Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka is éhes lehet valóban?

Éjszaka is éhes lehet valóban?

Figyelt kérdés

2 hónapos babám éjszaka felkel enni. Van amikor nem nagyon akar enni, de utána elaludni sem. Tehát nem komfort cicizés...

Azért nem értem, mert nekem minden erőlködésem, módszer ellenére jelentősen nem növekedik a tejem. Ő viszont rengeteget eszik. valóban sokat. 5kg körül van, és napi 800-950ml-t is megeszik.Ebből 300ml max. pótlás. És mielőtt bárki elítélne ezt van, hogy 9 evéssel éri el, van hogy 6. Szóval én teszem mellre sokszor, de nem elég neki:( A nagyokosok szerint ha nappal jól lakik, éjszaka jól alszik. De ő nem. És igazából sokallom ezt a mennyiséget, bár ő nem :), és elgondolkodtam vajon miért eszik este is, ha nem is "kellene" éhesnek lennie. Nem bánom, félre ne értsetek, csak nem értem. Növekedési ugrás sincs, meg gyarapszik is nagyon...tapasztalat, ötlet?


2012. okt. 29. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, mennyi ideig eszik egyszerre. Az "elöl" lévő tej sokkal tápanyag és zsírszegényebb, inkább szomjoltásra való a babának, ha hosszabb ideig szívja, akkor jut hozzá a dúsabb, tápláló tejhez, amivel jól is lakik. Lehet, hogy többször eszeget keveset?

Amúgy persze, simán lehet éhes éjszaka is, pici még, nem elvárás átaludni az éjszakát.

2012. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nappal eleget eszik éjjel alszik dolog idősebb babákra vonatkozik inkább.

Fél éves korig (de egyébként szerintem még utána is) teljesen normális dolog, hogy egy baba felkel enni éjjel, ez normális, nem kell keresni az okát, vagy görcsösen tejet szaporítani.

Olyan 3 hónapos korig nekem mindkét gyerekem szó szerint egész nap evett meg aludt, tehát másfél óra szopi+tápszer, utána peluscsere, kicsit aludt és mire elpakoltam magunk után, már megint éhes volt és etetni kellett.

3 hónapos kor után változnak az igényeik, jobban érdekli őket a külvilág, elkezdenek többet ébren lenni, nézelődni. Addig viszont maratoni etetés!:)

2012. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az evés ideje változó. hajnalban, amikor sok a tej van, hogy 15perc alatt végez, és nem is kell több neki. Ma pl. 170et evett így. Délután általában 30-40 perc is, és váltva teszem a melleimre, mert a tejleadó reflexem szakaszos (fejésnél láttam, illetve érzem, hallom, ahogy nyel). De 170 után már nem merem újra mellre rakni, hogy a zsírosabb tejhez jusson, mert akkor még eszik egy csomót, és jártunk úgy, hogy nem bírt aludni annyira túlette magát:)
2012. okt. 29. 15:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és igen(még mielőtt bárki leszólna), mérnem kell, mert refluxos, és nem etethetem túl (bár ő ezzel nem ért egyet), illetve adom a sűrítőt is neki. És ugye figyelem, hogy mennyit eszik, nehogy kihányja :( Végül is nem az a baj, hogy felkel, hanem hogy féltem, mert valóban nagy étvágyú a kis drága:)
2012. okt. 29. 15:15
 5/6 xStefix ***** válasza:

Ki mondta, hogy refluxos? Valóban szakember vagy "csak" a háziorvos? Mert ha nincs abszolút megbízható diagnózis, akkor lehet, hogy felesleges ennyire beszabályozni a babát, sűrítőzni és stb. Egy bizonyos szintű bukás még normális ebben a korban.

És egyébként igen, nagyon sokáig normális, ha éjjel is éhes a baba. Piciként főleg emiatt ébrednek, de később már egy sor más oka is lesz.

2012. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gasztroenterológus mondta. Hidd el, nem használnék sűrítőt, ha nem segítene. Gyógyszert is írt a gyerekorvos, de megmondtam, hogy mivel gyarapszik, ezért nem adom be neki. Alvásával a kezdetekben volt sok gond, ugyanis elaludt, de minden hányásra felébredt. Volt, hogy 3 órán belül 6-7 alkalommal hányta össze magát. De már jobb a helyzet, viszont azt mondták többször keveset egyen. De ő üvölt, ha nem lakik jól, én meg azt gondoltam, ha egy evést kihagyna, akkor lehet nem lenne a gyomra ennyire leterhelve. De mindegy, ez van, a kérdésemre megkaptam a választ, nem izgulok tovább:)
2012. okt. 29. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!