Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megpróbálok igény szerint...

Megpróbálok igény szerint szoptatni, tényleg valós lehet, hogy akár óránként akar szopizni a 9 hetes kislányom? Korábban tartotta a 3-4 órákat. Jó az, ha óránként adok neki cicit? Úgy érzem már elfogy a tejem.

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szoptass igény szerint, míg szopizik a bébi addig lesz tejes, 100Í% :)
2009. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan idoszak, h azt ereztem, keves a tejem, de kitartottam. 8 honapnal tartunk, de mar eszik mast is.Azert meg mindig a szopi a slager. Ugy adj neki, ahogy igenyli, igy lesz tobb tejed. Kell par nap, h bealljon.
2009. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Azért másfél óránként gyakrabban ne szoptasd, mert attól megfájdulhat a hasa, ha a még emésztőfélben lévő tejre rákapja a frisset. Kb másfél óra alatt bomlik le annyira a gyomrából a tej, hogy utána már ne fájjon. Ha amúgy 3-4 óránként evett, figyeld magatokat, most vajon miért van a változás, lehet, hogy csak "iszik" röviden, akkor akár vizet is kaphat helyette, lehet, éppen növekedési ugrásban vagytok, akkor adjál neki csak nyugodtan tejet, lehet, fogyóban a tejed, de attól nem lesz több, hogy óránként szoptatsz, mert megterheli a melledet, kicsit akkor is jobb lenne húzni. Sok sikert!
2009. júl. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
100%

Na, az utolsóra kontra: Nemrég írtam pont egy másik topikban, hogy fals állítás, miszerint a régi és az új tej keveredésétől fáj a pocak. NEM! A túl gyakori mellretétellel semmi gond nincs (én is szoptattam óránként, ha kellett), HA a baba rendesen kieszi a hátsó tejet is. Ha az anyuka túl gyakran szoptat úgy, hogy csak az előtej ürül ki (pl. egy etetés-egy mell és csak rövid ideig, vagy váltott mell, de túl korán cserélünk mellet), az előtej magas fehérjetartalma miatt valóban okozhat görcsöket. Ezek alapján nem jó tanács az -bár sajnos nagyon elterjedt-, hogy másfél óránál gyakrabban ne szoptass, főleg, ha növekedési ugrás van és a szaporítás miatt ennél gyakoribbra lenne szükség. Nyugodtan szoptass, amilyen gyakran csak kéri, de arra mindig ügyelj, hogy rendesen kiegye a hátsó tejcsit is és semmi gond nem lesz. :)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

És még: a sokszor felhangzó tanács újra, hogy nem kell a babának vizet adni 9 hetesen, főleg, ha otthon vagy vele és "csak megszomjazik" az etetések között. Ebben a melegben érthető, ha szomjas, de akkor is nyugodtan szoptasd meg, az anyatej 80 %-a víz, az előtej kitűnő szomjoltó és mennyivel egészségesebb a picinek, mint az üres víz!

A mellnek nem árt a gyakori szopi (főleg a tejcsinek), legalábbis miután megszokja a nagyobb igénybevételt, ami általában rövid idő alatt megy.

Az időhúzásnak pedig ebben az esetben nem sok értelme van, főleg, ha szomjas a baba. A ritkuló szopikkal csökkenhet a tej mennyisége.

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!