Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar enni a 2hetes babám,...

Nem akar enni a 2hetes babám, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van elég tejem de egyszerűen nagyon keveset eszik. Kap ciciből is meg cumiból is lefejt tejet hogy tudjam mennyit eszik. Most is 10ml-t volt hajlandó inni, és fel sem ébred éjféltől reggel7ig soha hogy éhes lenne.
2012. szept. 16. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Összesen 10ml-t vagy szoptatás után?
2012. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

egyrészt pici még a gyomra, este zsíros a tejed, így 10ml bőven elég lehet éjszakára.

másrészt, ne adj neki üvegből is a cici mellett, ennyire ne görcsölj rá. csak összezavarod vele, így könnyen cumizavart kaphat (mert abból ömlik, cicivel meg dolgozni kell) és elválaszthatja magát.

bízzál benne jobban, ha meg tudni akarod mennyit eszik, tedd a mérlegre evés előtt és után, ahány grammal többet mutat, annyi ml-t evett

2012. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Napközben eszik rendesen?Mert ha igen, akkor elképzelhető hogy akkor pótolja az éjszakai evést.

Még nagyon picike, ki kell alakulnia a kis életritmusának.Lehet később ébredni fog; bár szerintem addig örülj, amíg átalussza az éjszakát. Az én kisfiam 7 hónapos és soha nem aludta át még az éjszakát :(

2012. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szívesen etetem én sem cumisüvegből de a kórházban az első pár napban nem lehetett velem és ott sajnos tömték tápszerrel cumisüvegből mégis nagyon visszaesett a súlya. Mikor kikerült hozzám elkezdett hízni de 1hét után a dokinál a mérleg mégis kevesebbet mutat. Csütörtökön megyünk vissza és nagyon remélem hogy hízik addig. Amúgy van hogy cicizés után eszik még 10ml-t de van hogy anélkül, pedig cuppog a szájával hogy éhes meg eszi a kis kezét.
2012. szept. 17. 07:19
 5/12 anonim ***** válasza:

nem azért cuppog mert éhes, az öklét meg végképp nem azért eszi :)))

ha éhes akkor sír, a cuppogás meg az ököl majszolás pedig az egészséges fejlődés része, felfedezi mit tud...


ha jól értem akkor nem 10ml-t eszik hanem szopi után 10ml-t eszik meg. hát, tényleg nem kéne cumisüveggel is etetned, ez így már inkább tömés. minden baba fogy születés után, ez természetes, enyém 300g-ot fogyott és majd 3 hetes volt mikor elérte a születési súlyát.

tényleg ne parázz ennyire rá, még csak 2 hetes, ennél ezerszer cufrább gondok lesznek vele!

2012. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát a kórházban ráerőltették az evést meg rám is hogy etessem és most elvileg fogyott pedig elkezdett hízni és aggódtam. én sem akarom tömni de nem akarom hogy ezzel cseszegessen az orvos minden héten :(
2012. szept. 17. 20:56
 7/12 xStefix ***** válasza:

Hogyan alakult a súlya eddig? számokban

Milyen gyakran és mennyi ideig szopizik?

Mikor és mennyit pótolsz neki?

És igen, az üveg felejtős..!!!

2012. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
Ja és igen, nem sárgult be nagyon?
2012. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3290-nel született, mire megkaptam a kórházban 4naposan addigra 3070-re ment le a súlya. ezután napi 20grammot hízott és 3110-zel jöttünk haza a kórházból. 14naposan az orvos lemérte és 2970-et mutatott a mérleg, de azt mondta menjünk vissza mikor 20napos lesz és leméri megint mert lehet a 2 mérleg máshogy mér. próbálom etetni de elalszik a cicin mivel a kórházban nem engedtek be hozzá napokig, kb 12óránkénrt láthattam és tömték tápszerrel cumisüvegből és még mindig sokszor onnan hajlandó csak enni :(
2012. szept. 18. 20:57
 10/12 xStefix ***** válasza:

Ójaj, hát nem indult túl jól a start sajnos. :( Szegénykém.

Nem írtad, hogy sárgul-e, de akkor talán nem. Viszont a korai üvegezéstől mindenképp ellustulhatott, ezért nem szív olyan erősen. Hm-hm.

Az egyik, amit javasolni tudok, hogy minél többször legyen cicin! Nem tudom, van-e nagyobb tesó, de ha van is, akkor is meg kéne próbálnod minél többet szoptatni! Ha meg tudod oldani, feküdj össze vele 1-2 napra és szinte non-stop legyen mellen. Ez eleinte unalmas és fárasztó lesz, de minél többet szívogat, annál jobban megerősödik és annál jobban megindítja a tejed is.

Ha az első reflex lezajlásával megunná a szopizást, nyugodtan válts mellet, hogy azt is szívja. Aztán megint vissza. Így cserélgesd akár többször is, ha ezzel fenn tudod tartani az érdeklődését. Ami még segíthet ébren tartani: pelusra vetkőztetés (persze meleg szobában), mellkasra helyezés, finom birizgálás. De ha nagyon álmos, akkor hagyd aludni. Viszont az első nyekkre, legkisebb jelre újra tedd mellre!

Ha eddig nem szoptattad őt alváskor, most ezt is kíséreld meg, hátha sikerül. A lényeg, hogy minél többet legyen cicin és minél kevesebbet kelljen pótolni.

A másik pedig, hogy az üveget azonnal el kéne tenned, mert esélyesnek látszik, hogy hamarosan le fog szokni a szopizásról, ha továbbra is kapja. Nem tudom, tapasztaltad-e már a cumizavar jeleit, de a lustaság már megvan; nem lenne szerencsés tovább reszkírozni szerintem. Ha muszáj pótolnod neki, azt kanállal vagy kispohárral tedd, akármilyen macerás is lesz eleinte. Ezek nem okoznak zavart, az üveg viszont nagyon valószínűen.


Az, hogy a babád egyszerre keveset szopizik, még önmagában nem baj egyébként, vannak kis étkűek. De a súlyának mindenképp meg kellene indulnia már, akármennyit is eszik...

2012. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!