Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menstruációs görcsökre mit...

Menstruációs görcsökre mit lehet bevenni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 12:27
 1/9 Kriszta66 ***** válasza:
Nekem az alopyrin jó volt és azt lehet szoptatás alatt szedni
2009. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ALGOPYRIN-t szoptatás alatt? Első válaszoló...algopyrint nem lehet szedni szoptatás alatt benne van a betegtájékoztatóban pontosan így: Szoptatás ideje alatt az alkalmazása nem javasolt, mivel kiválasztódik az anyatejbe.

Bocsi az offért, de muszáj voltam ezt megírni, mielőtt tényleg beszedted volna.

Szerintem patikában kéne megkérdezni.

2009. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Panadolt nyugodtan beveheted.
2009. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kriszta66 ***** válasza:
Az első vagyok nekem a védönö és az orvos mondta.
2009. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

"Az anya által szedett gyógyszerek többsége megjelenik az anyatejben. Nem az a fontos, hogy a gyógyszer jelen van-e a tejben, hanem, hogy mekkora mennyiségben jut be és ennek milyen hatása van a babára. Itt van néhány tényező, amit érdemes figyelembe venni: Az újszülöttek és a koraszülöttek anyagcseréje számára megterhelőbbek a gyógyszerek, mint idősebb csecsemők vagy szoptatott totyogók esetében. Azok a gyógyszerek, amelyeket az orvos nem szívesen alkalmaz egy újszülött édesanyjánál, egy idősebb baba esetében esetleg szóba jöhetnek. A tejmennyiség, amit a baba magához vesz, befolyásolja a baba szervezetébe jutó gyógyszer mennyiségét is. Egy 6 hónapos kizárólagosan szoptatott csecsemő több tejet fogyaszt, mint akár egy nála fiatalabb baba vagy egy kisgyermek, aki már leginkább csak az összebújás kedvéért szopizik. Néhány gyógyszer hosszabb ideig van jelen az anya szervezetében, mint mások. A baba szervezetének könynyebb a rövid távú hatást kifejtő gyógyszerekkel megküzdenie, mint a nyújtott hatású (12 vagy 24 órán át jelenlévő) készítményekkel.

... az információk közvetlenül a gyógyszergyártó cégektől származnak, számukra pedig elsődleges szempont a felelősségre vonás elkerülése. Ha nincsenek tanulmányok, amelyek bizonyítják, hogy az adott gyógyszer teljes biztonsággal alkalmazható szoptatás alatt, akkor a gyógyszergyártó cégeknek azt kell tanácsolniuk, hogy szoptató anya ne szedje a készítményt, még akkor sem, ha egyébként a gyógyszerről rendelkezésre álló adatok nem adnak okot az aggodalomra." (www.lll.hu)

2009. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a kórházban végig algopyrin injekciót kaptam, mikor fájt a sebem, meg mikor tejlázam volt lázcsillapításra is at kaptam...

2009. aug. 9. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Algopyrin! Tutira lehet szedni. Én császáros voltam, fájt a sebem, és a dokim, aki nem egy utolsó segédorvos, hanem egyetemi docens, algopyrint javasolt, mert az az egy, amit nyugodtan lehet szedni (nyilván ÉSSZEL, nem zsákszámra) a szoptatás alatt.
2009. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért van a betegtájékoztatóban, hogy nem lehet szedni? Mármint az algopyrint.
2009. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenre ráírják... Nem vetted észre? Meg is őrültem volna, ha a sebemre nem vehettem volna be semmit. Fájt... :(
2009. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!