Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Átalussza az éjszakát a...

Átalussza az éjszakát a szoptatós babátok?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hónapos lesz a héten, de még mindig felkelünk 3 óránként éjjel és már kezd sok lenni. Este tejpépet és tápszert is kap, éjjel mégis kelünk cicizni és jó lenne erről leszoktatni. Napközben kap gyümölcsös bébiételt és szopizik is. Kicsit félek, hogy ha elmegy a tejem is fel fogunk kelni éjjel. Mit tegyek, hogy aludjon éjjel és ne kelljen fel? Nálatok mikor aludta át az éjszakát?
2012. okt. 29. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Babám 6,5 hónapos, éjjel 2 óránként szopizik születése óta szinte. Még nem fogad el gyümit. Én is várom, hogy mi lesz. Ha éjszaka szoptatsz nem fog elfogyni a tejed. Nagyobb fiam is hasonlóan evett éjjel és hirtelen 13 hónaposan átaludta az éjszakát. Azóta is végig alussza és már 4 éves.
2012. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Istenem a 13 hónap még nagyon messze van! :) Remélem nálunk hamarabb lesz alvás, mert már nehezen bírom!
2012. okt. 29. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig átaludta, kb 6 hetes korától 3 hónaposig. Most 4 hónapos lesz a napokban és 2x kelünk éjjel.Fogalmam sincs miért csinálja ezt...

Nem fog elmenni a tejed,ne aggódj,ha eddig volt, lesz továbbra is. Majd leszokik előbb-utóbb,kitartás! :)

2012. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Denisa W. ***** válasza:
100%
9 hónapos a lányom, még egyetlen éjszakát sem aludt át, de engem nem zavar a dolog. Ő nem kimondottan éhség miatt szopik éjjel, hanem azért, mert nem túl jó alvó, és ha megébred, cicin alszik vissza legkönnyebben. Hajnalban eszik intenzíven, amúgy 2-3-4 alkalommal ébred meg és alszik vissza 1-2 perc szopi után. A gyakori ébredésnek lehet oka a fogzás, a gyorsult mozgásfejlődés, stb. Nem biztos, hogy ezt befolyásolni lehet. A fiam ilyen idős korában már 12-13 órát aludt éjjelente egyetlen mukk nélkül, de ő mindig kis mormota volt (és tápszeres). Ha nem aludnék együtt a babámmal, én sem bírnám az éjszakázást, pláne, hogy van nagyobb gyerkőcöm is.
2012. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy az én lánykám se éhes éjjel, csak anya hiánya van, mert magam mellé veszem és max. 10 perc után alszik is. Na, de erről lenne jó leszoktatni valahogy... Vagyis nem is én szeretném leszoktatni, jobb lenne, ha magától abbahagyná. attól tartok, hogy már így is "elrontottam", mert tudja, hogy ha megnyikkan, anya máris oda veszi magához és van, hogy csak hiszti az egész, mert nem eszik, csak játszik a cicin, akkor berakom a kiságyba, míg mellette vagyok csendben elvan, de amint ellépek a kiságy mellől, már ordítás van. :S
2012. okt. 29. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de kicsi rá az esély, hogy magától abbahagyja rövid időn belül.

Az én kicsi lányom is a héten lesz 7 hónapos, ugyanezt csinálja. Éjjel 2 óránként cici. Tegnap este sikerült ugyan visszaringatnom fél óra alatt, de azután újabb fél óra múlva ismét ébredt, akkor már aludtam, nem volt kedvem előröl kezdeni, úgyhogy magunk közé vettem, és nagyjából aludtunk.

Kisfiammal 13 hónapos koráig csináltuk ezt, akkor leszoktattam erről, de az éjszakát nem aludta továbbra sem át. De már az előrelépés volt, hogy nem óránként ébredt, hanem csak 1-2 alkalommal, akkor vissza lehetett simogatni. Most 2,5 éves, mostanában ugyan alszik rendesen, de ez időszakos nála, hetekig kel, aztán hetekig nem.

Ha már nagyon nem bírod, éppen leszoktathatod róla, végül is nem olyan pici már. Én a sajátommal ki fogom várni, amíg legalább 1 éves nem lesz.

2012. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lányom 1 évesen aludta át teljesen az éjjelt, épp akkor hagytuk el a szopit (én is féltem, mi lezs, ha ő még szopizni akar éjjel, de megelőzött az átalvással szerencsére). de addig is csak 1x-max.2x kelt.


fiam eddig kb.4x kelt, most 6 hós, pár napja aslzik 10től 5ig. nekem ez már átalvásnak számít.

2012. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
100%

Az enyém még csak 5 hós lesz, de ritka, hogy 4 órát alszik egyhuzamban. 2-3 óránként szopizik. Mondjuk velem alszik, úgyhogy így sokkal kényelmesebb, de amikor napokig óránként kel, azt azért én is megérzem.

A lányom 11 hónapig kelt, de 2,5 éves koráig velünk aludt. Nekünk nagyon bevált az együttalvás és nem volt gond az átszokás sem. Egy fontos "titka" van: akkor kell váltani, ha a gyerek már érett rá.


Kérdező, most jön csak igazán a szeparációs szorongásos korszak! Szerintem most semmiképp ne próbáld őt leszoktatni erről, mert ha esetleg sikerül is, lehet, hogy sokkal rosszabbul jártok, mint ha kivárnád, amíg (jobban) készen áll rá.

2012. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos koráig kelt éjjel 1-2x szopizni.
2012. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mi esetünk más mert jött a tesó, így a nappali szopit elhagyta magától 11 hósan, de ugyanúgy kelt éjjel 2-3x szopizni, viszont ez tényleg csak komfortszopi volt már. 8 hetesen már sok volt nekem, így nem tudtam megvárni, míg magától leszokik ezért egyik napról a másikra nem kapott. Volt egy nagyon rossz éjszakánk - másnaptól átaludta az éjszakákat, ami a mai napig így van, leszámítva a durva fogzós időszakokat, most lesz 15 hós.
2012. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!