Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ennyire változó a tej...

Miért ennyire változó a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
11 hetes a kisbabám. Császárosan szültem és nagyon nehezen jött meg a tejem.Sokszor kellett hozzátáplálni, de végül már elértem azt hogy pár napja sikerült egy ciciből leszívni a szükséges mennyiséget.De két nap után ma megint kevés a tejem.Nem kell hozzátáplálni, mert két ciciből kiszívja azt ami kell neki, de miért nincs elég egy ciciben??Én ezt nem értem??Valaki járt így?Hogy van ez??El vagyok keseredve.
2012. aug. 27. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Többszöri mellre tétellel lehet növelni a mennyiséget.

Ha kell 2 óránként is megszoptathatod, elsőbb az egyikből aztán 2 óra múlva a másikból.

2012. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mostanában 2 óránként mellre tenni, mert szopi után fent van másfél két óráig és utána elalszik és van hogy alszik másfél órát.Így van hogy csak négy óránként eszik.Szóval nem tudom két óránként etetni.Akkor fejjek két óránként??de akkor meg nem lesz neki amikor felkel.Hát nem tudom mi lenne a jó.
2012. aug. 27. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Homeós bogyót szedsz? Utrica urens nekem bevált. Amúgy nem mindenkinek van annyi mennyiség, h csak 1 ciciből elég szoptatni, ált. mindkettő kell. Ráadásul ált. egyik mell erősebben "tejel", mint a másik. Nálam is így volt, egyikből leszívtam 100, 120-at, a másikból meg 30at alig.
2012. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj ha két mellből eszik a kicsi:)! Nálunk is váltakozott: ha több kellett, napokig/ hetekig két mellből evett, aztán a termelés utolérte a keresletet és elég volt egy cici/ evés. Aztán nőtt, megint két(vagy "sok":) ) mellből evett. És így tovább. A szoptatás- tejtermelés dinamikusan változó dolog, nagyon ritka, hogy sziklaszilárdan beálla rendszer:).

Ha 4 óra eltelik, akkor nyugodtan fejj szaporjtás céljából, elég lesz neki, ne félj. Hiszen pont ez a lényeg: minél több inger éri a mellbimbót, minél több tej ürül, annál több fog termelődni. A kisagyad onnan tudja, hogy mennyit termeljen, hogy menyi fogy:).

2012. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Én rendesen szültem, és még sem elég egy cici a babámnak. Nagyon ingadozó, hogy mennyi van egyben. Szerintem, ha kettőből szívja, az még mindig jobb, mintha pótolni kellene. Nyugodtan szoptasd úgy, ahogy eddig. Ha lefejed két szoptatás között nem lesz elég neki a következő szopinál. Én úgy csinálom, hogy amelyikből először eszik, azt a szoptatás után (lehet, hogy még nem is alszik a kicsi), lefejem, a másikat nem. Kell legalább 2-3 óra, vagy lehet, hogy nálad 4, hogy újratermelődjön a tej. Őszintén, nem bántás, de szerintem, a félóránkénti, vagy óránkénti szoptatás/fejés felesleges, mert ha nincs mit szívjon a szerencsétlen gyerek, akkor csak szenved az anyuka is, meg a pici is. Akkor kell szoptatni, mikor már elég tej van a cicidben. Az meg nem baj, ha kettőben van annyi, lényeg, hogy van. :)
2012. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, ne haragudj, ki kell, hogy javítsalak.

Az anyatej nem az "üresjáratban" termelődik elsősorban, hanem a mellbimbót érő inger hatására. A mellbimbó ingerlése oxitocintermelődést vált ki, ami a tejcsatornák simaizomzatát serkenti,így elérve, hogy ürüljenek. Ez aztán a kisagyat prolaktintermelésre serkenti, amely felelős a tej termeléséért(ez így persze le van egyszerűsítve de a lényeg ez).

Tehát minél több inger éri a mellbimbót, annál több tej lesz, hiszen az elfogyasztott tejből "tudja" a szervezet, hogy mennyire van szükség. Minél kevesebb ürül, annál kevesebb termelődik.

2012. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de sajnos nálam ez nem működött. Pedig tényleg sűrűn lett mellre rakva a pici. Ez csak az én tapasztalatom.
2012. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valójában is-is termelődik. Nagyobb részben szoptatás alatt, de két szopi között is. (pl. biztos mki ismeri a jelenséget, hogyha pihen a tej is gyorsabban termelődik, meg éjjel is azért ázik át néha a tejtől szopi nélkül ). Úgyhogy mindkettőtöknek igaza van, mielőtt elkezdenétek egymást "meggyőzni":)
2012. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vica:), ezt írtam:

"Az anyatej nem az "üresjáratban" termelődik ELSŐSORBAN..."


Nyilván mindig vannak kivételek de az, hogy vki nem tüdőrákban hal meg x év dohányzás után, nem azt jelenti, hogy a dohányzás nem káros. Az egyéni példa sokszor hasznos, de "ellenérvként" nem mindig szabad használni.

Elnézést kérek az off- ért!

2012. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Jól mondják előttem, a tej nagyobbik része szoptatás KÖZBEN termelődik, csak a kisebb termelődik és tárolódik "üresjáratban". Vagyis, minél több idő telik el szopi nélkül, annál jobban visszaesik a mennyiség. DE, ez a növekedés vagy csökkenés nem rögtön, a következő szopinál jelentkezik, hanem pár napon belül! Vagyis, ne azt várd, kedves Kérdező, hogy ha holnaptól gyakrabban szoptatsz, máris több tejed lesz; ehhez általában 2-3 nap szokott kelleni, de a több sem ritka. Addig pedig végig sokszor kell szoptatni.


Az pedig szintén nem követelmény, hogy egy mellből szoptassunk, sőt. Sok mindentől függ, mikor mennyi az elég, de nem véletlenül van két mellünk: ha egy nem elég, ott a másik. ;) Mindig lesznek olyan időszakok, amikor a baba igénye hirtelen megnő (nálatok most az ún. 3 hós növekedési ugrásról lehet szó), vagy akár lecsökken, vagy csak szimplán a "ritmusa" változik meg. - De ha az ő jelzései szerint, annak megfelelően rugalmasan szoptatod, akkor mindig követni tudod majd a tejeddel is.


Én pl. rutinos szoptató vagyok, a nagyobbam jó 3 évig szopizott, meg szakmailag is érdekelt vagyok a témában, de most hétvégén rendesen elnéztem a mellváltást és mindkettőt hagytam túltelítődni. Erre másnap este már nekem is pótolnom kellett egy keveset, mert sehogy nem tudott elaludni a 12 hetes fiam. Viszont, mivel már aznap és éjjel is többször két mellből szoptattam, már 1 nap múlva jóval több tejem lett. Szóval nagyon dinamikusan megy a dolog, csak hagyni kell a Természetet dolgozni!

Sok sikert!

2012. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!