Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák milyen...

Szoptatós anyukák milyen zöldségeket gyümölcsöket ehetnek ami nem puffasztja a babát? Tényleg nem szabad barackot enni, barack levet illetve szénsavas vizeket inni?

Figyelt kérdés
zöldség mániás vagyok, nem tudok mással jól lakni csak zöldségekkel, de nem tudom mit szabad ennem és mit nem. Tökféléket lehet? Padlizsán, patiszon stb?
2009. aug. 7. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
azt tudod hogy a K betűseket kerülni kell. A többit meg próbáld meg kis adagban és ha nincs semmi baja a babádnak tőle akkor nyugodtan eheted. Baracklevet mért ne ihatnál, csak törekedj arra hogy minél nagyon legyen a gyümitartalom. Viszont a szénsavas vízről én is hallottam hogy nem ajánlott inni, a szénsav miatt, nem tesz jót a babának.
2009. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jól írta: kerüld a klasszikus K betűsöket (karalábé, karfiol...), valamint a hüvelyeseket. Nem árt mellőzni az aprómagvas gyümölcsöket sem (málna, szeder, eper...). És tényleg ne igyál szénsavas italokat, nem szeretik a babák, fáj tőlük a pocijuk. Az én babám a tököt nem bírja, de a cukkinit igen, azt ehetek. De tényleg próbálkozz, kis adagokban, azzal, ami jól esik.


8 hetes baba anyukája :)

2009. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alap kerülni való, amit leírt az előttem válaszoló. Viszont nekem kerülnöm kell a hüvelyeseket is (bab, borsó...), a gombát sem bírta szegénykém, a töktől nem volt bajunk.

Szénsavasat ne! Nekem gyümölcsléből is csaka szűrtet ajánlotta a dokinő... és pont az őszilétől volt nekünk nagyon hasfájós a pici. Így maradt az almalé, mentes víz, teák, alkohol mentes sör szénsav nélkül. :)

Kísérletezd ki nálatok mi a helyzet.

2009. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!