Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért engedi el a cicit 3...

Miért engedi el a cicit 3 hetes babám éppen akkor, amikor elindul a tejem?

Figyelt kérdés

Ma többször is előfordult, hogy éppen hogy csak elkezdett szopizni, beindult a tejleadó reflexem, erre kiköpte a cicibimbót és nem tudtam visszatuszkolni a szájába :( Ez azért is érdekes, mert kevés a tejem, meg kéne becsülni minden cseppet, nem pedig hagyni mindenfelé csöpögni...

Néha sírni tudnék, miért ilyen bonyolult a szoptatás? Az első babámat nem tudtam sokáig szoptatni, elapadt a tejem, ezért most a másodiknál elolvastam minden fellelhető szakirodalmat, és sok dolgot máshogyan csináltam, mégsem sikerül pótlás nélkül jóllakatnom a picimet... Úgy eszik, hogy az elején csak nyammog a cicin, aztán egy idő után már normálisan szívja-nyeli, de ugyanarra a cicire kénytelen vagyok többször visszatenni, mert nem üríti ki egyszerre, újra és újra elengedi. Sokszor bealszik szopizás közben, fel sem lehet ébreszteni...


2012. szept. 12. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A pótlás miatt szép lassan el fog ellustulni a babád a cumisüveg miatt!Ezzel el indítottál egy lavinát ami azzal fog járni, hogy a baba lusta lesz és a tejed elapad...Ha bealszik szopi közben a baba akkor nem kell felébreszteni. Ha felkel újra meg kell etetni. Legalábbis ha igény szerint szeretnél szoptatni. Emiatt az első hónapban akár fél-egy óránként is kérhet enni aztán idővel kialakul a saját ritmusa és egyre később kér cicit és egyre rövidebb ideig szopizik. Az evések utáni méregetést el kell felejteni!Elég hetente 1x mérni, később meg havonta. Tök feleslegesen stresszeli az embert! A Baba egyszer 40et eszik máskor meg 120at. Ha hetente 125 grammot hízik akkor eleget eszik. Egy felnőtt embernek sem egyforma az étvágya. Miért kellett elkezdeni pótolni? Ha szoptatni szeretnél továbbra is, el kell felejteni a pótlást. :( HA a baba nem kapja meg a pótlást, egy idő után megtanulja, hogy tovább szopizzon mert éhes marad. Minél többször teszed cicire annál több tejed fog termelődni! :) Az sem baj, ha eleinte 2 ciciből szoptatsz 1 szoptatás alatt! Itt is tudnak segíteni ha felhívod őket, személyre szóló tanácsot adnak: [link] :) Sok sikert és kitartást!
2012. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet,h pont az zavarja meg,amikor beindul a reflex,akkor nagyon jön a tejcsi a ciciböl.Az en babam 2 honapos es nagyon tudja zavarni,ha spriccel a tej a szajaba,sokszor sirasba torkollik a szopas.Talan ki kellene fejned es ugy odaadni az elsö idökben az anyatejet neki es akkor azt is meglatod,h mennyi anyatejed van,kell e neki valoban potlas.
2012. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el :)

[link]

2012. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket, kedves utolsó - azt hiszem, a kisfiam vagy az ügyetlenke, vagy a kényelmes típusba tartozik...

Nos, a pótlásra már a kórházban szükség volt, mert besárgult a picim, és azzal ijesztgettek, hogy nem fognak hazaengedni, ha nem kezd el nőni a súlya.

Én nem akartam adni neki tápszert, csak max. vizet, de otthon is alig tudott enni a kőkeményre durrant cicimből, és éhesen szinte semmit sem aludt. Van egy kétévesem, gondolom sejtitek, hogy nem mindegy, mennyit tudok vele foglalkozni, és mennyi 800 decibeles üvöltést tud tolerálni :(

Evések után nem méregetem, kb. 3-4 naponta szoktam megmérni, hogy megnyugodjak, nő a súlya. A heti minimum hízás kb. megvan így, hogy kap pótlást. Nagyon sokszor és sokáig van cicin, hagyom cumizni is rajta. Minden etetéskor mindkét cicit többször is megkapja. Kedves első válaszoló, amiket írtál, azokkal tisztában vagyok. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy a cicibimbó evés közbeni kiköpködése (miközben jön belőle a tej) mennyire normális dolog. És még az érdekelne, hogy ha nem üríti ki a cicit, mert órákig csak nyammog rajta, akkor hogyan tudom elkerülni, hogy elapadjon a tejem. A fejés nem mindig kivitelezhető: napközben ott van a tesó, aki alig várja, hogy anya menjen vele játszani, éjjel pedig aludni is kellene egy kicsit...

2012. szept. 13. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Fejj amikor tudsz, és ha lehet, szoptasd igény szerint. Jó lenne, ha nem kéne tápszer, de tudom, ez nem ilyen egyszerű.


Egyél homeobigyót, és keress meg egy szoptatási tanácsadót. Lehet nem jó a technika.


Kitartás!

2012. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!