Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mennyi Algopyr...

Szoptatás alatt mennyi Algopyrint vagy Algoflexet lehet szedni?

Figyelt kérdés
Már szedtem régen, úgyhogy azt tudom, hogy lehet, csak az adagra nem emlékszem! Nagyon kell, ha nem szoptatnék, a maximális adagot venném be. Mennyi a szoptatás alatt szedhető maximális adag? 6,5 hónapos a baba. Melyikből mennyit lehet? Mindkettő van itthon.

2012. aug. 12. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Algopyrin inkább,abból napi 2 a max.
2012. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fél vagy 1? 2x1 vagy 4xfél, nem mindegy. (most mindenesetre beveszek egy felet)
2012. aug. 12. 15:43
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Alogpyrint lehet 3x1-et, én legalábbis aannyit szedtem (orvos tanácsára), amikor mellgyulladásom volt.
2012. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2 egész szem/nap szoptatáskor a maximum. Nem kell felezni, meg negyedelni.
2012. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Az Algoflexet a betegtájékoztatóban leírt adagban, Algopyrint semennyit Az Algopyrin hatóanyaga a metamizol, az Algoflexé ibuprofen, tehát nem ugyanaz a két gyógyszer. Metamizol szedése TILOS szoptatás alatt!

Elszomorít, hogy van olyan orvos (sajnos nem is kevés), aki az Algopyrint javasolja.


Orvos anyuka

2012. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hú, már bevettem egy fél Algopyrint... (jobban is vagyok)
2012. aug. 12. 16:29
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Orvos anyuka!


Akkor konzultálj más orvosokkal is néha , mert én 3 emert kérdeztem meg (nődokim, gyerekdoki, háziorvos) és nekem az Algopyrinre mondták, h lehet. Igaz, a paracetamolos a legjobb, de Algopyrint lehet. Amúgy nekem is volt mellgyuszim és még antibiotikumot is kellett szednem rá. Gyermek köszöni, egészséges.

2012. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És neked mire kell, gyulladásra? Csak mert ha hátfájás vagy görcsök ellen szednéd, akkor a szakszerű masszázs is jó alternatíva, vegyszerek nélkül.
2012. aug. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Valami vírust szedtem össze, amely lázat és hasfájást okozott. Az Algopyrin segített, jobban vagyok, de azért ma elmegyek a háziorvoshoz.
2012. aug. 13. 10:14
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 7-es válaszoló!

Köszönöm, de azt hiszem, nem én vagyok az, akinek gyógyszerhatástani továbbképzésre van szüksége, vagy egy sima szemüvgre, ugyanis az Algopyrin betegtájékoztatójában feketén-fehéren ott áll, hogy nem szedhető szoptatás alatt ( [link] ) . Nem véletlen az sem, hogy sima fájdalomcsillapítóként vénykötelessé tették!

Zárójelben jegyezném meg, hogy a gyerekorvosok és védőnök túlnyomó többségének szoptatással kapcsolatos tudása elég hervasztó ;( Pedig csak egy egynapos tanfolyamon kellene részt venniük, de sokan azt gondolják, hogy a diploma megszerzésekor meglévő tudás életük végéig tart.


orvos anyuka

2012. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!