Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfordul még másnál is, hogy...

Előfordul még másnál is, hogy a 16 hónapos kisgyereke naponta körülbelül 6 alkalommal is szopik?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet "leállítani", annyira erőszakosan követeli és olyan erős nagyfiú már, hogy elviselhetetlen hisztit csap, ha nem kapja meg...:-)
2009. aug. 7. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Persze. Nálunk mindkét gyereknél így volt. A kicsi most 3 éves, és most tartunk ott, hogy naponta egyszer, kb. 2 perc erejéig kér tejcsit. Türelem, még bőven van időtök, és semmi gond ezzel.
2009. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Én már egyiket sem szoptattam egy éves kora után.AYkkor már szinte mindent ettek,és a cici csak játék volt nekik,és a tej már nem is egészséges ilyenkor.Nem hisztiztek,mert ahogy ettek már mást is,úgy csökkentettem a szopik számát.Ha nem hagyod hisztizni,akkor még 3 éves korában is szopizik.
2009. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A tej egészséges, sőt, nem elsősorban a tej miatt ajánlják, h szoptass nyugodtan egyéves kora után is. Az enyém 2 és fél évig szopott, nagyon sokat jelentett a kötődés! Esetleg próbáld a "hisztit" visszafogni. Nekünk az volt a módszer, h csak itthon volt szopi egyéves kora után, és csakis a ház egy pontján - az ágyamon (mamánál, vendégségben nem, vagy ha volt itt valaki akkor sem). Pontosan a rosszindulatú megjegyzések miatt. Azt a gyerek is érti és elbizonytalanodik. Próbálj vele beszélni, hogy ha szépen kéri otthon, akkor kap. Megérti lassan. (kivétel a kórház volt, mert 2 évesen voltunk bent 3 napot. Nem is tudom mi lett volna, ha nem szopik már akkor, nagyon sokat jelentett neki, hogy szopizhat, és ott vagyok, így nem volt trauma az egész :))

Szóval, türelem! Jól csinálod :)

2009. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a 6 szopi nem sok, ha otthon vagytok! Szerintem. utolsó vagyok
2009. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2009. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocs a link nem működik.Megpróbálom másképp.


[link]

2009. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2009. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
100%

Szia!

Mi lassan másfél évesek vagyunk, nálunk a napi 4 az etalon. Nemrég megpróbáltam ellopni a délutáni nagyivást-kisevést, de éjszakai kelések lett a vége, úgyhogy sztornóztam a tervet. Most meg jön a szemfogunk, nagyon megkínoz, kajcsi visszaesett, nappali alvás alig, tejcsi viszont néha 4+ is van, főleg a melegebb napokon. Szóval ők tudják. :)

Szerintem teljesen rendben van a 6-os szám, max. a hisztiket kell kicsit visszafogni.

Egyik előttem szólóra kontra, az anyatej MINDIG JÓ, minden életkorban, badarság, hogy 1 év után már nem egészséges. Tessék megnézni a tudományos adatokat! Aki pedig 3 éves korig szoptat, tegye, csakis a gyerkőce javára válik. :)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és a linkeket is!

Amiket írtatok és amit olvastam a LLL belinkelt honlapján, teljesen megnyugtató volt. Szerintem én is megpróbálom valahogy úgy alakítani, hogy az ébredéshez (reggel) és az elalvásokhoz (délután és este) kötődjön a szoptatás, a többi alkalommal megpróbálom valahogy elterelni a figyelmét. A napközbeni szoptatások úgyis csak egy kapkodásba torkollnak az ő részéről, mert nincs türelme hosszasan szopni, csak kapkodja a fejét ide-oda, mikor milyen érdekes dolgot lát meg. :-)

Azt viszont nem tudom, miért mondják sokan, hogy ilyenkor már nem egészséges az anyatej. Változik valami az összetételében? Vagy miért mondják? (Az ismerőseim is ezzel jöttek pár napja.)

2009. aug. 9. 11:24
 10/12 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, folyamatosan változik a tej összetétele a baba igényeinek, életkorának (sőt, az évszaknak, napszaknak) megfelelően. Pl. a szülést követően az anyatej nagyon sok immunanyagot tartalmaz, hiszen az újszülött immunrendszere még nagyon éretlen (kb. 8-9 hónap éri el az optimális szintet), ezért is nagyon fontos a picik - kizárólagos - szoptatása. Ezzel szemben egy egyéves gyerkőcnek már nincs szüksége ennyi védő anyagra, ami a tejben is nyomon követhető. Vagy pl. a nyári időszakban a baba gyakori szomjúsága és rövid szopizásai hatására több előtej termelődik. Hogy pontosan mi és hogyan változik a tejben, szakmai honlapokon valószínűleg megtalálhatod.

Az, hogy a tej összetétele rossz vagy egészségtelen, finoman szólva nem igaz. Nem tudom, honnan és miért indult ez a közkeletű kacsa, de teljesen fals. És sajnos itt is olvastam már olyat, hogy valaki emiatt hagyta abba egy év után a szoptatást. :( Csakis akkor nem elég jó a tej, ha az anya súlyosan és tartósan alultáplált - ilyenkor már az anyai szervezet sem képes fedezni a tartalékaiból a baba tápanyagszükségleteit. Egyébként a természet törvénye mindig az utódot védi, akár a szülői szervezet kárára is.

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!