Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen probléma belőle?

Figyelt kérdés
Mostanában 3 hónapos babán folyamatossan tovább alszik éjjel. A héten kezdte ezt. Kedden 7 órát aludt egyszerre, mára már 8,5 plusz 4órát aludt. Megijedtem, mert szoptatok, és a melleim nagyon fájtak (annyira megteltek). Reggel leszívott teljessen, amin megis lepődtem, hogy ennyire éhes. Eddig még nem fejtem, mert igény szerint szoptatok, nem is mutatták a kórházban hogy kell. Okozhat ez problémát? Napközben ugyanúgy tudok majd továbbra is szoptatni? Esetleg most már beáll, hogy annyi termelődik, amennyi kell? Ti hogy tapasztaltátok?
2009. aug. 8. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Este az utolsó etetés után fejd ki mindkét cicidet teljesen, reggel pedig az egyikből etess, a másikból meg csak annyit fejj ki hogy ne feszítsen. Egy jó kézi mellszívó sokat segíthet.

Én sokáig szoptattam éjjel a fiam 15 hósan kezdte átaludni az ájszakát, de nekem már annyira jól beállt a tejtermelés hogy nem telítődik túl éjjelre.

Idővel nálad is be fog állni a ritmus, de még biztosan jó szolgálatot tesz a fejés.

2009. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha eddig nem fejted,és ugy érzed tele van,és a kicsi nem szopizik,akkor fejd le.

Nem nehéz ràjönni a modszerre,egy cumisüvegbe lefejed ,elteszed a hütöbe és késöbb megkaphatja a baba,de egy mellszivo pumpàt is kölcsönözhetsz.

Ne hagyd hogy fàjjon,mert be gyulladhat.

Nekem legalàbbis annak idején a védönöm azt mondta .

2009. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha éjjel alszik a baba,akkor örülj neki.A melledből fejd ki a fölösleget.Napközben is lesz elég tejed.Nem bizots,hogy beáll a tejtermelés úgy,ahogy gondolod.Van akinek sokkal több teje termelődik,mint amennyi a babának kell.Le kell fejni,és ha nagyon sok,vagy adni más babáknak,de le is lehet fagyasztani későbbre.
2009. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Szia!

Ha igény szerint szoptatsz - ami nagyon jó, csak így tovább! -, akkor nem szükséges hosszú távú fejésre berendezkedned. De mivel most van egy kis túltermelésed az újkeletű hosszú alvások miatt, a feszítő-fájó felesleget mindenképp fejd ki, különben tényleg begyulladhat! Csakis szükség esetén fejj, ha már érzed, hogy feszül és épp csak annyit/addig, hogy felpuhuljon a mell. (Ha nekiállsz rendszeresen csurig kifejni, azzal csak serkenteni fogod a termelést.) A napközbeni szopi menni fog ugyanúgy tovább, mint eddig - csak a babád jelzéseire figyelj és szoptasd, ahogy kéri. Ha továbbra is igény szerint működtök, akkor a melled rövid időn belül alkalmazkodni fog az új viszonyokhoz és újra meglesz a kereslet-kínálat egyensúlya.

Sok sikert!

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsot, fogok egy kicsit fejni.
2009. aug. 9. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!