Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 honapos Csenge babám. A...

2,5 honapos Csenge babám. A dokinál voltunk aki azt mondta nem tartja a fejecskéjét. Mikortol kellene neki rendesen tartani?

Figyelt kérdés
Nem tul korai ez még? Ha hasra teszem már emelgeti a fejét, igaz hosszu ideig még nem tartja.
2009. aug. 3. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, de nekem is ennyi idős a kisfiam, de ő mát tartja elég "régóta". Engem azzal idegesített egy orvos, hogy még nem húzza fel magát, amikor megfogja a két kezét. Igaz még fekvőtámaszt sem tud csinálni........
2009. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mát=már
2009. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem 3 hónapos korára bőven elég, ha hosszasabban meg tudja tartani. Szerintem segíthetsz is neki, büfiztetésnél pl. tartania kell a kis fejecskéjét.Járkálj vele, hagy próbálkozzon! (az én fiam meg állandóan tartja a nyakát , mert folyton folyvást nézelődik. Na , az meg a másik véglet...)

2009. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xStefix ***** válasza:
83%

Szia!

Nem ijesztgetésnek szánom, de esetleg szükséged lehet erre az információra: ha bármikor bármelyik orvos izom-hipotóniát (izom-gyengeség, -renyheség, -alulműködés) említene a kislányodnál, akkor érdemes lenne felkeresni olyan gyógytornászt, aki Dévény-féle speciális manuális technikával tornáztat. Ez az egyetlen olyan módszer, ami valós és látványos eredményt ér el a hipotóniás betegeknél.

A kérdésed alapján nem hinném, hogy nálatok ilyesmi állna fenn, de azért leírtam, hátha olyan is olvassa a topikot, akinek fontos lehet. :)

2009. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha aggódsz kérj beutalót a neurológiára.

Mi voltunk mert alányom, csak az egyik oldalra szeret fordulni, mikor hasra fordul. Most tornáztatom.

(Azt mondták méhen belül elfeküdte magát)

Ártani nem árt, ha megvizsgálják.

2009. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha a válamra veszem a picit akkor tarta a fejét es nézeldik, de ha a kezénél fogva emelem fel ülő helyzetbe akkor még nem tartja rendesen,
2009. aug. 3. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:
15:04-es válaszát olvasd el,és fogadd meg a tanácsát,mert kb 5-6 hetesen már tartani kell a fejecskéjét,mindig egyre hosszabb ideig.Nem ijeszteni akarlak,de a Dévény-féle torna nekünk is bevált.Koraszülött volt a babám,és 10 alkalom szépen helyretette az izmait.
2009. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól megijesztettek téged!!! A babák fejlődése nem egy általános mindegyik babára igaz dolog. Az egyik bABA HAMARABB A MÁSIK KÉSŐBB TUD MEGCSINÁLNI IZONYOS DOLGOKAT. AZÉRT MERT EGY MÁSIK PICUR MEGTUDJA ILYEN IDŐS KORÁBAN STABILAN TARTANI A FEJÉT, A TIÉD PEDIG NEM, NEM BIZTOS, HOGY A TE PICURODDAL GOND VAN. AZT ÍROD HASON EMELGETI A FEJÉT!!! EZ NAGYON JÓ!!! nEM TELIK BELE 1-2 HÉT, ÉS TARTANI FOGJA A FEJECSKÉJÉT, FIGYELD MEG! kÍVÁNCSI VAGYOK A FEJLEMÉNYEKRE A KÉSŐBBIEKBEN. mINDEN JÓT!
2009. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem tartotta ennyi idősen a fejét, forgatta csak. Sosem szeretett hason lenni. Mindig ordítás lett a vége, vonyított mint egy kismacska, alig lehetett megvigasztalni. Ha esetleg hason altattam napközben, miután felébredt mindig nagyon sírt.

Vasárnap volt 4 hónapos, már nagyon szépen emeli a fejét, kitámaszt, de továbbra sem szeret hason lenni. Méltatlankodik, hogy nem tud mozogni, a játékok felé nyúlni.

Azért minden nap tedd többször hasra, küzdjön egy kicsit, hogy erősödjön az izma. Menni fog az.

Persze ha nem látsz fejlődést nála a későbbiekben, akkor keress szakembert.

2009. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos már 4 hetesen elküldött gyógytornászhoz, mert kötöttek az izmai. Ekkor már tartotta a fejét és pont ez volt a "baj", mert nem azért tartotta, mert ügyes, hanem mert nagyon merevek az izmai. Dévény-féle gyógytornára hordjuk és rengeteget javult (bár megjegyzem, én semmi jelét nem láttam, h baj lenne), már szeret hason aludni. A fejét viszont már nem görcsösen tartja, hanem érzem, h laza. Ha a kezemben van a vállamon, hosszú percekig szépen tartja, forgatja, nézelődik.

A hejedben megnézetném vagy a gyerekorvossal vagy gyógytornásszal.

2009. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!