Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok akik sokáig tudtak...

Azok akik sokáig tudtak szoptatni rendszeresen fejtek két etetés között?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy szoptatás után fejjem le a maradék tejet. De valahányszor megcsinálom nem lesz elég tejem a következő etetésnél. Tudom mert a baba csak szivja de nem jön, és a mérleg is ugyanannyit mutat. Ha viszont nem fejem akkor van elég. Mit csináljak hogy sokáig tudjak szoptatni, mert nálam a fejés nem jön be.
2009. aug. 5. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell teljesen kifejni.

Illetve egy idő után csak este fejtem.

Kb 4-5 hónapig.

Eszik még éjszaka? Nem írod mennyi idős.

2009. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb 6 hétig fejtem, azután beállt a kereslet-kínálat. Most múlt 9 hónapos, még mindig szopik 2 és félszer egy nap. Mindig van annyi, amennyit kér. Igyál sokat és próbáld természetesnek venni a szoptatást. Ez a sok hülye kampány a szoptatás mellett teszi görcsössé az anyukákat, na és a stressz az valóban nem tesz jót. Néha még én is bedőlök a "ezt meg ezt nem csinálhatod, ezt meg ezt viszont muszáj, mert nem lesz tejed, hasfájós lesz" stb szövegeknek. (Csak zárójelben: tóparton voltunk most nyaralni, anyukámnak és nagynénémnek mondtam, hogy hú nem tudom, hogy fürödjek-e, nehogy elmenjem a tejem.(Hideg víz=apaszt - itt olvastam) Hát kultúráltan visszafojtották a röhögésüket... Mindketten 8 ill. 12 hónapig szoptattak. Fürödtem, nem is egyszer, és köszönöm szépen, még mindig van tejem.) Szóval csak lazán! :)
2009. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején okés, hogy szívod, amíg be nem áll a dolog. Pár hétig mondjuk. Utána már nem kell, ha minden rendben.
2009. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fimat 21 hóapig szoptattam, lányomat 5 hónapja csak szoptatom.

Mindkét esetben csak az első 5-6 hétben fejtem.

2009. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most 5 hetes, az első 3 hétben rendszeresen fejtem amig korházba volt és én nem lehettem vele mindig. Azóta csak hébe-hóba mikor van időm. 4 óránként eszik, és csak fejés után érzem hogy mintha kevés lenne a tejem.
2009. aug. 6. 09:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat hetes koráig én is csak hébe-hóba, amikor volt időm, naponta talán 2x egyikből is, másikból is. De utáltam, nyűg volt az egész, szóval abbahagytam és azóta is szoptatok, most 10 hós a babám. A lényeg, hogy hat hóig tényleg igény szerint, éjjel is ha kell csak szopi. Akkor beáll és felesleges a fejegetés. Ha tényleg sokáig akarsz szoptatni akkor hat hó után mindig szopi után max fél órával kínáld majd a szilárdat, csak kiegészítve az anyatejet.
2009. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak az első 1-2 hétben .Szerintem ne fejj.Inkább szoptasd gyakrabban.


[link]

2009. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sosem fejtem, mert rosszúl esett és a babám rendesen gyarapodott így fel is hagytam hamar az evés előtt-után méréssel. Hogyha ti is rendesen fejlődtök és sokat iszol akkor ne izgasd magad. 1 éve zoptatok éjjel-nappal 3-4 óránként igényli a kincsem.
2009. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Amugy én is nagyon utálok fejni.
2009. aug. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!