Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adhatom először a tápszert,...

Adhatom először a tápszert, és utána tenném cicire?

Figyelt kérdés

10 hetes a babám. Eddig csak szopizott, vagy ha pótolnom kellett, volt a hűtőben fagyasztva tejcsi . Viszont az elfogyott.

Most hétvégén kellett tápszert adnom neki. Viszont , ha szoptatás után adom neki, nem fogadja el , és üvölt, mert éhes. Adhatom először a tápszert, és utána tenném cicire?


2009. aug. 2. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire cicire tennéd,valószínüleg jó lessz lakva....Ìgy elfogja hagyni a szopit.
2009. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, mennyit szokott enni, és mennyi van a melledben, akkor szerintem igen. Én igy csinálom, 60-60 ml-t kap napközben, és 30-at vagy semmit este, de akkor két mellből szoptatom lefekvés előtt. Amúgy pedig rászopizza a többit. Tény, hogy lehet, hogy marad a melledben, ezért kell kiszámolni, mennyit bir max adni. Nekem 4 hónapos a babám.
2009. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs még gyerekem, de biztos hogy amennyit csak tudnék szoptatnék...rengeteg összetevője van az anyatejnek, amiket még nem tudtak pontosan azonosítani, így a tápszerben nincsenek benne.
2009. aug. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van már gyerekem és ha éhes volt enni adtam neki. Ha volt elég, akkor anyatejet, ha nem volt, akkor tápszert.

Egyébként a kérdező kérdésére válaszolva -szerintem is inkább először cici, aztán tápszer, de ha abszolút nem működik, akkor mehet fordítva is, nálunk is többször borult a menetrend. M.

2009. aug. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább elöször szopi, és utána tápszer. ellenkező esetbe rá mehet a tejcsid, és a szoptatás is.
2009. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp szoptasd először, mert elapadhat a tejed.Még kevesebb lesz, ha elöbb tápszert adsz neki!Ha szopi után nem akarja meginni a tapit, lehet hogy nem az éhségtől sír?Szoptasd gyakrabban!
2009. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már csak 1 hétig akarsz szoptatni akkor először add a tápszert!

Amit én csinálnék.sokkal sűrűbben szoptatnék ha kell óránként

fokozatosan csökkenteném a tápszert

teljesen visszaálnék a kizárólagos szoptatásra

a szervezeted biztosan tudna elég tejet termelni


[link]

2009. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csinálhatod igy. A kisfiamnak 8 hetes kora óta kell pótlás, azóta eszik úgy, hogy először 60 tápi, utána annyi szopi amennyi még kell neki. Elfogadja az üveg után a cicit, nem okoz gondot. Ha sok tejcsi marad a ciciben, fejd ki. Azért igy csináljuk, mert a tápi túl drága ahhoz, hogy a maradékot csak úgy kiöntözzük, a tejcsi ingyen van.

3,5 hós baba anyukája

2009. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!