Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezek szerint normálisan szopik?

Ezek szerint normálisan szopik?

Figyelt kérdés
Írjátok itt többen, hogy egy kb. 8 hetes babánál normális, ha 1,5-2 óránként is szopni akar. De akkor hogy lehet az, hogy reggel, meg éjjel elég neki 4-6 óránként? Én is azt gyanítom, hogy nem elég neki a tej, azért csinálja. Ezek szerint elég lenne? Ilyenkor este pl. 6-7 körül elkezd szopizni és egész 9-ig tart, amikor is pótolom neki legalább 60 gr. tápszerrel. Így megnyugszik.
2009. aug. 13. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan mondod, hogy majdnem három óráig szopik a babád? Nekem azt mondta a védőnőm, hogy éjszaka, ha nem ébred a baba, akkor ne ébresszem fel. Nappal két vagy három óránként etessem. A kicis lányom szinte óramű pontossággal három óránként evett már pár hetes korában is. Próbáld meg mindenképp lecsökkenteni a szopi idejét 20-30 percre. Inkább babusgasd, lehet, hogy csak a testi közelségre vágyik.
2009. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hidd el próbáltam már sok mindent. Egy ideig úgy tünt, hogy rövidül az idő, de kiderült hogy csak azért, mert nem eszik eleget. Egyébként nem folyamatos az a 3 óra, hanem kisebb, nagyobb (max fél óra) megszakítások vannak benne. Totál kimerültem, nincs energiám sem a lakásra, sem a páromra, semmire. Nincs időm kikapcsolódn, mert mire lepihennék már ébren is van. Sajnos ez a szoptatás örömét is elveszi. vessen meg bárki, de nem élvezem.
2009. aug. 13. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hós, és 3 hós kora óta 2-3 óránként szopik. Igaz 10 percig, mert utána már szerintem semmi nem jön belőle, és nem mindig kell neki a másik cici. Éjjel viszont alszik. A súlyfejlődésből meg lehet látni, hogy tényleg kevés a tej, vagy csak ő akar folyton cicizni, de ez így tényleg nem állapot, hogy szinte egész nap rajtad van.
2009. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Estére, azt mondják, kevesebb tej marad a mellben. Esetleg próbálhatnál fejni napközben, szopizás után, ha marad még 10 perc energiád. Így lenne este mivel pótolni, tápszer helyett, és a tejtermelés is talán jobban beindul a fejések által.

Én még arra is gyanakszom, hogy esetleg nem jó a technikája. Nincs lenőve a nyelve, ami miatt kevéssé hatékonyan tud szopizni? Nézesd meg a gyerekorvossal.

Az esti döncölést nem azért akarja, mert tudja, hogy be fogod rakni az ágyba? Nekem a (2.) "csüngő" gyerekemnél bevált a Mei Tai-ban való hordozás. Megelégedett ezzel.

Türelem, kitartás!

Amit az anyai szíved diktál, hallgasd meg!

2009. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először mindenképpen a fejedbe tegyél rendet. Szeretnél szoptatni, TUDSZ szoptatni, VAN tejed, és a babád ügyes, mert szopik. Le van sz*rva a házimunka, stb. Ha mindig csak este jön rá ez a szopi-ihi stb, próbáljátok meg, hogy bevackoljátok magatokat az ágyba hármasban, szopizik a baba, ti beszélgethettek, babusgathatjátok közösen. Lehet hogy érzi rajtad a bizonytalanságot, hogy feszült vagy, ezért nyugtalan ő is. Kitartás.
2009. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Amit leírtál nekem nem egyértelmű hogy kevés a tej.

Figyeld a heti súlygyarapodást,hány pisis kakis pelusa van.Ha méred a napi átlagot vedd.

Ha nagyon fáradt vagy az oka lehet a kevesebb tejnek.

Kérj segtséget a férjedtől nagyszülőktől,mielőtt teljesen kibuksz.

Jó ötlet a baba mellé befeküdni,A háztartással nem foglalkozni.Nyugisan szoptatni,

2009. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!