Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki, miért nem szoptat?

Ki, miért nem szoptat?

Figyelt kérdés
Kutatók bizonyították számos alkalommal, hogy akinek egyetlen csepp teje is van, az megsokszorozhatja azt. Az anyák 5%-a nem képes szoptatni. (Ez tény, nem én találtam ki) Ebből 3% az erős gyógyszert szedők, 2% akinek valóban hormonálisan nincs teje. ezzel szemben a mai átlag, hogy az anyák 45-50%a szoptat. Ki a másik 40-45%? Ez nem bántás, csak kíváncsi vagyok, hogy ki miért nem tud/vagy nem akar. Itt lehet őszintén!
2009. júl. 31. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Babóm nem akar szopizni, mikor cicire akarom tenni, hisztizik, feszíti magát. Ez megy lassan egy hónapja, folyamatosan próbálkozom de nem akar. Így lefejem a tejet és megkapja üvegből, és kap tápit mellé. Elmondtam őszintén, de nem szeretném ha lehurrognának, hogy mért nem vagyok kitartóbb... te tudnád hallgatni ahogy a babád torkaszakadtából sír???
2009. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Nekem szülés után úgy tűnt megindult a tejem, aztán itthon 2 éjszakát végigordított mire rájöttünk hogy kevés a tejci. Aztán egyszer csak rosszul lettem, elvittek vérvételre és ott derült ki hogy vérszegény maradtam, így nem termelődött a tejem. Mindig csak egy kevés volt, azt oda is adtam neki, 3 hónapos koráig, aztán már a végén nekem is csak sírt ha cicire tettem, mert abból nem jött egyből...


4 hónapos baba anyukája :)

2009. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Szia én már azért nem szoptatok mert sajnos annyira rossz anyagi helyzetben vagyunk hogy babám születése után egy hónappal már vissza kellett mennem dolgozni.Ja amúgy fodrász vagyok. 2-hós koráig tudtam szoptatni tápival kiegészítve de elapadt így gyorsan sajnos.De nem venném észre hogy valamiben hátránya lenne hogy tápszeres.Ellenkezőleg,megszünt a hasfájás átaludta az éjjszakát nyugodtabb lett.Most 6hónapos a drágám
2009. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanazért nem szoptatok, mint az első válaszoló. Csak én két hónapig küzdöttem, mire feladtam a próbálkozást.
2009. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval,bár én csak 5 napig probálkoztam,mert volt hogy 4-5 órát üvöltött és utána már a lefejt tejet se volt hajlandó elfogadni üvegből,mert elfáradt a sok sirástol.A végén már én is vele együtt sirtam.Most fejem neki(amig van),és kap tápszert is mert kevés a tejem.Én nem tudtam hallgatni ahogy a babám éhes és sir...
2009. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!