Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell a hozzátáplálást...

Hogyan kell a hozzátáplálást elkezdeni-csinálni? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenki máshogy mondja.

Figyelt kérdés
5hós a babám,csak szopizik napi6x,1 hete kap facsart almalevet,ma baracklé,holnap megint alma 3 napig aztán megint barack 2 nap,aztán megint alma 3 nap,aztán barack 3 nap és így tovább...egy hét után jöhet más...Minden új bevezetésnél előtte a régit?Az már mindegy,hogy alma vagy barack?Ez így túl komplikáltnak tűnik.Tényleg így kell?És majd a szilárd kajánál is?Léccike érthetően válaszoljatok!Köszi!!!
2009. júl. 22. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyenlőre 1x-re 1 félét. Ha megszokta akkor lehet krumpli, répa...stb. Ha nem világos kérdezz!!! Ne aggódj neki nem gáz, ha több napon keresztül ugyan azt kapja...
2009. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az új kajákat érdemesebb délelőtt bevezetni, hogy ha nem bírná a hasija, akkor ne éjszaka kínlódjon szegény. Szóval a reggeli vagy délelőtti kajánál próbálgass, és azt kellene először kiváltani majd gyümölccsel. Első nap 3-4 kanál, második nap 6-8 kanál, harmadik és negyedik nap annyit amennyit szeretne, ha nem volt gond (pl. kiütés, hasfájás). Aztán jöhet az új kaja. Sorrend aszerint ahogy a védőnőm mondta: almalé utána alma reszelve, őszibarack lé utána őszibarackpép, majd banán almával vagy őszbarackkal (azzal amelyik meghajtotta a pociját, mert a banán nagyon fogja a hasit), aztán meggy (a héja nélkül pépesítve). Ha ezek megvannak, akkor ezeket megpróbálhatod keverve. Utána sütőtök, krumpli (almával vagy őszibarackkal keverve), sárgarépa, és így tovább.
2009. júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én almával kezdtem. délelőtti szopoi előtt Első nap 2 kiskanállal adtam, a második nap már 6 kiskanállal, és amikor láttam, hogy nincs baja, akkor a 4 naptól annyit evett amennyit akart.

HA újat vezettem be akkor vagy külön kostoltattam meg, vagy a megszokotthoz raktam. pl almához egy kis burgonyát vagy sárgarépát.

1 hét után vezettem be az újat!

Remélem tudtam segíteni!

HA van kérdésed, szívesen segítek még!

2009. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszike,de arra a kérdésemre nem kaptam választ,hogyan tovább?Odáig eljutottam,hogy 1-2hétig almalé-alma reszelék.Utána új gyümi.Azt is egy hétig és így tovább?

Most a melegben nem akarok szilárdat adni,majd kb.szept.-től addigra több mint 6 hós lesz.

2009. júl. 23. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
1 hét után szoktam vele újat kostólgatni!
2009. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismétlem, mert én írtam a választ :)


Első nap 3-4 kanál, második nap 6-8 kanál, harmadik és negyedik nap annyit amennyit szeretne, ha nem volt gond (pl. kiütés, hasfájás). Aztán jöhet az új kaja.

2009. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor megkérdezem harmadszor!!!Hátha a kérdésemre kapok választ!Nem pedig azt írjátok amit én is írtam,hogy tudok!Szóval 1 hétig 1 fajta,aztán új kaja is 1 hétig?????És így tovább?
2009. júl. 25. 12:46
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, minden új kaját kóstoltatni kell először, mert nem tudhatod nem vált-e ki allergiát, hasfájást stb... Nem muszáj egy hétig szórakozni vele, 2 nap után rájönnél, ha gond lenne. Azonban ne úgy képzeld, hogy mondjuk krumpliból már megeszik egy adagot, utána kóstoltatod a borsót akkor újra 2 kanálra valót eszik, mert azt még nem ismeri. Az új ízből keverj egy keveset a már megszokotthoz kb 2 napig és ha nem volt gond, mehet belőle több. Tehát mindent kóstoltatni kell, de nem muszáj külön-külön. Remélem kimerítő és érthető voltam.
2009. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy honapig csak gyümölcs,vagy csak zöldség.

Gyümölcs:alma,banàn,barack,meggy-ezeket is egyesével vezesd be,egy hétig egyet,aztàn a következö héten ujat,az aztàn következö héten a kettöt keverheted.

Zöldségekböl:répa,krumpli,cékla,sütötök a kezdö.

Ezt a dokim javasolta,nekem ez tetszik

2009. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó tipp, ha megfogadod, bébikaja.

Az állaga, az íze a minősége a legjobb.

Gyümölcsök, és főzelékek 4 hónapos kortól.

És igen 1 hétig kóstoltatni, majd az újat magában vagy már ismert ízzel keverve újra egy hét...

Aztán hamar tudod majd a sokfélét vegyesen kevergetni neki. Azt hiszem a halat meg a májat csak heti 1x eheti, úgyhogy azt nem tudod neki minden nap kínálni majd.

A krumpli+alma nagyon finom!(összefőzve)

Ilyen variációkat is lehet!

2009. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!