Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám tnap még próbálkozott...

A babám tnap még próbálkozott a szopival, ma elötejem is van és sírva elutasítja. Ha már a cici közelébe ér, sír.2 napos. Tnap ilyenkor szopizott utoljára. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván kórházba vagy még ha 2 napos a babád, gyorsan kérj segítséget a nővérektől vagy a csecsemőstől, egyébként fog szopizni a babád, de az nincs rendben hogy egy napja nem evett! Vagy próbáltad neki fejni, és cumisüvegből adni?
2012. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Feltételezem hogy még a kórházban vagy, próbálj kérni segítséget a csecsemős nővérkéktől.

Kicsit nyomj ki tejet és szépen rakd bele a szájába a mellbimbódat.

Valószínű még nincs kellő mennyiségű tejed, ne aggódj majd beindul.

Nekem is 3-4 nap táján sikerült először normálisan megszoptatnom.

Fel a fejjel!:)

2012. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A csecsemősök biztos segítenek! Még lehet nincs tejed és emiatt elutasító! Masszírozd szoptatás előtt, 2-3 ujjal kis köröket formálva, haladj a mellbimbód felé! Próbáld meg azért cicire tenni, ha nincs is benne semmi, mert segíti a mihamarabbi tejbelövelést!
2012. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Minél sűrűben tedd mellre nekem szinte egész nap cicizett a kórházba :)
2012. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Itthon vagyunk kettesben,már hazajöttünk. :(

Próbálkozunk...de nagyon elutasító velem :(

2012. aug. 18. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Kitartás,türelem,fejd le ami van és probáld addig is cumisüvegből megetetni
2012. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Fejd le gyorsan és add neki cumisüvegből.még kevés lehet a tejed,és nagyon éhes szegényke.később ha belövell a tejed nem lesz gond vele.csak azt nem értem hogy 2 napos babával miért vagy már otthon?
2012. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kerdezo kulfoldrol ir, engem szules utan 6 oraval hazakuldtek elso babaval.. :(
2012. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudod, kapott a kórházban üveget?! Mert ha igen, az simán megzavarhatta. De bárhogy is, NE üvegből add neki, inkább kiskanállal, vagy kispohárból, vagy fecskendővel. Ezek nem fogják összezavarni.

És ha ő nem akar egyelőre szopizni, mindenképp fejj rendszeresen, legalább 2 óránként, hogy hamar beinduljon a tejed.

2012. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jézusom, egy napja nem evett???

gondolom te is ideges-feszült vagy a szülés után, az uj helyzettől, a kicsi sirásától stb...ő is érzi ám rajtad.

nyomj ki egy kis tejet,érintsd meg vele a száját. lehet h azért sir már a mell közelségétől mert annyira éhes.

nomd össze a mellbimbó udvat, amilyen mélyen csak tudod nyomd bele a kis szájába hogy helyesen bekapja, ha odatartod csak magától nem fogja tudni.nem is értem h 2naposan h lehettek otthon. a védőnp nem ment még ki? hazaérkezéskor ki kéne,vagy max másnap ő is segithet.

probáld meg fekve, vagy valami kényelmes pózban.

ha sehogy sem megy akkor probálj fejni. lehet h 2naposan még nem is történt meg a tejbelövellés,ezért is fontos h inger érje a mellet. én az első héten kb non-stop szoptattam. ha a fejés sem megy,akkor lehet lepontozni de adj neki tápszert. ennie kell a babának, mert nagyon kicsi még, könnyen baj lehet. mellette persze tegyél meg minent a szoptatásért. de ne feledd, nem attol leszel jó anya ha szoptatsz! ha nem megy, akkor sincs tragédia! nyugodj meg, és hajrá!!!

2012. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!