Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem apadhat el a tejem, ha a...

Nem apadhat el a tejem, ha a babám keveset szopik?

Figyelt kérdés

Most 2 hónapos a kislányom, igény szerint szoptatom. Eddig kb 2 kilót hízott. De mostanában egyre kevesebbet szopik. Egyre tovább alszik éjjel, ma pl majdnem 12 óra telt el az esti és a reggeli szopi között, aztán 2 óra múlva újra éhes volt, de most megint már majdnem 5 óra eltelt, és alszik.

Nekem ez nagyon furcsa, az első babám, most 2 éves kisfiú folyton 2-3 óránként evett, és még 8-9 hónaposan is 3-4x kelt szopni éjjel. 14 hónapig szoptattam őt.

A kislányomat is szeretném sokáig, de kezdek félni nem fog-e elapadni a tejem, vagy lecsökkenni a mennyisége, ha most hirtelen ilyen kevésszer eszik...


2012. okt. 1. 15:45
 1/3 xStefix ***** válasza:
100%

Csökkenni lehet, hogy csökken, de ha ez neki jó így, te miért aggódsz? :) Kereslet-kínálat, tudod...

Amíg szopik, tejed is lesz, nyugalom!

2012. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Elméletben tudom, csak nagyon, nagyon furcsa ez nekem. Az elsőhöz képest Ő olyan más. A kisfiam pici korától nagyon nehéz eset volt, alig aludt, folyton sírt, megállás nélkül rajtam lógott, most is harcolunk a dackorszakkal... A kislányom meg eddig olyan áldott, jó, eszik-alszik angyalka! Az elsőhöz viszonyítva, nekem már sokszor túl jó babának tűnik, hogy igaz legyen :)

2012. okt. 1. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülj neki, nálunk épp fordítva van. A nagyobbik fiamat én is igény szerint szoptattam, ő szépen fokozatosan beállította magának a szopikat, napi ötször szopott, szinte óramű pontossággal, nagy mennyiségeket (mértem, mert kicsi súllyal született). Fél éves koráig szinte csak evett és aludt. Ehhez képest a kisebbik, akit szintén igény szerint szoptatok, és szintén kicsi súllyal született teljesen más. Ő sokszor szopik keveset, őt már nem mérem, mert csak idegesítene a dolog és keveset is alszik, amikor meg fent van, akkor állandó foglalkozást igényel, mert szó szerint unatkozik. Ő most lesz fél éves. Szerintem ne aggódj, tudja a kicsi, hogy mennyi tej kell neki.
2012. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!