Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 8 hetes babám az éjszakákat...

A 8 hetes babám az éjszakákat átaludja, ezért éjszaka fejnem kell. Honnan tudom meg hogy beállt a kereslet-kínálat? Nem fog éjjel annyira megtelni a cicim? Ez egyik napról a másikra történik majd?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért kell fejned, mert folyik?

Nálam is úgy volt, h. éjjel tocsogtam a tejben, hiába evett 1-szer vmikor 1-4 óra között, aztán szinte egyik napról a másikra azt vettem észre, h. már nincs alattam tejtócsa. Most 11 hetes a babóm és kb. 2 hete van így, de ugyanúgy ébred éjjel 2-4 óra között. Mondjuk én nem fejtem éjjel.

Melltartót betétekkel párnáztam és magam alá törölközőt és pelenkát tettem.

2009. aug. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is ugyan ez volt mint az előző válaszolónak. A babóm 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (már 14 hetes) én is megilyedtem hogy akkor kevesebb lesz a tejci ha nem fejem mert mindenki azt mondja hogy mindig fejni kell. A tejtócsa nekem is adott volt ez a része nem túl kellemes, nálam egy kb 2 hétig tartott, de már jó ideje nincsen. Persze kidurrannak a cicijeim reggelre a tejtől, de azt kb mind be is vágja a kisasszony :)szerintem nem kell felkelned fejni, élvezd az éjszakai alvás örömeit :))
2009. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért fejek éjszaka, mert reggelre nagyon feszülnek a cicijeim, de nem csöpög a tej! Egyszer aludtam át az éjszakát, reggelre annyira fájtak a cicijeim, majd megőrültem. Nagyon be is keményedett, és utána napokig érzékeny volt. Ezért kelek fel minden éjjel fejni egy kicsit (30-40 ml) hogy ne feszüljön annyira.

De lehet hogy nincs is szükség az éjszakai fejésre?

2009. aug. 14. 09:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy is felkelsz fejni,tedd mellre a babát,a szopi nem tart tovább mint a fejés.Ha félálomba szoptatod fel sem fog ébredni.
2009. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam éjszaka mellre tenni a kisfiamat, de annyira mélyen alszik, hogy nem szopizik, csak nyalogatja a mellbimbómat. Erőteljesen felébreszteni meg nem akarom, hadd aludjon.
2009. aug. 14. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon feszülnek akkor fejned kell.
2009. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét. Szerintem nem kell fejned éjjel akkor sem, ha úgy érzed, szétrdurransz. Egy pár napig biztos fájni fog és feszülni is a cicid, de be fog állni, hidd el. Viszont ha fejsz, azt az infot kapja a szervezeted, h. termelni kell a tejet éjjel is.
2009. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget!

Akkor ma éjjel már nem fogok felkelni. Egyébként pont emiatt bizonytalanodtam el, hogy ha kicsit fejek akkor is serkentem a tejtermelést. Ha nem fejek, akkor meg nagyon megtelnek reggelre a cicijeim...

2009. aug. 14. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!