Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjam neki a cicit vagy ne?

Adjam neki a cicit vagy ne?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámnak kevés kevés a tejem. Pótolni kell, de már szinte a kezdetektől.minden 2.evésre gyűlik annyi hogy jól lakjon, valamikor így is kell még a szopi után is pótolni. Néhány napja nyűgös, a cicin tudom megnyugtatni, a cumit nem fogadja el. Ilyenkor néhány kortyot iszik,vagy ezen alszik el. Ekkor már nem termelődik annyi,hogy jól lakjon a tényleges evésnél. A tápszert meg a cici után közvetlenül nem mindíg fogadja el. Így össze vissza eszik,vagy nem eszik. Tegnap sem evett egy normálisat nap közben. Hogy csináljam hogy jó legyen? Ne adjam neki a cicit amikor nyűgös, mással próbáljam megnyugtatni? vagy a néhány korty elveszi az étvágyát? Bosszant hogy nem tudom mennyiket eszik,de nem rakhatom állandóan a mérlegre.
2009. aug. 11. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon nem megy állj át tápira.
2009. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Én a következőt szoktam tenni. Én nekem se elég a tejcsim, van hogy étkezéseket kell kihagyni. Ilyenkor "várok" ,hogy jó sok tejcsi összejöjjön. Amikor még nincs elég tejcsi, de éhes a babám, akkor csak tápit kap. Tehát vagy tejcsi vagy tápi. Ált. az esti vacsiadag is tápi, mert 7kor fürdünk , 11 felé meg leszívom a tejecskét. Ezt aztán eltárolom a hütőbe, és ha kevés lenne neki szopikor, akkor azt is odaadom mellé. 1 teljes tejcsis kajcsit kap akkor :) De nálam is megzavarja a anyatej+ tápi... vagy-vagy; nekem ez jött be.

2009. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Minél kevesebbszer teszed mellre a babád annál kevesebb tejed lesz. Ha szép lassan hozzátáplálod tápszerrel akkor fokozatosan el fog apadni. Én sosem mértem le, hogy mennyit eszik a kisfiam mégis 15 hónapig szopott és 11,7 kg volt akkor már. Van úgy, hogy többet esznek, máskor pár kortyot. A lényeg, hogy elégedett nyugodt kisbaba legyen! A cumisüveg nálunk be sem vált!
2009. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Próbáltál ilyen szoptatós teákat?

Nagyon sokat segít az is, hogy ha Te sok folyadékot fogyasztasz. Tedd nyugodtan a melledre a kicsit, ennek főleg megnyugtató szerepe van.

2009. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A babák ösztönösen tudják mi a jó nekik!Ha szopi után nem fogadja el a tápit, egyszerűen nem éhes!Nincs előirva hogy mennyit kell enni, minden baba más.A mérlegeléssel csak magadat idegesíted.Hidd el ő tudja hogy mennyit egyen!Ne a cicit vond meg tőle hanem inkább a tápszert.Minél gyakrabban mellre teszed,még ha pár percre is, annál több tejed lesz.Bízd a babára a dolgot!

Hidd el tapasztalatból mondom, mi is tápszerrel jöttünk haza a kórházból és csak a saját kitartásomnak köszönhetem, hogy még szopik (6hós).Ha vársz a mellretevéssel amig "összejön" egy etetésre veló azzal azt éred el hogy kevesebb tejed lesz!A mell soha nem ürül ki, a tej a szoptatás alatt termelődik.Minél gyakrabban üríti a mellet annál több lesz.

Olvass utánna a neten a szoptatásról.

www.lll.hu

2009. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Amit én tennék,sok sok szoptatás(feküdj be a baba mellé 2 napra és csak szoptass tuti lesz elég tejed)

Nem lesz szükséged tápszerre,ez lenne az igazi megoldás.


3 gyerek és 6 év szoptatás után vagyok.

2009. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! eddig a teák nem jöttek be, inkább a dinnye,meg a levesek. amikor már nincs a cicibe,akkor sír,nyüszít, tekergeti magát, rángatja a cicit, és akkor jön a cumisüveg...... és semmi nem kell inkább. vannak napok amikor szinte óránként cicin csüng, még sincs több tejem.
2009. aug. 11. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy csak úgy érzed hogy nincs.

Ha úgy érzed hogy semmi nem megy ,de ragaszkodsz a szoptatáshoz,kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét is.


[link]

2009. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szoptass, szoptass, szoptass!!!

Csak ez az egyetlen igazi "csodaszer", ami tejet csinál. Persze egyél, igyál eleget, de alapvetően az inger hatására termelődik a tej. Ha kevés van, akkor érdemes 1,5 óránként szoptatni, ha elegendő, akkor lehet ritkítani a baba igényei szerint. Megpróbálhatod, hogy szopiztok, adsz neki egy pici tápit, pont annyit, hogy ne sírjon. 1,5 óra múlva megint szopi (ha csak 1 percet szopizik az is jó) és annyi tápi, hogy megnyugodjon. És ezt csinálni pár napig. Még hatásosabb, ha szoptaníttal adod a tápit, mert akkor még több inger éri a mellett. És persze pihenj sokat, ha tudsz.

2 hónapig tápis, de azóta csak szoptató anyuka.

2009. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!mindent megtennék,csak hogy legyen elég tejem,hogy még szoptatni tudjam a kicsit. néha 1 óra hosszat is a cicin van, de a végén már fáj ahogy szívja,mert szerintem akkor már nincs benne tej.
2009. aug. 12. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!