Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elrontottam, tudom, hogy én...

Elrontottam, tudom, hogy én vagyok a hibás, de van még megoldás?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisfiam és sajnos 2 hetes kora óta tápszert is kap. Úgy éreztem nincs semmi gond, szépen szopizott az első két hétben, bár a bal mellemet nem szerette annyira, lassabban jön belőle a tej, ő pedig türelmetlen és lusta volt kiszopizni. Én, ahelyett, hogy átraktam volna ilyenkor a jobb mellemre, védőnői tanácsra (!) tápszert kezdtem el neki adni. Mivel a védőnő azt mondta, hogy 3 óránként felváltva szoptassak, mert a tejnek 6 óra kell mire újratermelődik, így lassan ott járunk, hogy a tápszer jobban kell neki, mint a cici.


Szóval úgy néztünk ki, hogy bal mellből evett, ami nem volt elég, aztán kapott hol 30 hol 60 ml tápszert (jobb cici helyett), 3 óra elteltével kapott jobb cicit, ami eddig elég is volt, de most már az után is tápszert kell adnom, mert nem elég neki.


Ma próbáltam ki először, mit szólna hozzá, ha bal mell után megkapná a jobbat is, persze mondanom sem kell ordított, hiszen csak félig volt a jobb mellem, vagy addig sem, 2 percnél tovább nem maradt meg rajta. Adtam neki 30 ml tápit. Megnyugodott, de még éhes volt, megint ráraktam a jobb mellemre, szopizott 5 percig, hadonászva, nyöszörögve, aztán megint ordítani kezdett. Ivott 10 ml tápit és elaludt, de ez gondolom már csak nyugtatónak kellett neki.


Annyira szeretném visszahozni a tejem, és újra átélni az első két hetet, mikor még semmi gondunk nem volt a szopizással. Akkor ráadásul szopizás után mindkét mellem lefejtem, mert nem tudtam, hogy amelyikhez nem nyúlt, azt nem kell, mégis úgy éreztem több volt. Persze most már az étvágya is nőtt, de míg 3 hete a teli jobb mellből 70-80 ml-t fejtem, mára már csak 40-50-et, úgy, ha nem evett belőle. Kíváncsi voltam és lefejtem.


Van valami tippetek, tanácsotok, hogy hogyan szoptassak két mellből, és hogy érjem el, hogy kevesebb tápszer és több cici kelljen?


Köszönöm a válaszokat!

Első babás 7 hetes pici aggódó anyukája...


2009. júl. 23. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Ne adj semmi tápszert, és vállalj be egy kis ordítást! Menni fog az! Be fog indulni. Most melegben úgyse kell annyi kaja. Ha éhes, adj almát kanállal!

Nekem is beindult. Sírt egy-két hétig.

2009. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És tápszert csak kanálból adj, ha mégis adsz.
2009. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj, en atarzem, amit irtal, mert en is szinte elrontottam, de szerencse volt mellettem meg a szuleszeten egy aldott asszony, vedono, akit nem feledek soha..azt mondta olyan nincs, hogy nem szereti az egyik melled, ez csak mese ( bar nekem is igy indult, az egyikbol mindiog nehezebben jon a tej) es akkor megmutatta a babanak, hogy kell befalnia, ez a titka az egesznek, a helyes mellreteves...fogd jol meg a melludvart, hogy a bimbo kidudorodjon, masik kezeddel pedig fogd meg hatarozottan a gyerek tarkojat, hogy ne tudja hatrahuzni a fejet ( eloszor kicsit kinzasnak tunik, de mikor elkapja es megszivja jol abimbot, akkor mar neki is bejon), nyomd abimbot hatarozottan a szajaba...lehet, hogy parszor probalkozni kell, de hidd el megeri...ja es ami meg nagyon fontos, elotte heleyezd magad telyes kenyelembe, fekudj le telyesen laposra, a fejed esetleg tamaszd ki valamivel es nyulankozzal el az agyon telyes kenyelemben, eloszor nehez lesz, de bejon, hidd el nekem, en ket napig sirtam, de a vedonom kitartobb volt,orok halam neki. Mindezt akkor probald, amikor a legehesebb.Ja es nem ertem, hogy ha kifejed azt a tejet, mert nem azt adod oda neki, es miert adsz tapit?...mindegy az mar..probald ezt ki amig tenyleg nem keso.sok sikert!
2009. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!


1. válaszolónak:Lehet adni 7 hetes babának almát?

Bocsi,én még csak most fogok szülni,tényleg nem tudom.

2009. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából azt hiszem nem a mellre tevéssel van a gond, mert eszik szépen a balból is, de csak egy ideig. Pl el van vele 10 percig, utána felveszem büfizni és van, hogy visszarakom és két szívás után sír. A jobb mellemmel meg elvan 35-45 perceket.


Amit írtam a fejéssel kapcsolatban az úgy volt, hogy akkor csak azért fejtem le, hogy megtudjam mennyi van benne. Most már, ha etetés után fejek, néha a 10 ml-t sem éri el.


Olvasgatok most mindenféle oldalt, hogy mi segíthetne.... kicsit tanácstalan vagyok.


Lassan felébred és már előre félek mit fog szólni a két "megkezdett" cicihez.

2009. júl. 23. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ujra en...hat akkor ezek szerint, kiszivja az osszes tejet, azta 10 ml nyilvan nem tudja mar kiszivni..azt jelenti abban kevesebb van, valoszinu ez azert is van, mert ritkabban tetted erre a meleldre es koztudott, hogy a tejtermelest a szopas stimulalja a legjobban ( pl. a fejes sem er fel a szopassal, mint tejetrmeles stimulalo )...en meg mindig azt mondom, hogy felvaltva tedd minket melledre, ha abbahagyja az egyiket tedd a masikra, a kettoben kell legyen annyi, hogy eleg legyen..lehet nem egybol, de ha van meg tejtermelodesed menni fog szerintem...most mar en is ugy latom, hogy az elejen kicsit elrontottad, s foleg ezt a tapszeres reszet, de hatha nem telyesen es meg rendbe lehet hozni...biztosan lesz egy kis baj, amig megszokja, hogy nem kap tapit, de ki kell tartanunk...en is allandoan attol rettegek, hogy elrontok valamit ezzel a szoptatassal...en elvegeztem ket egyetemet, de ez a szoptatas-dolog annal sokkal bonyolultabbnak bizonyul ( foleg, ha negyon meg akarunk felelni anyukakent fiainknak).puszikak
2009. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég őskori védőnőd van, bár tudom erről nem te tehetsz. Ez nem igaz, hogy 6 óránként telítődik meg a mell. A mell annyi időnként telítődik, amennyi időnként megszokja, hogy szükség van rá. Én 2 hetes kora óta két mellből szoptattam a babám, mert a bal nem volt neki elég soha. Most 10,5 hónapos és még reggel-este szopik. Tényleg ne adj neki tápszert, vagy mindig egyre kevesebbet. Pár nap sírás lesz az biztos, de hosszú távon megéri. Almát semmiképp ne adj neki!!

Igyál rengeteget, egyél rendesen, esetleg megpróbálhatsz homeopátiás bogyókat, tejserkentő teát. Nekem a legjobban az alkoholmentes sör vált be. Napi egy decit ittam és volt tőle tejem.

Semmi nincs veszve, még le is tudod szoktatni a tápszerről, csak kitartás és energia kell hozzá. Minél többször van mellen, annál inkább termelődik a tej. Amúgy a mellszívónak ne higgy, a baba lehet, hogy dupláját ki tudja szívni.

Hajrá, szoptass minél többet!!!

2009. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most végeztünk az evéssel. Délben kezdtük, fél óra jobb cici, büfi szünet, nagy nehezen elfogadta a bal cicit, azon is lógott fél órát. Úgy tűnik jól lakott. Remélem a következő etetésnél is lesz annyi, hogy legalább ne sírva induljon, mert ugye a ballal kezdek majd.


Laktoherbet próbáltam, két doboz után rájöttünk attól sír a pici, ricinus communis ch5-öt próbáltam, ma abbahagytam, hátha kell egy kis szünet.


na megyek, hallom felébredt. gondolom éhes maradt :(

2009. júl. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!