Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fáj a mellem? (Nem a...

Mitől fáj a mellem? (Nem a mellbimbó fájásra gondolok, a mellem nyilal. ) Baj lehet? Ma 21 napos a fiam. Csomót nem igazán érzek.

Figyelt kérdés

Eddig jól ment a szoptatás, napi legalább 6 kakás pelusunk van, de 2 napja 11 volt. Tegnap előtt és tegnap szinte óránként akart cicire menni a fiam. Tegnap látszott estére, hogy éhes, hiába evett folyton. Szopás után megpróbáltam fejni, csak hogy lássam, van-e egyáltalán tej a mellemben, semmi nem jött ki. Éjfélkor tápot kellett adni, azzal reggel 6-ig húzta (eddig i így volt, éjszaka többnyire 2-szer alszik 4-6 órát) Reggel 6-kor cicin szopott, majd utána 9.30-kor újra. 6.kor kb 5 ml-t tudtam lefejni, 10-kor 30 ml-t. Ha most elkezdek rendesen utánafejni, akkor rendesen megindul majd? Eddig sokszor folyt csak attól is, ha sírt, vagy a másikból evett, vagy mert bekentem. Mi történt most?

Fáj, nyilal néha, lehet, hogy attól? Esetleg begyulladt?

Mi lehet a baj? Mit csináljak?


2009. júl. 16. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, először is, szerintem a leírtak alapján ügyes vagy! Hívd fel a védőnőt, jöjjön ki hozzád, segítsen. Az én lányom 25 napos :)
2009. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én hasonlóképpen voltam. először is ne izgulj.

általában azt mondják hogy minnél többször rakod mellre a babát annál több tejed lesz. hát nálam ez nem így volt sajnos. nekünk kb két hetes korban kellett elkezdeni a tápszerkiegészítést. három óránként evett a kisfiam, cici majd egy kis tápszer. kb 30-60 ml kellett pótolni. ez így ment kb egy hónapig. aztán egyre kevesebbszer pótoltam, és beállt magától a tejtermelésem.úgyhogy elhagytam a tápszert. négy hónapos koráig kizárólag csak szoptattam.

utána elkezdtem a hozzátáplálást. most hat és fél hónapos a kisfiam és még reggel meg este szopizik.

a mellnyilalás nálam is volt kb 3-4 hétig nem minden nap de előfordult. aztán egyszer csak elmúlt.

szerintem próbáld ki hogy szoptatás után nem fejsz.

nekem bevált.

remélem tudtam segíteni

2009. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj,lehet nappal nem pihen annyit mint eddig vagy ideges vagy azert lehet ehes a pici,ha azt mondod hogy reggelre van tejed.En 8 honapig szoptattam es egy ido utan keztem erezni ezt a nyillalast,azt mondjak ereszkedik a tej,mikor nekikezdett attolegy par percre nyillaldosott vagy ha mar ott volt az ido hogy kell egyen,de nekem sose folyt!vegig ereztem ezt a nyllalast a 8 hona[pon kersztul
2009. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
100%

Szia!

Először is: 21 naposak vagytok, ami azt jelenti, hogy valószínűleg most jártok az 1. fejlődésbeli ugrásnál, ami 3 hetes kor körül szokott lenni (később még 3 és 6 hónapos korban lesz). Ezeknél az ugrásoknál a baba étvágya egyik napról a másikra megnő, amit te is tapasztaltál. Ilyenkor a legcélszerűbb, ha továbbra is igény szerint szoptatsz, tehát annyiszor teszed mellre őt, ahányszor csak kéri. Ilyen időszakokban nem ritka a napi 12-15 alkalmas szopi sem! Ha eddig egy mellből szoptattál egy alkalommal, akkor kezdj el mindkettőből, hogy minél gyakrabban ürüljenek ki. Ha szükségét érzed, fejhetsz is (ezt inkább két szopi között javaslom, ne rögtön szopi után), bár enélkül is be szokott állni a tej mennyisége. Néhány nap, max. egy hét alatt a mell hozzáidomul a nagyobb igényhez és be fog állni a kereslet-kínálat egyensúlya. A tápszerrel csak óvatosan, csakis akkor, ha nagy szükség van rá! Arany szabály: amennyi tápit adsz ma, annyival kevesebb tejed lesz holnap. Elsőnek mindig a szopit kell forszírozni.

Másodszor: Teljesen normális, ha mostmár nem folyik a tej a melledből. Ez azt jelzi, hogy elmúlt a kezdeti időszak tejbősége (az újszülött túlélését így biztosítja túl a szervezet), kezd beállni az egyensúly. A nyilaló érzés nagy valószínűséggel a tejleadó (let-down) reflexet jelzi, amikor hirtelen nagy mennyiségű tej termelődik és ürül ki, néha akár spriccel is. A legtöbb anyuka jellegzetes feszítő, bizsergő érzést tapasztal ilyenkor. Ez azt jelzi, hogy minden rendben.

Harmadszor: Fontos tudni, hogy a mell sosem üres, még szoptatás után sem, illetve, hogy nem akkor van sok tej, ha telinek érezzük. Nem tele kancsó-üres kancsó elven működik. A tej legnagyobb része szopi közben termelődik, a köztes időkben sokkal kevesebb lesz csak, ami a tárolódás után a szopi elején ürül ki. Tehát nem az a jó megoldás, ha megvárjuk, amíg jóól telítődik, mondván, úgy lesz soksok tej. Sőt! Így csak csökkentjük a termelést és elősegíthetünk egy esetleges tejpangást, mellgyulladást. A lényeg, hogy megfelelő gyakorisággal érje inger a mellet (= igény szerinti szopi), akkor elegendő lesz a tejcsi is.

Remélem, segítettem. :)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tegnapi napot minden különösebb gond nélkül nagyobb alvásokkal, nyugiban éltük meg, kezdünk visszaállni, illetve visszaálltunk a rendes kerékvágásba.

Elkezdtem tudatosan jóval többet inni, az is lehet, hogy baj volt, hogy nem ittam eleget. Illetve próbálom melegen tartani jobban a ciciket, maszírozgatom, nehogy eltömődjön.

Többet pihenek, mert utánaolvastam a neten is és a kimerülés következménye lehet ez is, illetve eltömődés, mellgyulladás.

Azt az egyszeri tápot muszáj volt sajnos, szegénykém éhes volt, de semmi nem jött e ciciből. Azóta ilyen nincs.


Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat, remélem most már tényleg nem megy el a tejem, de amiket lefejtem, azokat biztos ami biztos alapon lefagyasztom most, ha esetleg megint nagyon éhes lenne, akkor ne tápot kelljen adni, hanem anyatejet lehessen.


nagyon sokat segytettetek, főleg az utolsó részletes válasz, de a többi is.


Köszi :-)

Mindenkinek köszi a válaszokat

2009. júl. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!