Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit birok tenni annak érdekébe...

Mit birok tenni annak érdekében hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
2 hónapos a lányom és tápszeres az eleje óta,mert koraszülött lett és amíg inkubátorban volt elment a tejem,csak kevés maradt!Annyi maradt hogy reggel meg este szopizik,napközbe csak pár csöpp jön ki.De a reggeli meg az estéli etetésnél is pótolnom kell tápszerrel..Úgy szeretném szoptatni,mivel az egészséges neki,meg engem a szoptatás megnyugtat!Kérlek segítsetek...
2012. nov. 9. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép a szándékod:), jó ilyet olvasni:)!

Első körben azt javaslom, hogy keress fel szoptatási tanácsadót, ilyen "nehéz" esetekben ők a legobb segítők. A www.lll.hu-n és a www. IBCLC.hu-n találod az elérhetőségüket:).

Addig is:):

A pótlást mikor adod neki? Szopi előtt vagy után?

A napközbeni pár cseppet fejővel éred el?

Milyen gyakran teszed mellre a kicsit?

2012. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Többször tedd cicire. Ha nem hajlandó elfogadni akkor fejd a melled, 2-3 óránként, még ha nem is jön belőle, akkor is segít a tejtermelődésben. Emellett Mecsek tejszaporítót igyál, én napi másfél litert iszom, ebbe 1 filter kell, és 6 hós babát még mindig szoptatok! :)

Sok sikert, kitartást! :)

2012. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tudod a legjobban a tejtermelést serkenteni, ha minél többször cicire rakod a babád. Tehát mikor éhes, nem a tápszert adod előbb, hanem a cicit. Mindegy mennyit eszik napközben, nem fog varázsütésre hipp-hopp elönteni a tej, de a mellednek kell az inger, hogy beinduljon. Tehát rárakod a melledre, had cumizza. Addig hagyd, amíg nem kezd el fájni a bimbód, vagy ő nem kezd el nagyon sírni. Ha kiköpi, tedd vissza. A fájdalmat persze nem úgy értem, hogy reggel berakod a szájába és estig áztatod benne. :) Csak eleinte biztos fájdalmas lesz, gondolom ismerős, hogy csak szívja és érzed, hogy már mintha nem lenne benne és furán nyilallik a bimbód. Nehéz ezt így körülírni.... Nem tudom cumit adsz-e a babádnak, de azt is megpróbálhatod, hogy amikor cumizna, melléfekszel és a cicid kapja meg cumi helyett. Ha reggel, este szopik és már kiköpi a cicit, próbáld meg újra a szájába adni. Az is elképzelhető, hogy azért érzed úgy, hogy kevés, mert az első, hígabb tejet könnyen ki tudja szívni a lányod, de a hátsó, zsírosabb tejjel már "küszködnie" kell. Ő már simán megtanulhatta, hogy akkor kapja az üveget a tápszerrel, amiből könnyebben jön. Viszont ha a hátsó, zsíros tej a melledben marad, akkor egyrészt a baba sem lakik jól, másrészt kevesebb tej termelődik. Talán kicsit kuszán fogalmaztam, ha valamit nem értel, nyugodtan kérdezz. A lényeg, hogy nem a babád és nem téged akarlak gyötörni azzal, hogy mindenképpen szoptass, csak segíteni szeretnék valahogy. Ha mégsem sikerül újra beindítani a tejtermelést, akkor sem kell elkeseredni, örülj, hogy annyit is tudtál adni amennyit eddig, hiszen sokan egyáltalán nem tudnak anyatejet adni a babájuknak. Ettől még a tápszeres babák is egészségesek! :)


Szurkolok neked, hogy sikerüljön!!!!

2012. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kórházban voltam 2 hétig gyermekágy alatt és mire kijöttem, a tejem a fele volt, a gyerek étvágya meg a duplája. Aztán egy-másfél hónap alatt sikerült utolérnem és újra csak anyatejes lett (végül másfél évig szopott). Ami bevált nekem:

- gyakori mellre tétel, ahányszor csak éhes és ameddig csak kéri (első héten volt hogy 2 óránként egy órát is...)

- váltott mellből szoptatás (pl. jobb-bal-jobb-bal 2 körös verzióban büfiszünetekkel)

- először mindig szopi és csak ha elengedte a cicit tápszer

- sok folyadék fogyasztása (min. 1l ásványvíz + 1l tea, gyümölcslé és sokszor leves ebédhez)

- tejserkentőkből leginkább talán a Milk & Love kapszula vált be és Karamalz alkoholmentes sör

2012. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is lecsökkent, én a következőket tettem (nekem kizárólagosan anyatejes a babám):

- esti szopizás után serkentő fejés 1 hétig (7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percig felváltva mindkét mellemet fejtem) még ha nem is jött belőle tej, az inger miatt fontos volt

- Laktoherb teát ittam napi 1L-t

- minél magasabb gyümölcstartalmú őszibarack levet iszok

Azóta újra elég neki a cici, nem kell pótolnom plusz lefejt tejjel. 5 hónapos a fiam.

2012. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!Megpróbálkozok mindennel amiket leírtatok!


1-es válaszoló: Először mellre rakom és utána jön a táp!Kézi fejéssel jön csak pár csepp napközben!


Szabad ásványvizet innom(szénsavasat)?

Én azt hittem hogy nem szabad!


Próbálkozzak meg a pumpával?Hátha azzal kijön az a zsírosabb tej is?

2012. nov. 9. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

ELső vagyok:)

Azt, hogy a pár cseppet hogyan érted, azért kérdeztem, hogy megtudjam, tudsz- e fejni:). Mert ugye minél több tej ürül, annál több fg termelődni, és ebben a fejés jó segítség. Szerintem, és a tapasztalat szerint a kézi fejésnél, ha helyesen csinálják, nincs hatékonyabb fejés mód, persze a szoptatáson kívül. Ebből következik a következő kérdésem, hogy:

Napközben mellre teszed a kicsit? Ez fontos lenne, még akkor is ha úgy tűnik, nem tud kinyerni semmit. Egyrészt azért, hogy ne "felejtsen" el szopizni, tehát később, amikor több lesz a tejed(mert több lesz, hinned kell benne:) ), akkor ügyesen tudjon ciciből is enni. A másik pedig, hogy a bőrkontaktus- mellbimbó baba általi ingerlése oxitocint termel, ami ürülésre serkenti a tejcsatornákat, ami a kisgyanak azt az üzenetet küldi, hogy több tej ürül, mint eddig, tehát megnőtt a kereslet, több tejet kell gyártani:).

Tehát napközben is tedd mellre a babád, amikor csak lehet, még akkor is, ha úgy érzed, nem jön semmi:).

TOvábbra is fontosnak tartanám, hogy beszélj élőben szoptatási tanácsadóval:), az elsőben leírtam, hol találod meg őket:).

2012. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm első!Próbálkoztam napközben is cicire tenni,de olyankor fáj a cicim,úgy belenyilall és borzasztó!


Meg lenne még egy kérdésem!Pár napja egyáltalán nem akar szopizni,ellöki magát a cicitől. Ekkor mi a teendő?

Reggel fél órát szenvedtem vele és csak sírt,nem akarta szopni...Pedig előtte szépen szopizott,annyit amennyi volt!

2012. nov. 9. 14:56
 9/15 anonim ***** válasza:

Hogyan fáj mikor mellre teszed? Hol, Maga a bimbó, vagy szúrkáló érzés az egész melledben?

Cumisüvegből pótolsz?

2012. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy sok a kérdés, de ezek kellenek ahhoz, hogy betájoljuk a problémát, és tudjuk merre induljunk el:).
2012. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!