Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy viselkedik a fiam, mintha...

Úgy viselkedik a fiam, mintha a kiságya tűspárna lenne. Ismeros ez valakinek?

Figyelt kérdés
Kérelek segitsetek, ha valakinek van valami jol bevállt tippje, hogy lehet * megszerettetni * a kiságyát a gyerekkel? Szinte elso perctol orditott benne, es csak nappal..ejszaka nincsen gond, az ejszakakat atalussza ( 2 hetes). Mar puha pledet tettem bele, mar mindent kiprobaltam. Hiaba almos, elalszik a karjaimban, ahogy beleteszem megis felebred, ha a nagy agyra feketetem peldaul ott hallgat es bekesen alszik. Ismeros valakinek a helyzet? Van valmi otletetek? Ja es ne irjatok kerlk, hogy igy szokta meg, mert meg csak 1 hete vagyunk itthon es nem szoktattam a nagyagyban vagya karon valo altatashoz..volt ugy hogy orditva aludt el a kisagyaban ( a szivem szakad meg ilyenkor )...es minden mas ok a sirasra is kizarva.
2009. júl. 23. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tetted az enyémnek bele egy zenélőt, és mindig felhúzom neki, hogy tudja, hogy most alvás jön. Volt, hogy beletettem egy használt pólómat, hogy érezze az illatomat. Szerintem az fontos, hogy jól érezze magát a kiságyban, akár tegyél bele neki játékokat, egyebeket, és akkor is tedd bele a babát, ha épp nem alszotok, megmutatni neki, mik is vannak ott. Eleinte gyakran mellettem aludt el a nagy ágyban, szoptatás után, aztán egyszerűen vártam 20 percet, hogy mélyen aludjon, és akkor átreptettem a két tenyeremen óvatosan. Utána már játék jött minden evés után, és csak akkor altattam, ha már ásitozott többet. Elkezdtem dajkálni, megvártam, mig csukogatta a szemét, de még nem aludt el, és akkor tettem a kiságyba. Ha megvártam, hogy elaludjon, ő is felébredt, igy viszont sokadik betevésre elfogadta, hogy ott alszunk. Illetve adtam neki cumit, azóta is azzal alszik az esetek egy részében, amúgy már elalszik magától. 4 hónapos. Tényleg a gyakorlás segit, mást nem tudok irni.
2009. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálj betenni neki szopipárnát kifli alakban, így hozzá tud bújni alvás közben. Orvos javasolta, nekünk bevált (mondjuk én csak éjszaka altatom az ágyban, nagy ritkán nappal) - nálunk pl az ultrahangon is látszott, hogy szinte befúrja a fejét a lepénybe. Így a kinti világban is kissé hasonló körülményt tudtunk teremteni. Ja, és próbáld ki még azt, hogy aláteríted a pólódat-hadd érezze az illatod. Egyébként nálunk ugyanez volt, én hagytam is az egészet, fontosabb volt, hogy aludjon. Egy idő után a mózeskosárban aludt nappal kinn a levegőn. Most lesz 9 hónapos és még mindig csak elvétve alszik nappal a kiságyában :) Lehet hogy más megbotránkozik ezen, de nekünk így jött be.
2009. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!