Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy hízok szoptatás...

Létezik, hogy hízok szoptatás alatt? Lassan 1 éve szoptatok és sokakkal ellentétben hízok, nem pedig fogyok. Normálisan eszem, nem nasizok sokat.

Figyelt kérdés
Szinte állandóan melegem van, gondolom a hormonháztartásom kicsit felvan bolygatva a szopi miatt, de normális ez?
2009. aug. 6. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik... én is híztam 4 kilót, pedig nagyon figyelek az étkezésekre. Most igyekeztem, hogy leadjam a felesleget, de közbekopogtatott a kistesó, így a mozgásintenzitásom lecsökkent a nappali és a wc közti ingerrel támogatott futásra. Ha meg elmúlik majd a hányinger, jön a gyötrő gyomorégés és így megint csak az marad, hogy minden falatot meg kell néznem, mielőtt megenném :( Irigylem azokat, akik kocogni, aerobikozni tudnak terhesen, hogy ne hízzanak el és a kondijuk is megmaradjon, én meg már attól kikészülök, ha a cipőmhöz le kell hajolni, pedig előtte sosem hanyagoltam el a mozgást :(
2009. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogyás a baba egy éves kora ztán kezdődik el. Addig még a szervezet ( a szoptatás miatt, meg egyébként is)raktározza az anyagokat. Egy én és néhány hónap után el kezd lemorzsolódni a felesleg. Persze, ha mozogsz rendesen. Egy örökmozgó totyogós mellett a mozgás és a napi sétaadag biztosított.
2009. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén mindig hízok szülés után.Pedig szoptatok.Én úgy ovastam hogy a szoptatás alatt a szervezet áttér gazdaságosabb üzemmódra ,vagyis jobban hasznosítja amit megeszünk.

Valóban ügy tapasztaltam én is hogy egyéves kora után kezdek fogyogatni.

2009. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem is így volt. Lapos hassal jöttem ki a kórházból tök boldog voltam. Aztán kb a szülés után egy héttel megjött az étvágyam, ezzel együtt a tejem is. Próbáltam csökkenteni az adagot, a szénhidrátot, azonnal kevés lett a tejem. Szóval hagytam a fenébe és ettem. 7.5 hós korától csökkent a szopi, lement egy ruhaméret magától. Aztán jött a fogzás, szinte csak szopizik megint, 8.5 hós. Most megint feljött egy méret...:-S

Hát nem mondom, hogy nem zavar, de amikor végignézek a 10 kgos 75 cm hosszú kemény husijú, csupa egészség babámon, hát őszintén megmondom, leszarom az egész fogyókúra témát. Lesz még nyár, lehetek még vékony és szexi, most nem ez az elsődleges, hiszen anya lettem!

Arról meg, hogy meleged van: én is jobban izzadok, lehet a plussz kilók vagy a hormonok, folyton kenem az izzadásgátlót:-SS

Ez van. Kitartás és legyél boldog és kiegyensúlyozott szoptatós anyuka, amíg a baba kívánja. Eljön majd a te időd:-)

2009. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szió! Én pont ugyanígy vagyok, mint az előttem író:-) 65 kilóval mentem szülni második babámat, 6 kilót híztam a terhességem alatt:-) szülés után a kórházból 57 kilóval jöttem haza. aztán megjött az étvágyam, szinte csak édességet kívántam. Most 7 hónapos a kislányom, szinte csak szopizik, éjjel-nappal, még mindig naponta 8-9 alkalommal. Ő 8 és fél kiló, én 62:-( híztam 5 kilót. Pedig mostanában nagyon odafigyelek, hogy mit eszek. Már édességet nem nagyon merek, mégsem fogyok, de fogyókúrázni majd csak a szoptatás után fogok. Kisfiamat 2 és fél évig szoptattam, utána szinte magától lement rólam 7 kiló. 59-ről 52 lettem szinte 2-3 hónap alatt észrevétlenül. Én is úgy gondolom, hogy a szervezet tartja vissza a tápanyagot magának. Ne aggódj, nézz babádra, és felejtsd el a kilókat:-) Jó egészséget és még hosszú szopis hónapokat nektek!
2009. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!