Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs segítsége a szoptatós...

Nincs segítsége a szoptatós anyukáknak?

Figyelt kérdés
Szinte mindig ugyanazok a kérdések jönnek szoptatás témakörben,Kevés a tej.cumi vagy cici.fejés nem fejés,nincs segítsége az ujdonsült anyának?A védőnók miért nem tájékoztatnak megfelelően?
2009. aug. 6. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
de tájékoztatnak, csak akkor amikor éppen ezek a dolgok történnek az anyukáknak biztos nem jut eszébe miket mondott a védőnő. Meg sokszor nem olyan egyszerű betartani. Pl. ha nem akar cicizni, de rá kell tenni hogy erőltesd. Mindenki tudja hogy ez a teendő, de ha egyszer ordít a gyerek torkaszakadtából, lenne szived tovább erőlködni? Biztos nem, ahogy nekem sem volt, toltam a cumisüveget a szájába.
2009. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én sem voltam képes üvöltve mellre tenni. Ma már nagyon bánom, jobban kellett volna erőltetnem a dolgot. Mire észbekaptam, addigra már volt tejcsi, nincs tejcsi. Mondjuk eleve nagyon kevés tejem volt és kezdettől kapott pótlást, de azért szerettem volna ha legalább az a kevés megmarad. Én naív azt gondoltam, hogy majd ha fejek az is elég lesz, nem kell hogy szopizzon. Hát tévedtem... :-( Szerintem tájékoztatnak a védőnők, csak nem akkor, mikor felmerül az adott probléma. Ráadásul sok anyukánál látom, hogyha nem tudja, hogy egy adott dolgot pontosan hogy is kellene csinálni (pl. mellre tenni a babát) akkor nem kérdez a védőnőtől, mert túlságosan cikinek tartja vagy mert meg van róla győződve, hogy minden úgy jó, ahogy van. A végén persze belátják, hogy segítségre szorulnak, de akkor már nem mennek a védőnőhöz, mert akkor már megint égő elmondani, hogy hát már x ideje fennáll ez a probléma, de nem kértem segítséget. Így itt szerintem könnyebb egy anonim oldalon segítséget kérni.
2009. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen könnyebb anonim módon kérdezni.De a tapasztalatom az hogy a védönök nem sokat tudnak segíteni egy szoptatási probléma megoldásában,ha felkészültebbek lennének sokkal több anyuka tudna szoptatni.
2009. aug. 6. 17:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk ebben is lehet valami. Én még a kórházban kértem anno segítséget a csecsemősnővértől, de annyit mondott, hogy hát tegye oda a mellére, oszt jó lesz. Fájt is, mint az őrület, itthon tudtam meg, hogy nem jól csinálom. Szóval azért a szándék is hiányzik sok esetben.
2009. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem semmi segitségem nem volt, anyu alig szoptatott, anyósom egyáltalán nem, és mindketten olyan régi nézeteket vallanak, hogy órára egyen a baba 3-4 óránként, éjjel cukros viz, tea, szóval semmi olyasmi, amit nekem pl. a kórházban a szoptatási tanácsadó mondott. Úgyhogy én itt kérdeztem meg mindent. Védőnőm szörnyű, már elnézést, olyan, mintha egy gép beszélne, csak hadarja ugyanazt a szöveget gondolom évek óta. Ő pl. egyszer közölte, egyen négy óránként a gyerek (2 hónapos volt), majd közölte, de egyen legalább 5x, ami matematikailag sem jön ki, ha éjjel alszik a babám... Meg hasonlók, egyáltalán nem bizom benne. Itt legalább igazi anyukák igazi tanácsait olvashatom. És közben sajnálom, hogy már annyira személytelen a társadalom, hogy itt kell kérdezgetnem, nem a családot, szomszédokat, barátnőket :(
2009. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen.Tulajdonképpen az utolsó válaszoló tapintott a lényegre,amire én is gondoltam.

Tényleg sajnálom az anyukákat akik tudnának szoptatni csak kllő információ és segítség nélkül nem megy nekeik.

Az első gyerekkel én is nagyon sokat bénáztam,bizony jól jött volna egy kis segítség.A védőnó mindig csak azt kérdezte:Van bőven tejcsi?

2009. aug. 6. 17:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházi tanácsadó eleve azzal kezdte, hogy az én mellemmel nem lehet szoptatni, és már hozta is a bimbóvédőt. 8 hetes a kislányom, 1 hete bimbóvédő nélkül eszik, szóval erről ennyit.

A védőnőm meg azt mondta a terhességem alatt, hogy a szoptatási brossúrákat meg tanácsokat majd csak a szülés után hozza, ha már itthon leszünk, mert inden kismama a mellgyulladásnál lyukad ki.

Namármost: addig, amíg méltóztatik segíteni, a gyerekem haljon éhen? Úgyhogy az összes netes oldalt végigböngésztem, konzultáltam a barátnőimmel amiről tudtam (főleg a fejés és tejserkentés kérdésében), aa kórházban meg jártam a csecsemősök nyakára, akik legalább segítettek.

Az pedig a védőnőm részéről nem segítség, hogy a kapuban állva közli, hogy "izélgessem a mellbimbómat, hogy szépen kiemelkedjen, mire megszülök". Ebből nekem mindent tudnom kéne?

Nem tusom, miért van ez így, de biztosan sok anyuka ezért szenved meg a szoptatással.

2009. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha kellő információval lennének ellátva az anyukák, akkor szinte mindenki tudna szoptatni, kivéve azt a pár százalékot, akiknek valamilyen orvosi problémájuk volt (pl. mellműtét). Először ezt én se hittem el, mert mi is tápszeresek voltunk 2 hónapig. Ennyi időbe tellett megtalálnom a jó módszert, hogy legyen elég tejem. A védőnőm csak annyi mondott, hogy próbálgassam a különböző pozíciókat, meg hogy 4 óránál tovább ne hagyjam aludni a babát. Én meg annyit se tudtam, hogy attól lesz több tej, ha gyakran mellre teszem, nem is mondta senki se. A gyerekorvos meg írta szépen a tápszert, hiszen nem rossz az. Ha még ott az elején kicsit is segítettek volna hasznos tanácsokkal, akkor nem kellett volna annyit szenvedni a tejcsiért. De megérte, mert most már simán megy a szopizás.
2009. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
At én kislányom soha nem szopizott mert nem kaptam segitséget!A kórházba csak azt hallgattam,hogy "mellre kell tenni a babát" meg ,hogy "anyuka etetni kell a gyereket",de azt soha nem mutatta meg senki,hogy hogyan.Aztán három nap kinlódás és fél kiló minusz után(a babánál) közölte velem a gyerekorvos,hogy tápszerezik a gyereket,mert én nem etetem.Akkor elküldtem a férjemet mellszivót venni és fejni kezdtem.A gyerekorvos meg kiröhögött,hogy mit akarok a 30ml-tejcsivel,mert az csak "desszertnek "elég.A védőnő meg közölte,hogy ő nem tud segiteni.De én kitartó voltam és vagyok mai napig is,a kislányom 5 hónapos és napi ötször kap anyatajet.Fárasztó a plussz munka,de megéri.
2009. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

tegnap 21:08-as vagyok

Azért a történethez hozzátartozik, hogy aki gyereket vár, az gondol arra is, hogy szoptatni fogja.

Bőven van info az interneten, lehet válogatni, csak utána kell keresni. A bolti könyvekről nem is beszélve.

Szóval lehet mindenkit hibáztatni, de amikor a barátnőm a kórházban azt nem tudta, hogy egy újszülöttet mellre kell tenni, ha éhes, akkor azt gondolom, nem csak a rendszerben van a hiba.

2009. aug. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!