Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valamit rosszul csinálok?...

Valamit rosszul csinálok? Babám 3 hetes lesz nagyon jó étvágya van, szopizik, de pár nap óta pótlást kell adjak neki, mert nem elég a tejem.

Figyelt kérdés
Itt az interneten olvastam, hogy szopizás közben többször váltogassunk cicit és tegyem sűrűn mellre. Ma kipróbáltam és mostanra még kevesebb lett a tejem, még több pótlást kellett adjak. Iszom, eszem eleget, szoptatós teát, alk. mentes sört is iszok. Segítsetek! Ne linkekkel, mert ott olvastam.
2009. aug. 3. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne váltogasd a melleket szoptatás közben, és ne szoptasd olyan sűrűn, mert akkor nem lesz ideje telítődni.

nem csinálsz semmit rosszul, ha neked ennyi tejed van, akkor ennyi.

2009. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvass utána a tejszaporító fejésnek is, hátha az segít.

Üdv.

2009. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem sem vált be hogy minnél többször van cicin annál több lesz a tej.

az elején kellett a pótlás, aztán nem görcsöltem rajta, meg nem méregettem állandóan. és így szépen lassan elhagytam a tápszert. meg sosem kellett sok csak 20-30 ml.

ne idegeskedj az a légyeg. én laktoherb teát ittam. aztán beállt a tejtermelésem amikor kb másfél hós volt a kisfiam. három óránként majd három és fél óránként evett. aztán négy hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást.

most hét hónapos és reggel meg lefekvés előtt még szopizik

2009. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad szoptatás közben váltogatni.A tej eleje vízes hogy a baba szomját oltsa,a vége súrú és táppláló.Akkor rakd át a másik mellre ha az egyik teljesen kiürült.


[link]

2009. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

de honnan tudja, hogy kiürült,

nekem is hasonló a gondom....

2009. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyeld a baba kortyolását,az elején még nagyon megy a tej,utánna egyre ritkábban kortyol,3 szív 1 korty kb.Ezután jőjjön egy kis büfi,majd ismét tedd a melledre.Kcsi szopi,majd próbálj kézzel fejni,ha már csak csöpög és nem priccöl fejés közben és a tej színén is látszik hogy nem vizes(a tej eleje ilyen)a hátsó tej sürü.Ha idáig elérsz akkor nagyjából kiürül a mell.Teljesen soha nem lesz üres.(meglepődnél ha 20 perc múlva üjból mellre tennéd ,a tejleadó reflex következtében mennyi tejet ki tudna szopni a baba)Szóval ha ezzel végeztél jöhet a másik cici.


De ha nem akarsz ennyit kínlódni,és az anyatejet növelni akarod szoptathatsz óránként is.Csak az elvet kell megérteni,több inger több szopi több tej.Cumisüveg ,cumi,tea elfelejtve.Gondold ast hogy nincs tápszer,akkor mit csinálsz ha kevésnek érzed a tejed.El kell hinni azt hogy képes vagy szoptatni ha kell évekig is,hiszen mi anyák ezért lettünk ÍGY kitalálva.Én most is szoptatok 18 hónapos a fiam.Az elsót 2 évig a másodikat 3 évig szoptattam


[link]



Ezen a honlapon nagyon érdemes szétnézni,mindenre kapsz választ.


Bocs még annyi kézi fejéről beszélek.

2009. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!