Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Aki nem...

Szoptatós anyukák! Aki nem ehet/ihat tejterméket szoptatás alatt az miért van? Illetve honnan tudja hogy nem ihat? Mivel pótoljátok a napi szükséges kálciumbevitelt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Szoptatás alatt a tejtermék azért nem javallt, mert könnyen hasfájást okoz a babának.

Amúgy mindenki tapasztalja ki, és döntse el, mit tesz.

Nekem érzékeny volt rá a babám, lemondtam róla. Nagyon ritkán ittam tejet, és ettem joghurtot. De ha eszel is, napi max fél litert lehet-de ezt már a terhesség alatt is így javasolják.

Ha kiegyensúlyozottan étkezel, megkapod a kellő kálciumot a napi több mint fél liter tej nélkül is.

2009. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
hülyeség nem hasfájás miatt hanem ha tejfehérje allergiás a babád és iszol tejet akkor kiüti. ennyi. ha nem allergiás ihatsz. napi fél egy litert.
2009. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babámnak napi 8-10x volt híg hasmenése. Keresztülment minden vizsgálaton, miután minden negatív az én megérzésem volt, hogy a tejtermék a baj. 2 hónap alatt semmit nem hízott, azóta márcsak 1-2 naponta van széklet.

Elevitet szedek. Most voltam teljes vérkép vizsgálaton, háááát kiváncsi vagyok milyen lesz így.

2009. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első pár hétben nem volt szabad, mert valamitől pöttyös volt a baba arca és feneke, és amig nem deritették ki, hogy mi, addig eltiltottak. Mert allergizálja a babát, még az anyatejen keresztül is. És ha kiderül, hogy azért kapott kiütést, mert mondjuk eleve allergiás valamire, a tej rádob egy lapáttal, és ekcémát is kaphatott volna tőle, meg lassabban gyógyul. Nekünk "szerencsére" kiderült, hogy "csak" gomba és herpesz volt, igy jópár hét után megint ehettem tejtermékeket. A tej helyett azóta is szójatejet iszom, úgy megszerettem, a tejtermék helyett meg ehetsz húst, halat, szóját, gombát (keveset, mert az is hasfájdit), nem feltétlen tej formájában kell bevinni a szervezetbe. Azoknál az anyukáknál is allergia maitt szokták megtiltani, ahol van tejkiütés, más allergia kiütés a babán, és esetleg volt már tejallergia a családban.
2009. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondta senki hogy nem ehetek/ihatok. Rájöttem hogy a babámnak hasfájást okoz a ha tejet iszom. Így napi egy kefirt eszem apránként, nasinak szeletelek egy kis sajtot, és szoktam joghurtot is enni. Ezektől nincs gondja a pocójának. Mivel allergiás vagyok napra,méh és darázscsípésre, szoktam inni pár bögre ca tablattát naponta.
2009. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet inni kálcium pezsgőtablettát? Csak a dózis miatt kérdezem. Egyszer azt mondta a védőnőm ne igyak.

2009. júl. 23. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az allergiáim miatt iszom,mert ha sétálni megyünk és megcsíp valami,nem szeretném ha valami rossz történne.Elég volt egyszer majdnem ott maradni. Ha aggódsz miatta, egyél sajtot és társait.....

Babám 5hónapos,terhesség alatt is ittam és most szoptatás alatt is. Semmi baja.

2009. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!