-ürülés és a későbbi sikeres szoptatás között nincs ok-okozati összefüggés. Jelen tudásom alapján a csepegés talán erősebb hormonműködésű egyéneknél lehet valószínűbb, de nem tudok erről biztosat.

A szoptatás szempontjából mindenképp jó jel, ha "történnek dolgok" a melleddel (szúr, nagyobbodik, csepeg a tej, stb.), ez azt jelzi, hogy a szervezeted rendben működik, felkészül a szoptatásra. Ha nem tapasztalsz mindig minden "előírt" tünetet, attól még semmi baj. A szoptatás sikere nem ilyesmiken múlik.

Nekem talán párszor csorgott a tejem terhesség alatt, és/de már 17 hónapja szoptatok. :)

2009. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és jó babázást és szoptatást a továbbiakban.
2009. júl. 17. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!