Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 napos kisbabám 2 anyatejes...

8 napos kisbabám 2 anyatejes etetés között ordít ha viszont tápszert kap alszik. Nem elég tápláló a tejem?

Figyelt kérdés
Már nagyon el vagyok keseredve, hogy nem fogom tudni szoptatni. Az anyatejes szopizás után ha nincs meg a megfelő mennyiség hozzápótlunk tápszerből, de csak akkor nyugszik meg ha több a pótlás mint a tej. Ernnyire rossz lenne a tejem? Ez már így is marad? Nem ettem semmi olyat amit nem szabad egy szoptatós kismamának. Lehet, hogy ez azért van mert császárral szültem? Nagyon aggódom, mert szeretnék szoptatni.
2009. júl. 20. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem, most 5 hós a babám és nincs gond a szoptatással, szóval nem hiszem, hogy a császár gond lehet. Olyan előfordul, hogy nem elég tápláló az anyatej, mondjuk, hogy "elvizesedik", kevés a tápanyag benne. Nem lehet, hogy idegeskedsz? Mert azt nem szabad, akkor azonnal gondok lesznek az anyatejjel. Próbálj nem idegeskedni, sok folyadékot inni, tápláló, vitaminban gazdag ételeket enni, esetleg kipróbálhatsz tejserkentő dolgokat, tea vagy homeopátia. És még simán bindulhat és elég lehet a babádnak.
2009. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl híg a tejed, de az is, hogy kifárad. Ciciből nehezebb kiszívni, mint cumisüvegből. Én sajnos nem tudok szoptatni, mert tönkrementek a mellbimbóim, és hetek óta szenvedek vele, így lefejem, és üvegből adom neki. Azóta nem ordít két szopi között, mint előtte.
2009. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyátalán nem biztos, hogy rossz a tejed. A lényeg az, hogy a cicinél a babádnak nagyon ügyesen kell szopnia és "teljes erőbedobással"; hogy a tej megfelelően csordogáljon kifelé a lyukakból. A cumisüvegnél meg nincs ilyen. Ott jön belőle folyamatosan, nem kell túlzottan nagy erő hozzá neki. Ez saját megfigyelés, de nálunk ugyanez volt. Ciciltetés után ordított, a cumisüveg meg lenyugtatta. A jelenséget erősíti az is, hogy amikor nagyon duzzadt a cicim és szopik , akkor utána kevésbé sír ; mert "dől" a tejcsi, nincs vele nagy gondja.

Az én babóm már "nagy", 2 hónapos; mostanra megszokta ezt a kétszeri evést, türelmeseben várja a pótlást.

2009. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tegnap óta megint túl vagyunk egy borzasztó éjszakán...csak tápszert kapott és a két etetés közti időt végig ordította, lehet, hogy hasfájós? Már úgy érzem véges az erőm ez a 6. alvás nélküli éjszakánk. Most alszik 4 órája nem merem felébreszteni sem. Már a védőnőnek sincs ötlete, én is kifogytam.
2009. júl. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!