Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék még szoptatni...

Szeretnék még szoptatni vissza lehet még fordítani a folyamatot hogy több tejem legyen vagy esélytelen a dolog?

Figyelt kérdés

A történetem megpróbálom röviden:.....első babám 2 éves.Mikor megszületett és megjött a tejem mindenki csak ájuldozott a kórteremben hogy mennyi tejem van csak úgy folyt meg annyira nyelt a drága hogy a többi ágyon is hallották.11 napot öltöttünk bent az utolsó 2-3 nap már nem nagyon hízott sőt az utolsón semmit!Jelzem mellbimbóvédővel szoptattam mert iszonyatosan fájt...hazajöttünk...minden rendben ment szépen szopizott mérlegünk nem volt...kicsit sárga volt ezért sokat aludt...semmi gond nem volt vele.Anyukám viszont egyszer azt mondta vagy 2 hét itthon lét után fiam ez a gyerek nem hízik....láss csodát az egyik ismerősöm "rám erőszakolta a mérlegét" mondván nekik nem kell mert tejallergiás a gyerek használjam én!Nem akartam mert úgy voltam vele minden ok nem nyűgös stb stb...végül csak elfogadtam ....megdöbbenve láttuk hogy 2 hét alatt csak 100 gr hízott!Jött a hozzátáplálás cumisüvegből.4 és fél hónapig szoptattam éjjel nappal fejtem végül a párom mondta 10 ml után hogy hajam abba.Bántott a dolog de nem szoptattam többet nem volt értelme!Már fejni sem igazán tudtam...rájött a cseppem hogy könnyebb cumisüvegből és egyre kevesebbet evett.


Most született meg második kislányom akivel pont ugyanígy jártam.Elhatároztam még a terhesség alatt hogy nem használok bimbóvédőt....ki is bírtam a mellem 2 hét alatt rendeb jött, gondoltam lehet az elsőnél ez volt a baj...de most volt mérlegünk felkészültünk....a picurka nem hogy hízott volna 4 nap alatt hanem fogyott...pedig érdekes de minden pelenkában volt pisi kakai is!Szopizik 30-50 ig és összesen tápival együtt 150 ml körül eszik!Iszonyatosan bánt pedig azt hittem most menni fog!Ha cicire teszem az elejét megeszi aztán iszonyatosan rugdosni kezd, morog, sír elengedi a cicit!Már két mellből etetem!Fejni próbáltam szopival együtt 70-80 jön le...gondolom már még apadni is elkezdett!Mit tegyek tudok még ezen a helyzeten változtatni!Fejni nem nagyon van időm mert van itthon egy 2 évesem is!Kérlek adjatok tanácsot!


2012. szept. 14. 16:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit mégis hosszúra sikeredet!:-)
2012. szept. 14. 16:03
 2/8 xStefix ***** válasza:

A bimbóvédő valóban lehetett probléma, ugyanis kevesebb ingert kap így a mell, emiatt nem mindig van elegendő tej...


Jelenleg milyen gyakran és mennyi ideig szoptatsz? Pontosan mi történik közben, pl. váltasz-e mellet? Kap a babád játszócumit vagy üveget? (védőt akkor most nem használsz, ha jól olvasom)

2012. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3-4 óránként szopik 30-50 milit.nem használok bimbóvédőt de a pótlást cumisüvegből kapja.a szopi elég kevés kb 15 perc vagy van hogy kevesebb az elején piciket szívogat míg meg nem indul a tejcsi majd elkezd erősen szívni párat hatalmasakat nyel aztán alábbhagy és morogni, rúgkapálni kezd mintha már nem jönne belőle, ilyenkor van hogy megnézem megnyomom és jön belőle!Cumizni cumizik de nem túl sokat annyira nem jött be neki a dolog!Van esetleg valami tanácsod mit tegyek?
2012. szept. 14. 22:28
 4/8 A kérdező kommentje:
2 mellből eszik ez összvissz 15 perc!
2012. szept. 14. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a 15 perc nagyon kevés :( Ennyi idő alatt egy ilyen pici még nem jut hozzá a tápláló hátsó tejhez, csak az elsőt, a hígat tudja kiszopizni. Ne válts ilyen hamar mellet, vagy tedd vissza még a kezdőre.

Homeobigyót egyél (nekem az Urtica Urens 5CH vált be, napi 2*5 bogyi). Fejj, ha tudsz (tudom, könnyű mondani :/)


Nem tudnád másból adni a pótlást? Pohárból, vagy fecsivel? Mert szerintem a cumisüveg lehet a ludas.

Lehet az SNS is segítene Neked, bérelni is lehet ("Szoptanít" készülék).


De majd jön Stefi és profi tanácsokat ad :)

2012. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Stefix szoptatási tanácsadó?

Valóban hatásos a szoptanít?Megnéztem egy videót róla még sosem láttam ilyet!nagyon érdekes és úgy gondolom jó lehet!Te használtál ilyet?

2012. szept. 15. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyatej eleje csak szomjoltó,meg kell szenvedni azért a tápláló tejcsiért ami után jön,erős szívásokkal kell segíteni hogy meginduljon.Nekem azt tanácsolta a doki amikor pont ugyanez volt a problémám, hogy ha a baba nem tud vele megbírkózni,akkor szóljak a páromnak,hogy segítsen benne.De aztán nem volt rá szükség,mert a fiamnak olyan vákumja lett,hogy igaz bár nagyon fájt a mellem,mert szívta erősen,de semmi,aztán egy kis pattanást éreztem és jött a tej.
2012. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

A Szoptanít szuper dolog, de elég drága és kicsit macerás, amíg megszokjátok. Szerintem első körben még ne vegyél, hátha anélkül is menne a szoptatás. Főleg, ha a babád még szopizik (is), vagyis nem kell őt pl. visszaszoktatni a cicire.


A 15 perc valóban kevésnek tűnik (bár nem írtál pontos életkort), esélyes, hogy a babád tényleg nem üríti ki rendesen a melled. Erre utal az is, hogy kapálózni kezd, amikor az első reflex alábbhagy és lassabban ürül már a tej.


Amit én javaslok: Az egyik és perpill a legfontosabb, hogy azonnal eltedd az üveget! Nagyon úgy látszik, hogy ezt a babádat is kezdi megzavarni a cumi, úgyhogy ezt rögtön ki kéne vonni a forgalomból! Ha pótlást kell neki adni, azt kispohárból, kanállal vagy csőrösből tedd, attól függően, mikor mennyi kell ill. melyik válik be nektek a legjobban. Azt persze tudd, hogy ez a szopibarát pótlási mód nyilván szintén macerásabb lesz, mint az üveg, az elején félre is mehet egy része, de idővel rá fogtok érezni mindketten. Lényeges, hogy ne add fel a próbálkozást és ne csábulj vissza az üvegre, mert akkor kezdheted elölről a szoktatást...

A másik pedig a tejmennyiség növelése, amihez a tápszert kellene visszacsökkenteni és elhagyni. Ha úgy érzed, hogy a babád rosszul viselné az azonnali táp-elhagyást, akkor a lassabb módszert próbáld: minden nap 10-20 milivel kevesebb pótlást adj neki minden evés alkalmával, mint előző nap. És ezzel párhuzamosan tedd őt gyakrabban cicire; esetleg akkor is, amikor nem jelzi magától, hogy kérne, de elfogadja, ha kapja. Ha altatásra eddig nem szoptattad, most legalább átmenetileg próbáld ezt meg - a komfortszopás engedésének kifejezetten tejserkentő hatása van, mert a cumizgatás ideje alatt újra és újra megindul a tej, ami növeli a termelést. Ugyanígy, ha éjjel is szoptatsz vagy még többször szoptatsz, az is nagyon jól működik. (Ezzel a gyakori szoptatással ki tudnád váltani a fejést is, ha arra nincs időd.) Mindez a gyakori szoptatás pedig azt is magával hozza, hogy a játszócumit is el kéne tenni, ugyanis ez is gátolja a megfelelő tejmennyiség beállását!

Szerintem arra nem lenne már szükség, hogy mindig lemérd, mennyit szopik a babád, de ha eddig tényleg nem nagyon hízott, akkor egy ideig még érdemes lehet naponta lemérni a súlyát, mondjuk minden este fürdés előtt. A szopik utáni pótlást, ha éppen kell, talán megérzés alapján is sikerülhet mostmár "belőni".

És még valami a szopihoz: a legjobb az lenne, ha egyáltalán nem néznéd az órát (ha eddig tetted), hanem csakis a babád jelzéseire hagyatkoznál. Vagyis, amikor kér, kapjon! Mindegy, milyen gyakran és mennyi ideig, próbáld teljesíteni az igényét, amikor csak sikerül. Tudom, egy kétéves mellett ez néha nehéz, de az igyekezet a fontos.

Ehhez tudd, hogy a szoptatás nemcsak etetési mód, hanem egy gondozási forma. Vagyis, a babád nemcsak azért kérhet szopit, mert éhes/szomjas, hanem azért is, mert álmos, nyűgös, fáradt, fáj valamije, téged akar stb.! Tulajdonképpen mindegy is, éppen miért szeretne szopizni - ha mindig mellre teszed, amikor azt szeretné, biztos lehetsz benne, hogy mindig elég tejhez fog jutni, mert ő maga szabályozza majd be a mennyiséget. (ez a kereslet-kínálat egyensúlya)


Sok sikert! :)

2012. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!